Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMOCY - ŹLE WYKONANY STROP???


Robak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pustaki leier, a nie teriva, choć to pewnie żadna różnica

pustaki i belki leiera - wszystko przyjechało bezpośrednio od nich tylko transport był hurtowni (lepsza cena wynegocjowana w hurtowni niż u producenta)

jutro spotkanie z kier bud - bierze w nim udział moja żona :D

a tego specjaliste do ekspertyz skąd mam wziąć? może od leiera - czy też chodzi o jakiegoś inspektora budownicta w starostwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szerokości 4,80 są trzy rzędy podpór - czy nie uważacie że to wystarczająco dużo? pewnie raczej probem dotyczy podłoża i niezagęszczonego piachu, ale... co prawda nie ma chudziaka, ale była sugestia aby piach zagęścić, no a gdybym wiedział, że warunkiem przystąpienia do roboty jest chudziak - to na pewno zrobiłbym to, jednak majstrowie którzy powinni się na tym znać oświadczyli, że nie ma takiej potrzeby :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szerokości 4,80 są trzy rzędy podpór - czy nie uważacie że to wystarczająco dużo? pewnie raczej probem dotyczy podłoża i niezagęszczonego piachu, ale... co prawda nie ma chudziaka, ale była sugestia aby piach zagęścić, no a gdybym wiedział, że warunkiem przystąpienia do roboty jest chudziak - to na pewno zrobiłbym to, jednak majstrowie którzy powinni się na tym znać oświadczyli, że nie ma takiej potrzeby :-(

Trzy rzędy daje sie przy 6 metrach.

W Twoim przypadku musiało coś "strzelić" w podporach, lub pustaki były niedeklowane i przy napełnieniu betonem strop zrobił sie za ciężki.

Prawdy możesz dowiedzieć sie tylko u wykonawcy, myśle że wiedzą w czym był błąd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szerokości 4,80 są trzy rzędy podpór - czy nie uważacie że to wystarczająco dużo? pewnie raczej probem dotyczy podłoża i niezagęszczonego piachu, ale... co prawda nie ma chudziaka, ale była sugestia aby piach zagęścić, no a gdybym wiedział, że warunkiem przystąpienia do roboty jest chudziak - to na pewno zrobiłbym to, jednak majstrowie którzy powinni się na tym znać oświadczyli, że nie ma takiej potrzeby :-(

Trzy rzędy daje sie przy 6 metrach.

W Twoim przypadku musiało coś "strzelić" w podporach, lub pustaki były niedeklowane i przy napełnieniu betonem strop zrobił sie za ciężki.

Prawdy możesz dowiedzieć sie tylko u wykonawcy, myśle że wiedzą w czym był błąd :wink:

 

mnie nie było, ale w opinii wykonawców wszystkie podpory "wpadały" w ziemię; razem z bloczkami

 

podpory całe, niepopękane

 

pustaki deklowane wszystkie, na pewno - sam widziałem, każdego dnia po kilka razy odwiedziam miejsce budowy :roll:

 

a może chodzi o ilośc betonu? za dużo? w sumie na 140 m stropu jest wylanych 19 m sześciennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mnie nie było, ale w opinii wykonawców wszystkie podpory "wpadały" w ziemię; razem z bloczkami

 

W jaką znowu ziemię ? Wybieraliscie humus ? Co nasypaliscie potem ? Nie

piachu ? Zagęszczaliscie ?Przecież podstawą do takich robot jest stabilny

grunt. Dlaczego tylko bloczki, a nie grube dechy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy kto zagęszczał, bo wygląda na to że inwestor, nie wykonawca, wtedy odpwiedzialność spada na pare osób

Coś hes'a metoda nie zadziałała :cry:

 

Geno , zejdż delikatnie ze mnie. Jakie tu k... jakaś tam moja metoda ma

znaczenie, że chlopakowi strop sp.....i ?

Ano ma i to kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Robakowi.

Pisał że nie zagęszczał, ALE mówił o tym wykonawcy /nawet załatwił skoczka ale wykonawca stwierdził że nie trzeba/

 

Geno napisał:

Mozna na zagęszczonym piasku ale za pomoca podkładek z desek - powtarzam - zagęszczonym !

 

Chyba coś nie bardzo było z tymi podkładkami.

 

A co do ilości betonu to o ile dobrze pamiętam u mnie na 100 m2 leiera poszło 12 m3 betonu i nic nie trachneło. a na rozpiętości bodajże 4,5 m poszedł jeden rząd stępli /ale grube belki pod każdą belką leiera i od góry i dołu szeroka deska 32 mm/

 

Ogólnie dół straszliwy, właściwie kanion :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje Robakowi.

Pisał że nie zagęszczał, ALE mówił o tym wykonawcy /nawet załatwił skoczka ale wykonawca stwierdził że nie trzeba/

 

Geno napisał:

Mozna na zagęszczonym piasku ale za pomoca podkładek z desek - powtarzam - zagęszczonym !

 

Chyba coś nie bardzo było z tymi podkładkami.

 

A co do ilości betonu to o ile dobrze pamiętam u mnie na 100 m2 leiera poszło 12 m3 betonu i nic nie trachneło. a na rozpiętości bodajże 4,5 m poszedł jeden rząd stępli /ale grube belki pod każdą belką leiera i od góry i dołu szeroka deska 32 mm/

 

Ogólnie dół straszliwy, właściwie kanion :-?

Raczej nie bardzo było to z tym zagęszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...