Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taras drewniany


SPOTTYGIT

Recommended Posts

Witam

Planuje wykonczyc taras drewnem, ale nie mam pojecia jakie sa ceny robocizny. Myslalem o zakupie drewna z Castoramy wiec ceny materialu mam wstepnie skalkulowane. Prosze o pomoc w wycenie robocizny oraz o wskazowki na co uwazac i czego unikac. Drewno bedzie kladzione na wylewce betonowej.

Dzieki i pozdrawiam

 

SPOTTYGIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Planuje wykonczyc taras drewnem, ale nie mam pojecia jakie sa ceny robocizny. Myslalem o zakupie drewna z Castoramy wiec ceny materialu mam wstepnie skalkulowane. Prosze o pomoc w wycenie robocizny oraz o wskazowki na co uwazac i czego unikac. Drewno bedzie kladzione na wylewce betonowej.

Dzieki i pozdrawiam

 

SPOTTYGIT

Cena za m2 w granicach 50zl/robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

SPOTTYGIT

Cena za m2 w granicach 50zl/robocizna.

 

HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.

 

Hmmm a możesz doszczegółowić mi coś więcej o tej wiedzy i doświadczeniu. Taras drewniany będę robić sam. Przeczytałem dużo informacji z forum, gazet (Murator, Ładny dom), internetu. Widziałem na żywo dwa tarasy drewniane robione przez dwóch różnych "fachowców" (betonowa ława, na to fundament z bloczków -scianki równoległe lub prostopadłe do budynku co 1,5-2m, izolacja, legary, drewno....lub wersja ze zbrojonymi słupami zamiast "fundamentu" z bloczków) i nie widziałem tam fajerwerków technologicznych. Mi zrobiono ławy i "podmurówkę z bloczków betonowych *3 (co jakies 1,5m)" na etapie stanu surowego. Z drewnem będe bawić się sam (z pomoca rodziny).

 

Pawiem tak. Za murarkę sam bym się nie brał, więźba też odpada, dachówka także....ale jakie niesamowite komplikacje mogą mnie napotkać przy robieniu tarasu z drewna :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.

 

Hmmm a możesz doszczegółowić mi coś więcej o tej wiedzy i doświadczeniu. Taras drewniany będę robić sam. Przeczytałem dużo informacji z forum, gazet (Murator, Ładny dom), internetu. Widziałem na żywo dwa tarasy drewniane robione przez dwóch różnych "fachowców" (betonowa ława, na to fundament z bloczków -scianki równoległe lub prostopadłe do budynku co 1,5-2m, izolacja, legary, drewno....lub wersja ze zbrojonymi słupami zamiast "fundamentu" z bloczków) i nie widziałem tam fajerwerków technologicznych. Mi zrobiono ławy i "podmórówkę z bloczków betonowych *3 (co jakies 1,5m)" na etapie stanu surowego. Z drewnem będe bawić się sam (z pomoca rodziny).

 

Pawiem tak. Za murarkę sam bym się nie brał, więźba też odpada, dachówka także....ale jakie niesamowite komplikacje mogą mnie napotkać przy robieniu tarasu z drewna :o

 

 

Powiem tak - pierwszy problem zaczyna się przy doborze odpowiedniego gatunku drewna, jeśli ktoś nie ma wiedzy na ten temat to mogą Mu wcisnąć w markecie pierwsze lepsze badziewie które po prostu nie nadaje się na taras ;)

Chcesz robić to sam ? rzeczywiście żaden problem , po uzbieraniu wszystkich niezbędnych informacji . My sami budujemy sobie dom , więc rozumiem ;)

Chodziło mi głównie o to że większość ludzi uważa że fachowiec powinien za pół darmo robić , a to naprawdę nie jest takie sobie hop siup .

Przy tarasie akurat nie powinieneś spotkać się z żadną filozofią , bardziej miałam na myśłi usługi parkieciarskie, gdzie naprawdę trzeba mieć pewną wiedzę aby nie potknąć się już na złym doborze chemii ( grunt , klej ) aby znac właściwości każdego gatunku drewna, wiedzieć co gdzie się nadaje, co czym wykańczać, co jak szlifować .

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - pierwszy problem zaczyna się przy doborze odpowiedniego gatunku drewna, jeśli ktoś nie ma wiedzy na ten temat to mogą Mu wcisnąć w markecie pierwsze lepsze badziewie które po prostu nie nadaje się na taras ;)

Chcesz robić to sam ? rzeczywiście żaden problem , po uzbieraniu wszystkich niezbędnych informacji . My sami budujemy sobie dom , więc rozumiem ;)

Chodziło mi głównie o to że większość ludzi uważa że fachowiec powinien za pół darmo robić , a to naprawdę nie jest takie sobie hop siup .

Przy tarasie akurat nie powinieneś spotkać się z żadną filozofią , bardziej miałam na myśłi usługi parkieciarskie, gdzie naprawdę trzeba mieć pewną wiedzę aby nie potknąć się już na złym doborze chemii ( grunt , klej ) aby znac właściwości każdego gatunku drewna, wiedzieć co gdzie się nadaje, co czym wykańczać, co jak szlifować .

Życzę powodzenia

 

Mi chodziło tylko o taras. Za parkiet oczywiście nie biore się sam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronkę:

http://www.decks.com

 

Nie wiem czy ci za tę stronę dziękować czy mam być zła :roll:

PIĘKNE TARASY :D

jak mi podpowiesz jeszcze , gdzie znajdę człowieka, który zrobiłby mi taki ładny taras to będę wdzięczna........ jestem gotowa nawet rok bez tarasu na takiego kogoś czekać - lepić mu pierożki i piec ciasteczka do porannej kawki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za dyskusje i wszelkie porady. Co moge powiedziec taras ZROBIONY jeszcze tylko listwy boczne i bedzie mozna zalaczyc zdjecie (zebym jeszcze wiedzial jak hehehe) Mam nadzieje ze temat bedzie sie jeszcze podtrzymywany przez dlugie miesiace bo to dopiero pierwszy taras i jeszcze tyle do nauczenia sie :)

Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam

SPOTTYGIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za dyskusje i wszelkie porady. Co moge powiedziec taras ZROBIONY jeszcze tylko listwy boczne i bedzie mozna zalaczyc zdjecie (zebym jeszcze wiedzial jak hehehe) Mam nadzieje ze temat bedzie sie jeszcze podtrzymywany przez dlugie miesiace bo to dopiero pierwszy taras i jeszcze tyle do nauczenia sie :)

Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam

SPOTTYGIT

 

a zdjęcia Twojego tarasu mile widziane :D chyba nam nie odmówisz ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 weeks później...

No i juz po wszystkim. Taraz lezy i cieszy oczy. Mysle ze wyszlo bardzo ladnie jeszcze tylko olejowanie, ale to jak bedzie ladniejsza pogoda. Co do zdjec, to bardzo chetnie dolacze tylko prosze o wskazowki jak to moge zrobic.

Pozdrawiam wszystkich

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sa to zdjecia jeszcze nie wykonczonego tarasu ale wiekszosc juz widac. Jak tylko bedzie sloneczko to zrobie zdjecia juz z oswietleniem i listwami przysciennymi. Wiele przyjemnosci podczas robienia no i po takze.

 

http://img213.imageshack.us/my.php?image=tarasys9.jpg

 

http://img213.imageshack.us/my.php?image=taras2st9.jpg

 

http://img141.imageshack.us/my.php?image=taras3xg0.jpg

 

Pozdrawiam

 

SPOTTYGIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak obiecałem zdjęcia już gotowego tarasu. No jeszcze troszkę olejem trzeba wysmarować ale to już jak będzie cieplutko.

 

 

http://img169.imageshack.us/img169/5279/tarasjf2.jpg

 

http://img135.imageshack.us/img135/493/taras1nz6.jpg

 

http://img135.imageshack.us/img135/886/taras2gn6.jpg

 

http://img135.imageshack.us/img135/4689/taras3ei2.jpg

 

:)

 

Pozdrawiam

 

SPOTTYGIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...