Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taras drewniany


SPOTTYGIT

Recommended Posts

ciekawy watek, zdjecia jeszcze lepsze

 

Panowie (i Panie ;) ) - bede mial do zrobienia taras drewniany, wyniesiony jakis metr powyzej gruntu. Problem jest taki ze grunt ponizej to moze 5-10cm ziemi a reszta gruby gruz, bardzo duze kamole zageszczone drobniejszymi i jakims piachem/bardzo drobnym gruzem. Mial byc taras ziemny - zmienila sie koncepcja i bedzie drewniany na słupach.

 

I teraz tak: musze kopac pod taki taras fundament (pod jego słupy) ? w tym gruzie ? na metr w głąb ??! mam tu jednego lokalnego tarasiarza ktory twierdzi ze jesli zebrac tą ziemie, zaszałować małe stopy (40x40x30 wysokie) i wylac bezpośrednio na tym gruzie ktory jest nizej - to bedzie wystarczajco stabilne podparcie dla słupów tarasu (słupy drewniane).

 

I druga kwestia: twierdzi ze lepiej ten taras wogole nie wiazac ze scianą budynku tylko zostawić go własnie luźny tylko na słupach. Wstepnie proponowałem by do ściany budynku przykotwić jedną belkę i na niej oprzeć taras z jednej strony - a z drugiej na słupach.

 

Pisze tutaj bo nie bardzo moge zweryfikować jego wiedzę. Umiejętności widziałem - dwa tarasy ktore moglem zobaczyc były ok tylko ze to byly tarasy nie na słupach a na gruncie.

Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

a ja proszę o radę.

Mamy ścięte 2 dęby (jest pozwolenie na 13 ale strasznie szkoda):

 

http://www.ozzo.pl/d/dab1.jpg

 

http://www.ozzo.pl/d/dab2.jpg

 

Planujemy z nich wykonać taras drewniany. Wyszło mi że deski powinny mieć 236 cm, grubość 2,7 cm, szerokość 10 cm. Będziemy zamawiać tartak przewoźny do pocięcia. Na jaką długość i grubość ciąć deski do suszenia?

 

 

http://www.ozzo.pl/d/taras_rys.jpg

 

A może deski powinny być na długość pasującą do odległości legarów? (236 cm jest na 3 legary).

 

Za wszelkie rady będę wdzięczny.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
normalna cena na taras na zwyklej konstrukcji w zaleznosci od stopnia 270zl miinimum z metra..jesli jest cos skomplikowane ..i na szerokiej desce..to cena moze dochodzic do 400zł za metr..jesli deska jest szeroka..i gruba sama deska moze kosztowac za metr biezacy 65zł :o widzialem taka w dlh ostatnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję wykonawcy tarasu drewnianego z drewna egzotycznego maksymalnie do 400 zł/m (brutto) na gotowo :) czyli robocizna i materiał. Taras ma 70 m, jest w kształcie litery L, wymurowany i zasypany piachem, po obu stronach do zrobienia po 2 stopnie (długie stopnie) z drewna do wyjścia na ogród.

Może ktoś polecić jakąś firmę lub fachowca ? Bo ostatnia wycena to 45000 zł netto :( za całość - a to dla mnie stanowczo za drogo - mam na ten cel przeznaczone maksymalnie 25000 -30000 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalna cena na taras na zwyklej konstrukcji w zaleznosci od stopnia 270zl miinimum z metra..jesli jest cos skomplikowane ..i na szerokiej desce..to cena moze dochodzic do 400zł za metr..jesli deska jest szeroka..i gruba sama deska moze kosztowac za metr biezacy 65zł :o widzialem taka w dlh ostatnio

Czyli 25000,to przesada...Wiedziałam.

U nas problemem podobno jest wysokosć tarasu-1m od ziemi i konieczność wykonania konstrukcji.Ale żeby aż tak to podniosło cenę??

No właśnie -ile może kosztować ta konstrukcja-materiał(jaki) i robocizna?

Może jest ktoś ,kto wykona ten taras za rozsądną cenę? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez jakiegos muraza zrob konstrukcje z bloczkow fundamentowych..wymuruj na żądaną wysokosc bloczki ale minuj legary i taras..czyli minimum jakies 62mm legar 42/70mm i tarasowa deska od 19mm-21mm taka jest najpoularniejsza jesli bedziesz miec inne grubosci to adekwatnie do tego..bloczki ze dwa wkop reszte do gory wymuruj..zrob takie slupki mniej wiecej co metr bieżący..tak aby legar lezał na nie wiekszych odleglosciach na tej konstrukcji jak metr..idealnie byłoby tnie dasz na pewno za taka podbudowe wiecej niz 2-3tysiace zalooze sie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich!

Poszukuję dobrego stolarza, wykonawcy tarasu w okolicach Ostródy i Olsztyna. Posiadam taras betonowy i do tego cztery betonowe schody (stopnie), chciałbym obłożyć go ładnie drzewem i zamontować balustrady. Taras ma powierzchnię ok 16m2. Jakie mogą być koszty robocizny i materiałów. Oczywiście jakie materiały.

Pozdrawiam

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli mam wylany beton na tarasie to tez można położyć deski? i czy w 10cm wysokości zmieszczę konstrukcje plus deskę?

 

oczywiscie standardowy legar tarasowy to 42mm/70mm plus deska ..19-28mm nawet na spad masz miejsce kazdy legar trzeba lekko podbic aby nie lezał bezposrednio na betonie:)) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli mam wylany beton na tarasie to tez można położyć deski? i czy w 10cm wysokości zmieszczę konstrukcje plus deskę?

 

oczywiscie standardowy legar tarasowy to 42mm/70mm plus deska ..19-28mm nawet na spad masz miejsce kazdy legar trzeba lekko podbic aby nie lezał bezposrednio na betonie:)) pozdrawiam

Rozumiem ze 42 to wysokosc legaru?

A co masz na mysli podbicie legaru aby nie leżał na betonie? czyli pod legar podłożyć pape?

Hmm trochę ten taras mało wypoziomowany mam i czasem woda stoi w niektórych miejscach i tak myślałem ze ponawiercam dziury w betonie w tych newralgicznych miejscach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 7 months później...

Chce połozyć drewno egzotyczne na taras (taras w bloku, nie naziemny). Obecnie jest wykonany z malych plytek betonowych, ulożonych na jakimś żwirku, ponieważ pod tym wszystkim jest drenaż. Obecna konstrukcja jest bardzo stabilna.

 

Rozumiem, że pod deski idą legary - jak wysokie zastosować w mojej sytuacji?

Czy legary należy jakoś odseparować od tych płytek betonowych czy można je klaść na tych płytkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

 

Czy drewniane słupy tylko stoją na betonowych słupkach odizolowanych papą, czy są jakoś przykręcone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
podpinam się do wątku tarasowego, dopiero zaczynam zglębiać temat tarasowy ale liczę na pomoc forumowych fachowców w temacie. marzy misię drewnany taras ale nie taki z ryflowanej deski egzotycznej tylko z normalnej nieryflowanej dechy. Nie zależy mi na połysku ani niczym takim, oczywiście zaimpregnować i dbać trzeba jasna sprawa - ale z zamysłu miałby być to taras taki "rustykalny" w wyglądzie, z murkiem z cegły ręcznie formowanej. ew. chciałabym połączyć deski np. w części zadaszonej tarasu z kostką brukową w częściach nie zadaszonych. ale pytanko przede wszystkim z czego najlepiej taki taras zrobić, czy muszę mieć "specjalistyczną firmę tarasową" czy wystarczy fachowiec złota rączka i wiedza zaczerpięta z różnych mądrych źródeł. Skąd wziąć drewno co by porządne było???? no i pytanie najgorsze ile to może kosztować????????????? bo metrów niestety (czy też na szczęście) sporo.

 

chodzi mi o efekt coś w tym stylu (alb coś jeszcze mniej eleganckiego tylko b. wiejsko, ale ten dąb (chyba) bardzo mi się podoba...)

 

http://img339.imageshack.us/img339/9080/tarasdrewniany5bjr4.jpg

By mamamatinka

 

albo coś takiego:

 

http://img264.imageshack.us/img264/2213/brettdeckafter1rl6.jpg

 

Mamamatinka witaj =)

Podobaja mi sie dokładnie takie same tarasy ! Szukam desek ale bez reliefu. Cegła rozbiórkowa tez u mnie zagości =) Czy mogła byś mi napisać na jaką deskę sie zdecydowałaś i czy jesteś z niej zadowolona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...