Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

FARBA tablicowa, farby do rysowania kredą


ooliwka

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat widzę zapomniany, ale ja na gwałt szukam farby tablicowej lub naklejek tablicowych :roll:

Moje dzieci uwielbiają mazać po ścianach, więc niech już to robią na jednej :lol:

Będę wdzieczna za wskazanie dokładnej firmy która ma w swojej ofercie takie cuś :wink:

 

 

jesli chodzi o naklejki tablicowe

to ostatnio kupilam w kauflandzie ok 3 metrow za 7zl :D kreda gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

A ja chciałam podzielić się doświadczeniami z zakupu farby do tablic i otrzymanych efektów.

 

Szukałam farby w internecie i znalazłam takową, do wyboru była zielona ciemna oraz czarna. Wybrałam czarną i po pomalowaniu dwóch warstw w korytarzu na jednej ze ścian wygląda i działa jak tablica. Jak na laika chyba zrobiłam wszystko dobrze choć mówią, że jak maluje się pierwszy raz to więcej farby idzie może i tak. Planuje pomalować jeszcze inne miejsca w domu, z chęcią podzielę się fotografiami na forum:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Mąż kupił akurat taką. Czy nadaje się ona do malowania na drzwiach. Czy to to samo co te wszelkie dostępne farby tablicowe. Czym się różnią po pomalowaniu. Ta jest jakaś śmierdząca i czas do drugiej warstwy to 12 godzin. Te inne dostępne to zwykłe akrylowe. Myślicie, że ta normalnie się nadaje do domu? Czy to jest jakaś specjalna?

 

http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/91/0d/bd74149d5b64713b8ce921ae8fd5-syntilor-duze.JPG

 

Opis:

 

Farba SYTNTILOR wykonana jest ze zmodyfikowanych żywic poliuretanowych. Jej ogromną zaletą jest duża wytrzymałość na zmywanie, zarysowania, czy uderzenia, dzięki czemu na długo zabezpiecza malowane powierzchnie.

 

Charakterystyka produktu:

- matowy, antyodblaskowy odcień,

- bardzo długi czas zabezpieczenia,

- powierzchnia zmywalna o dużej wytrzymałości,

- doskonała do drewnianych tablic.

 

Schnięcie i utwardzanie:

- pyłosuchość: po ok. 30 min. w normalnych warunkach otoczenia,

- matowienie i pokrywanie: po 12 godz. w normalnych warunkach otoczenia,

- czas całkowitego utwardzenia: po 8 - 10 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Podnoszę temat. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z tą farbą? Jak spisuje się w pokojach dla dzieci? Wiadomo, że tam będzie stale w użyciu, ciągle scierana na nowo. Boję się, że po jakimś czasie może coś się z nią dziać. A jak te nowoczesne kredy? Naprawdę tak nie pylą i nie brudzą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temat. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z tą farbą? Jak spisuje się w pokojach dla dzieci? Wiadomo, że tam będzie stale w użyciu, ciągle scierana na nowo. Boję się, że po jakimś czasie może coś się z nią dziać. A jak te nowoczesne kredy? Naprawdę tak nie pylą i nie brudzą?

 

No my mamy juz dosć długo tą farbę - wyżej o niej pisałam. Sprawdza się bardzo dobrze, normalnie zmywamy i nic sie nie dzieje ale córka nie jest jakoś bardzo zaqinteresowana rysowaniem po niej (ma 6 lat). Chyba już jest za duża. W roku rysuje po niej może z 6 razy. Ogólnie pomysł fajny, fajnie wygląda. Polecam.

 

Kredy mamy zwykłe szkolne, pylące. Tych niepylących nie miałam nigdy. Ale za to mam kredy Elefun - mąż kiedyś kupił w Lidlu czy Biedronce, całe wiaderko - porażka. Na opakowaniu napisane jest piękne, żywe kolory - guzik prawda. Wszystkie kolory praktycznie rysują na ten sam blady kolor. Najlepsze moim zdaniem są te zwykłe ze szkoły.

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/MuKBh6EH6YiCHD0YlB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Właśnie zamierzam dokonać zakupu tego rodzaju farby. Nie mogę się jedynie zdecydować jakiego producenta wybrać... Napiszcie proszę czym malowaliście :) i jaki jest poziom waszego zadowolenia - może skala ocen od 1 do 6 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam,

w związku z tym, że wynajmujemy z mężem mieszkanie nie możemy nanieść farby tablicowej bezpośrednio na ścianę i w związku z tym pomyślałam o jakiejś płycie opartej na ścianie. Czy ktoś ma pomysł jaka to powinna być płyta? meblowa? g-k? osb?

Będę wdzięczna za podzielenie się informacjami i doświadczeniami w tej kwestii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...