Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMOCY - ŹLE WYKONANY STROP???


Robak

Recommended Posts

dziś przyjechał beton na strop leiera; po jego wylaniu w dwóch częściach wszystko zaczęło się uginać;

podpory - stemple leżą bezpośrednio na piachu i bloczkach betonowych; majstry sprawdzali czy wytrzyma i było ok, ale w ciągu dnia strop zaczął się uginać i powstało pewne "U" - widoczne gołym okiem;

zaraz 21.00 czyli od blisko 7 godzin walczą, aby wyrównać wszystko i by strop był wszędzie poziomy, ale coś im nie idzie

czy można to jakoś uratować, ile czasu można manipulować przy wyrównywaniu stropu - bo beton pewnie ileś tam czasu będzie się wiązał

no i co dalej jeśli majstrom nie uda się tego zrobić, dalsze okoliczności i konsekwencje dla mnie jako użytkownika

 

i co z zapłatą za nie do końca wynonaną prawidłowo robotę? za cały strop umówiliśmy się na 6 000; ale nie jestem do końca przekonany, że powinni tyle otrzymać, przecież nawalili

 

prosze o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obawiam się, że jeżeli nie naprawią tego, a po tylu godzinach to mają marne szanse, to masz strop do wymiany, a twoi wykonawcy nie dość, że nic nie zarobią to jeszcze będą ci musieli zwrócić za system leiera i beton. Kierownik też ponosi tu winę. On wydaje ostateczną decyzję do lania betonu. Współczuję ci :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przyjechał beton na strop leiera; po jego wylaniu w dwóch częściach wszystko zaczęło się uginać;

podpory - stemple leżą bezpośrednio na piachu i bloczkach betonowych; majstry sprawdzali czy wytrzyma i było ok, ale w ciągu dnia strop zaczął się uginać i powstało pewne "U" - widoczne gołym okiem;

zaraz 21.00 czyli od blisko 7 godzin walczą, aby wyrównać wszystko i by strop był wszędzie poziomy, ale coś im nie idzie

czy można to jakoś uratować, ile czasu można manipulować przy wyrównywaniu stropu - bo beton pewnie ileś tam czasu będzie się wiązał

no i co dalej jeśli majstrom nie uda się tego zrobić, dalsze okoliczności i konsekwencje dla mnie jako użytkownika

czyli nie było ok, skoro nie jest teraz

manipulować? wcale, a w minimalnym stopniu przez 0,5h, kwestia jaki beton

jeżeli ugięcie jest znaczne (w zależności od rozpiętości) pozostaje rozbiórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że podstęplowali tylko w samym piasku i na samych bloczkach ? jeżeli tak to mają o tym blade pojęcie niestety, teraz będzie rzeczywiście coś sensownego zrobić, ale bez paniki sufit można wyrobić z kartongipsów, natomiast ugięcie od góry wyrównać wylewką docelową , jeżeli zazbroili dobrze wieniec nic nie powinno się stać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiętość - szerokość belek 4,80, czyli pewnie dużo

beton klasy B20

 

w środku tego U jest tak na oko a właściwie było około 15-20 cm różnicy w stosunku do reszty, zatem sporo

 

jak rozebrać? i nowy strop? nowe belki i pustaki...

 

nie załamujcie mnie, nie mam umowy z tymi panami, a najgorsze, że kier bud to mój kolega :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tez obawy ze swoim stropem ,wiec kazalem wypozyczyc metalowe stemple ,dzwigary i cala reszte.i moje obawy zniknely

tak jak moi przedmowcy

A GDZIE BYL KIEROWNIK???

teraz to juz zapozno by gdzie kolwiek dzwonic ale od rana za leb i wykonawce i kierownika na budowe sciagac ,niech razem rozbieraja

koszta sa po ich stronie jeden spartolil a drugi mu przyklasnoł

ja bym zlotowki nie zaplacil a za strop oni musza pokryc koszta

nie znam Twojego wykonawcy i nie wiem na ile jest uczciwy ale uwazaj by sie nie zawinol z budowy bo to bedzie wtedy Twoj bardzo duzy problem

nikt za darmo tego nie rozbierze a i wylac w koncu tez trzeba

a z drugiej strony ,gdzie byl chudziak?

dalczego nie zostal wylany?

teraz bedzie ciezko go zalewac kiedy sa juz sciany no i bez pompy(dodatkowe koszta)sie nie obedzie

u mnie lali bez pompy ale scian nie bylo.

zycze dobrej nocy choc wiem ze nie da sie spac spokojnie jak strop na ziemi prawie lezy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie załamujcie mnie, nie mam umowy z tymi panami, a najgorsze, że kier bud to mój kolega

 

poprostu super

moja skromna rada

strop to powazna sprawa ja bym nie ryzykowal zadnych prostowan

B20 z tego co wiem to i juz po 15 minutach jest dosc zwiazany a dzis bylo ladne slonce wiec jest juz po temacie

kolega kolega a jak strop sie zawali to kolega wroci Tobie zycie lub Twojej rodzinie?

ZASTANOW SIE CZY WARTO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawalić to się może tylko jak belki spadną ze ścian , zawsze można dać nowe zbrojenie i zalać ponownie monolit od góry , po co zaraz wszystko pruć ? moja rada bez paniki

ktoś tu oczadział

nie spotkałem się ze stropem prefabrykowanym (chodzi o belki), ktoremu na takiej rozpiętości "nadano" takie ugięcie początkowe i stwierdzono, że nadaje się do użytkowania; dziwne że belki nie trzasnęły

to raz

dwa: po tylu godzinach "manipulowania" to z pewnością nic tam się nie trzyma kupy

takie rady to to wiesz gdzie powinny trafić

 

a autor niech zrobi fotki, wtedy będzie widocze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne najlepsza rada ale dla tego radzącego, to wziąć deta czy fadromę i wszystko rozp.., niektórych to pewnie bawi

to ściany też chcesz burzyć :o

nie lepiej niech to zostawi i jak tylko obciąży (lub od razu przy rozstemplowaniu) pierd... i zabije kogoś, taka rada jest lepsza, gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...