Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Smród z kanalizy (z rury wywiewnej)


NatiMari

Recommended Posts

Hej. Mamy taki problem: z rury wywiewnej kanalizy wieczorami wali tak niemiłosiernie, że masakra. Mamy dom parterowy (Idalia z Archipelagu), dwa kibelki w różnych częściach domu (dalszy od odpływu z domu znajduje się jakieś 7 m). Od tego właśnie kibelka puściliśmy rurę do góry (poddasze użytkowe), w razie gdyby nam się kiedyś na poddaszu zachciało łazienkę robić. I właśnie ta rura jest pociągnięta przez dach. Jednak nie pionowo, tylko ma 2 zakręty. Spadki są ok., bo sam je poprawiałem, gdy smrody dostawały się do domu. Kolejna rzecz to kominek wentylacyjny nad dachem. Po pierwsze fachmani zaraz obok kominka wywiewu kanalizy zarzucili kominek wentylacji z łazienki. Czasem nawiewa i wiadomo, co jest... Ale nie o tym. Kominki są krótkie i położone prostopadle do dachówki. Są to bowiem oryginalne kominki oferowane przez producenta - Creaton. Tak na chłopski rozum, to raz, że prostopadły kominek nie daje odpowiedniego ciągu, poza tym do kanalizy chyba zawsze krótki, a do wentylacji pionowy długi. Znalazłem firmę Klober - wychodzi, że jak założę specjalny krótki (ale pionowy, a nie prostopadły do dachówki)) kominek do wywiewu kanalizy to będzie OK. Obok jest ten nieszczęsny od wentylacji, ale będzie 2-3 razy wyższy, więc może nie będzie nawiewać. Ale to sedna - czy wymiana kominków na nowe załatwi sprawę smrodu z rury wywiewnej wieczorami? Bo jak tak dalej będzie śmierdzieć, to mnie znienawidzą sąsiedzi ;-) Niektórzy pisali, że jak mało się używa i niewielu wokół jeszcze sąsiadów, to może tak się dziać. A może dodatkowo zawory napowietrzające? Jeśli tak, to gdzie i ile? Sorry za nieco chaotyczny post, ale chciałem zmieścić jak najwięcej informacji, aby otrzymać jak najlepsze odpowiedzi. Pomóżcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...