Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominki? problem z wyborem


Gość laikx

Recommended Posts

Gość laikx
na rynku można spotkać kominki o budowie jednoczęściowej( monolity) jak i skręcane. Nie wiem , które są lepsze. te skręcane niby mogą się roszczelnić i stracić swoją sprawność grzewcza. (niektóre jotule, francuzy). Z kolei o budowie z jednego kawałka (Tarnawa) długo się nagrzewają (grubsze żeliwo) Które są lepsze. Tarnawa daje 10 lat gwaracji, gdy pozostałe firmy mają 5 lat. Niby lepiej wziąc Tarnawe, gdyż cena podobna, ale jak wyglada z rozpalaniem, czy trwa ono dłużej, własnieze wzglądu na grubość żeliwa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnawa jest bardzo szybko ciepła jej zaletą są rozbudowane powierzchnie wymiany ciepła w srodku i sposób dopalania gazów wtórna komora spalania. po rozpaleniu po daje dużo ciepła a to że jest solidnie wykonana to fakt podobno odlewają w najlepszej polskiej odlewni w Tarnowie tam gdzie obrabiarki i produkcje specjalną. Tarnawa jest podobna to Szwedzkich wkładów Keedy. Tam monoodlewy niepękają to i nasze napewno nie są gorsze. Zeliwo jest odpręrzane . Ja wybrałem właśnie tarnawe po obejżeniu wielu innych francuzów i szwedów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 16 years później...
Kaflami, które z natury do tanich nie należą, nie obudowuje się byle czego.

Ażeby w razie awarii kominka nie pozostać z ręką w nocniku, odradzam żeliwo

i tanie kominki stalowe.

 

Unico, Arysto, Spartherm, Romotop. Inni dodadzą jeszcze kilka innych

alternatyw.

 

Dziękuje. Ja byle czego z reguły nie lubię. Bardziej mi chodziło czy są jakieś specjalne wkłady do tego typu konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Polski jest w czym wybierac, no i popierasz Polska firme kasa zostaje w naszym kraju!!

Kupujesz raz ina lata !!

Masz rację, że musi się podobać ale pozostałe tezy są wątpliwe:

- "najlepiej duży" ??

- najlepszy nie musi być polski ale polskie kominki są bardzo dobre

- kupując polskie produkt nie znaczy jednocześnie że kasa zostaje w Polsce.

Właściciel i pracownicy wydają te zarobione pieniądze także na zagraniczne produkty i usługi.

 

To jest jakaś nowa maniera? pisanie duża literą "Polski kominek" lub "Polska firma" ?

Taka Patriotyczna maniera czy raczej braki wykształcenia w zakresie języka polskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...