Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taras drewniany


SPOTTYGIT

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

podpinam się do wątku tarasowego, dopiero zaczynam zglębiać temat tarasowy ale liczę na pomoc forumowych fachowców w temacie. marzy misię drewnany taras ale nie taki z ryflowanej deski egzotycznej tylko z normalnej nieryflowanej dechy. Nie zależy mi na połysku ani niczym takim, oczywiście zaimpregnować i dbać trzeba jasna sprawa - ale z zamysłu miałby być to taras taki "rustykalny" w wyglądzie, z murkiem z cegły ręcznie formowanej. ew. chciałabym połączyć deski np. w części zadaszonej tarasu z kostką brukową w częściach nie zadaszonych. ale pytanko przede wszystkim z czego najlepiej taki taras zrobić, czy muszę mieć "specjalistyczną firmę tarasową" czy wystarczy fachowiec złota rączka i wiedza zaczerpięta z różnych mądrych źródeł. Skąd wziąć drewno co by porządne było???? no i pytanie najgorsze ile to może kosztować????????????? bo metrów niestety (czy też na szczęście) sporo.

 

chodzi mi o efekt coś w tym stylu (alb coś jeszcze mniej eleganckiego tylko b. wiejsko, ale ten dąb (chyba) bardzo mi się podoba...)

 

http://img339.imageshack.us/img339/9080/tarasdrewniany5bjr4.jpg

By mamamatinka

 

albo coś takiego:

 

http://img264.imageshack.us/img264/2213/brettdeckafter1rl6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do wątku tarasowego, dopiero zaczynam zglębiać temat tarasowy ale liczę na pomoc forumowych fachowców w temacie. marzy misię drewnany taras ale nie taki z ryflowanej deski egzotycznej tylko z normalnej nieryflowanej dechy. Nie zależy mi na połysku ani niczym takim, oczywiście zaimpregnować i dbać trzeba jasna sprawa - ale z zamysłu miałby być to taras taki "rustykalny" w wyglądzie, z murkiem z cegły ręcznie formowanej. ew. chciałabym połączyć deski np. w części zadaszonej tarasu z kostką brukową w częściach nie zadaszonych. ale pytanko przede wszystkim z czego najlepiej taki taras zrobić, czy muszę mieć "specjalistyczną firmę tarasową" czy wystarczy fachowiec złota rączka i wiedza zaczerpięta z różnych mądrych źródeł. Skąd wziąć drewno co by porządne było???? no i pytanie najgorsze ile to może kosztować????????????? bo metrów niestety (czy też na szczęście) sporo.

 

chodzi mi o efekt coś w tym stylu (alb coś jeszcze mniej eleganckiego tylko b. wiejsko, ale ten dąb (chyba) bardzo mi się podoba...)

 

http://img339.imageshack.us/img339/9080/tarasdrewniany5bjr4.jpg

By mamamatinka

 

albo coś takiego:

 

http://img264.imageshack.us/img264/2213/brettdeckafter1rl6.jpg

Dobre jest na tarasik drewno olszowe.Odpowiednio zaimpregnowane postoi kope latek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE!!

 

przymierzam się do budowy tarasu drewnianego przy domku na dzialce . Ma mieć ok 15m2 i na razie ma nie mieć daszku.

Jaki jest najłatwiejszy sposób na podkład pod taras. dodam, że ma byc tuż nad gruntem.

 

dzięki za rady.

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W temacie tarasu. Jest taras wylany betonowy 50m2 z dwoma schodkami we fragmencie. Ile by kosztowało obłożenie go deskami ?

 

Chodzi o dom, który planujemy kupić, jak sprzedamy mieszkanie na Żoliborzu (niedaleko metra Marymont - może ktoś jest zainteresowany).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam zwolenników drewnianych pięknych tarasów,

jak sobie tak pooglądałem foty tych drewnianych arcydzieł to muszę powiedzieć że są piękne, szkoda że tyle kasy kosztują, ale pieniądze nie są ponoć najważniejsze :wink:

Muszę powiedzieć że znowu mi zaświtała myśl wykonania sobie drewnianego tarasu, wybrałem się do firmy która handluje takimi pięknymi deskami tarasowymi z drewna egzotycznego, pomijam kwestię ceny, ale zobaczyłem na żywca kawałek takiego tarasu i muszę powiedzieć że załamałem się troszkę :cry: jakiś ten ekspozycyjny tarasik taki upaprany był troszkę, naniesiony jakiś piach trochę błota, zdaję sobie sprawę że w firmie nikomu się za bardzo nie chce tego sprzątać, ale tu właśnie mam pewne wątpliwości, jak to jest z utrzymaniem takiego drewnianego tarasu w praktyce aby był zawsze piękny ?

Czy to jest pracochłonne zajęcie czy też nie potrzeba wielu prac aby był zawsze urokliwy drewniany taras ?

 

Może ktoś z szanownych forumowiczów którzy już użytkują drewniane tarasy podzieli się swoimi doświadczeniami w tym temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś ten ekspozycyjny tarasik taki upaprany był troszkę, naniesiony jakiś piach trochę błota, zdaję sobie sprawę że w firmie nikomu się za bardzo nie chce tego sprzątać, ale tu właśnie mam pewne wątpliwości, jak to jest z utrzymaniem takiego drewnianego tarasu w praktyce aby był zawsze piękny ?

 

Chyba tylko sprzątanie co pięć minut zostaje. Nie ma siły, brudzić się będzie, w końcu nie tylko w kapciach po nim chodził będziesz, poza tym jak wiatr zawieje to i kurzu naniesie.

Moim zdaniem nie ma co się przejmować - taras jest do używania a nie do patrzenia.

 

I dlatego ja na swój taras chyba dechy sosnowe położę - będą się zużywać, bo tak ma być. Przynajmniej nie będę płakał kiedy pierwszą rysę na desce za 300zł/m zobaczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...