Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMOCY - ŹLE WYKONANY STROP???


Robak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziś rano rozmawiałem z jednym człowiekiem, który zajmuje się konstrukcjami budowlanymi

ma jutro pojawić się na budowie i ocenić czy coś da się z tego zrobić, czy to już koniec...

 

czy myślicie, że jest sens płacić takiemu człowiekowi za ekpertyzę, czy odpuscić już sobie i czekac na pismo z Leiera?

zawsze to jednak dwa niezależne protokoły, ale sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie masz umowy nie odcina Tobie drogi o staranie się o odszkodowanie. Ekspertyzę zawsze możesz zrobić - obciążysz jej kosztami ekipę i tyle ...

 

A co tak naprawdę możesz zrobić ekipie nic.

Możesz powalczyć z kierownikiem budowy on ponosi odpowiedzialności za całość budowy.

Ten będzie zwalał na ekipę i tak koło się zamylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
To żaden argument. Lepsze to niż odpuszczenie wykonawcy i ponowne wyłożenie kasy na strop. To w ostateczności i TAK będzie musiał zrobić - a tak jest szansa, że odzyska część pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma o konkretnej nazwie, jest NIP i REGON

pan X plus kilku budowlańców

 

poleceni przez kierownika budowy

 

nie mam umowy na wykonanie, ani faktury

 

dostali pieniądze przelewem na konto, a chciałem im nie płacić i czekać na ekspertyzy

jak mówią mądry Polak...

W sumie zle ze zaplaciles, ale w ten sposob masz dowod ze ta osoba Tobie to wykonala. Pozostaje pytanie co wpisales w przelewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to firma to masz duże szanse. Nie jest anonimowa. No i masz przelew. Mądre posunięcie. Powinni zwrócić zapłatę+odsetki ustawowe+odszkodowanie. :wink: Dojdą do tego koszty sądowe i ewentualnie egzekucyjne :lol:

Może polubownie dojdziecie do porozumienia ale wiesz, jednak jak sie stawia sprawę przed sądem to kazdy inaczej podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa ma się tak

pod koniec września robili strop i go zrypali

kier bud - ich kolega - polecający ich odebrał robotę, bo jak mówił takie rzeczy się zdarzają

w międzyczasie zapłaciłem za pracę w tytule jest że za wykonanie stropu i adres inwestycji, mam też kilka zdjęć jak pracują

faktury nie chciałem bo taniej, poza tym jak poleceni przez dobrego kolegę (kierownika budowy), to po co vat, zawsze parę groszy taniej

zbyt wiele osób mówiło weź ekpertów i tak tez zrobiliśmy

kierownik nico tym nie wie, wykonawca tez nie

oni myślą, że sprawa jest załatwiona, ale ja czekam na pisemka od dwóch niezależnych osób i jak będę miał papier to wtedy uderzam do boju

chcę poprosić, aby wykonawca wystawił mi fakturę i mu dopłacę vat oraz jakąś gwarancję na robotę - u innych też robili i dali na piśmie gwarancję na okres 3 lat

jak uda się dostac fakturę i takie pisemko to wtedy pokażę wykonawcy i kierbud ekspertyzy

no i może jak nasz minister ziobro nagrać to na dyktafon?

i wtedy poproszę grzecznie o naprawienie, ale za wszystko oni mają zapłacić, no i wezmę innego kierbud - takiego co będzie stał za mną i będzie pilnował mojego zdrowia i życia, bo tam ma mieszkac rodzina a nie worki z ziemniakami

 

co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
Faktury raczej nie wystawi ;) Nagranie rozmowy to też dobry pomysł, ale ja bym już teraz zatrudnił drugiego kierownika budowy i wszelkie rozmowy na temat tego co się stało prowadził w jego obecności. TYLKO i WYŁĄCZNIE. Żadnych rozmów na tel komórkowy. Zawsze to dodatkowa osoba która będzie zeznawała na Twoją korzyść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Umowa USTNA jest również wiążąca ;)

Umowa ustna to umowa zawarta ustnie, czyli w formie zwykłej, nie zaś w szczególnej. Jest to umowa, której warunków nie potwierdza żaden dokument, lub też taki dokument (np. rachunek, faktura VAT) stanowi jedynie dowód zobowiązania z umowy wynikającego i potwierdzenie jej zawarcia, lecz nie zawiera wszystkich postanowień umownych. Warunki zawarcia takiej umowy są zbieżne z warunkami niezbędnymi do zawarcia każdej innej umowy. Po pierwsze więc, nie licząc wyjątków, obie strony powinny mieć pełną zdolność do czynności prawnych, tj. być pełnoletni lub po zawarciu związku małżeńskiego. Po drugie nie mogą zaistnieć wady oświadczeń woli (błąd, groźba, podstęp, czynność dokonana dla pozoru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...