Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PANELE TARKETT - wątek zbiorczy: opinie, inspiracje, zdjęcia, wzory


beaz

Recommended Posts

  • 2 weeks później...

nie wiem czy chodzi o panele drewniane czy laminat

 

znam panele lam. Tarkett jasny dąb AC5 kupione za mmniej niż 40zł/m2, położone u rodziców na ponad 100m2

jakość swietnia, efekt niezły,

wiem jednak, że inne tarkett są w małych firmach, a inne dla Comfortu, mówi się, że te drugie są gorsze

 

za to ich panele drewniane były znane jeszcze przed barlinkiem, mają w sprzedaży nawet 12-14mm, ale cena podobna parkietowi, mój parkieciarz chwalił merbau i dąb tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam położone od 2lat ich merbau tarketta w sklepie na wystawce

no i muszę przyznać, że nie są nic a nic zniszczone, jedynie bardziej czerwone

jak widzę coś na podłodze w sklepie to nabieram zaufania:)

 

rozumiem Twoje rozterki fiansowe, akurat w mojej okolicy położenie paneli drewnianych i parkietu merbau jest podobnej cenie

mnie wyszło 185zł za parkiet normalny, nie przemysłowy, z listwami merbau

do ceny paneli drewnianych dochodzi pianka, korek lub płyty plus ułożenie

nie wiem gdzie mieszkasz, ale może warto wybrać się za miasto po parkieciarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam panele drewniane Tarkett jesion( w sypailniach) i dąb (w salonie) , jeszcze bez listew a już wygladają pięknie. Dowiedziałam się, że to firma z wieloletnią tradycją, Barlinek się dopiero uczył....

Jak będzie skończone to może wlkeję :wink:

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dowiedziałam się, że to firma z wieloletnią tradycją, Barlinek się dopiero uczył...

Mało tego!!! To właśnie Tarkett jest ojcem założycielem :wink: technologii nazwanej deską trójwarstwową - albo po ludzku mówiąc - panelem drewnianym. :D W 1946 r. (a może w 1949 r.) Tarkett jako pierwszy na świecie wprowadził na rynek ten produkt i przez kilkadziesiąt lat sama technologia nie uległa większym zmianom (tylko lakiery/oleje zmieniały się). Wszystkie firmy wykorzystujące idee deski trójwarstwowej są dłużnikami dziedzictwa Tarkettu ale istnieją uczniowie, którzy jakością przerośli mistrza (np. Karsh). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-14 MM GRUBOSCI TO ZECZYWISCI INNA BAJKA DLA TYCH CO NIE PATRZA W WARSTWE WIERZCHNIA ,JEZELI PORÓWNUJEMY DO DREWNA LITEGO TO PATRZMY NA WARSTWE WIERZCHNIA ,PODŁOGA Z 6 MM LAMELKA WIERZCHNIA JEST WARTA TEJ KASY ,A 3,6 MM TO KASZANA CO Z TEGO ZE TWARDE DREWNO JAK MIEKI PODKŁAD I MIE MA CO WYCYKLINOWAC PO 10-20 LATACH,,ROZPOCZOŁEM PRODUKCJE DESKI JEDNOLAMELOWEJ SZER 20 CM I 6 MM DEC NA WIERZCHU,PODSPODEM 11 WARSTW KRZYSOWO SKLEJONEJ BRZOZY ZADOWALA BARDZIEJ MOICH KLIJETÓW NIZ 3,6 MM NA SWIERKU .aLE TAKIE SA SKUTKI OBNIZANIA CEN ,DLATEGO W TYCH PODŁOGACH BRAK DREWNA.sAMI TNIEMY I SUSZYMY WIERZCHNIE WARSTWY DLATEGO MOZEMY ZAOFEROWAC JEDNOLAMELOWA DESKE 20 MM GR ZA 130 ZŁ NETTO M2.RUSTIK SZCZOTKOWANY Z FAZKA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...
  • 1 year później...

my się przymierzaliśmy do tarketta, ale w końcu -z uwagi na podłogoowkę -kupilismy cieńszy parkiet z DLH -o gr. 10 mm -o ten:

http://www.allegro.pl/item614397509_dlh_poland_podlogi_warstwowe_ifloor_drewno_merbau.html

a tak wygląda ułożony (wzięliśmy listwy o długosci 60 i 90cm) :) :

http://images6.fotosik.pl/452/7c3905b738924011med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Mnie właśnie kładą Tarkett - dąb Rumba. To jest wersja o 1mm cieńsza niż inne modele z Tarkettu, i dzięki temu jest tańsza, a jest to produkt pełnowartościowy, z pełną gwarancją.

Na razie jest w jednym pokoju i prezentuje się pięknie. Klejony do podłogi. Jak na razie podłoga jest idealnie gładka i nie widać łączeń, a kolor jest bardzo przyjemny, ciepły i ma zróżnicowane odcienie, więc nie jest nudny. Jak już będzie wszystko gotowe, to mogę podesłać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...