Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elektryczna piła łańcuchowa (użytkownicy).


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Jesli chodzi o położenie silnika, to przy wzdłuznym łatwiej jest ciąc prosto :lol: ("nie ucieka" ci prowadnica). Dochodzi o ile sie nie myle przekładnia kątowa (przy poprzecznym jest zwykła przekładnia z wirnika silnika).

Przy wzdłuznym troche szarpie przy uruchamianiu (własnie przez przekładnie kątową).

Jak ja szukałem pilarki eletrycznej to miałem takie wymagania, że żadna ich nie spełniła:

-silnik wzdłuzny

-mocowanie prowadnicy na dwóch szpilkach/śrubach jak w spalinowych (nie na odlewie)

Ostecznie kupiłem McCullocha-przewazyło mocowanie prowadnicy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Dzisiaj wybrala bym pile spalinowa.Elektryczna jest zbyt slaba.Pociecie drewna na opal jest problemem
To może zależeć od mocy samej piły. Ja swoją elektryczną wyciąłem rosnącą na granicy dużą brzozę. Zatrzymała się tylko raz - gdy drzewo się pochyliło i ją przycisnęło ;)

Poza tym ostry łańcuch to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Dzisiaj wybrala bym pile spalinowa.Elektryczna jest zbyt slaba.Pociecie drewna na opal jest problemem
To może zależeć od mocy samej piły. Ja swoją elektryczną wyciąłem rosnącą na granicy dużą brzozę. Zatrzymała się tylko raz - gdy drzewo się pochyliło i ją przycisnęło ;)

Poza tym ostry łańcuch to podstawa.

Trociu - a Ty jaką masz? Ja raczej szarpnę się na 2000W. Jeżeli przelicznik kW na KM prawdę mówi, to będzie to 2.72KM, więc na drewno do kominka wystarczy z naddatkiem.

 

Co się tyczy spalinowa a elektryczna, to duża część porównujących bierze pierwszą lepszą elektryczną (np. 1.6kW) i porównuje z profesjonalną spalinową 2.6KM i więcej. Taki test musi jednocześnie wskazać na spalinówkę.

Zastanawiam się tylko czy porównanie samej mocy to już wszystko. W samochodach porównanie samej mocy silnika nie mówi jeszcze wszystkiego. Ważny też jest moment obrotowy. Tak czy owak - 2000W mi wystarczy. Otwarta jest tylko kwestia firmy i odległości od serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie pamiętam dokładnie ale chyba moja ma moc 2000W. Podobno wszelkie sprzęty elektryczne typu piła, kosiarka powinny mieć moc tego rzędu lub większe. Inne będą za słabe.

 

Przy wyborze zwróć jeszcze uwagę na długość tego do cięcia. Jak będzie dłuższe, to łatwiej będzie klocki ciąć.

 

Podobno też ustawienie silnika ma znaczenie - przekłada się to na sposób przeniesienia napędu na łańcuch. Ale tutaj nic więcej nie powiem, bo wybierałem taką, aby była wygodniejsza i poręczniejsza.

 

Ja kupowałem coś na allegro. Jakies zwykłe coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

Zakupiłem pilarkę Partner 2200W.

Pierwsze wrazenia:

leka 4.2 kg

bezprzyrządowy naciag łańcucha

skuteczne zatrzymanie(sprawdziłem)

Krótko użytkuję,więc tylko pierwsze oceny:

belka stropowa 8x20 cm impregnowana-tnie bez zawahania

Na dzis jestem zadowolony,

Cena 399 pln

Z ksiązki wynika ,ze jet to Husqvarna produkowana we Włoszech

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja "zakupiłem" piłę B&D z punktów na BP. Na zdjęciu wyglądała ładnie, po rozpakowaniu pomyślałem "kur....a - chyba przysłali mi zabawkę" :lol:

Mimo swoejgo wyglądu i mocy małej tnie jak dzika. Stemple, resztki więźby, małe brzozy - tylko wióry się sypią. Większej mi nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ze dwa lata temu kupiłem elektryczną (za 100 zł jakiej firmy Tooltec 2000W). Fakt, że zwróciła mi się po pierwszym użyciu. Próbowałem nią pociąć 16m^3 brzozy. Chyba 2 m^3 ciąłem dwa dni. Pierwsze co padło to smarowanie prowadnicy. Wszedłem więc na forum pilarzy i poczytałem trochę nt. sprzętu. Zajrzałem na allegro i kupiłem używaną Stihl 044 (ponad 5 KM) za 440zł (czterysta czterdzieści złotych). Fakt, że piła ma 11 lat. Przyszła w paczce (nawet paliwo było w zbiorniczku). Dokupiłem 10 m^3 dębu i pociąłem wszystko w 1 dzień. Na jesieni oddałem piłę do serwisu (żeby przejrzeli profilaktycznie). Przeczyścili gaźnik ultradźwiękami i powiedzieli, że ta piła pochodzi jeszcze z 20 lat. W tym roku w 1 dzień pociągnąłem 15 m^3 buka. Piła ma moc olbrzymią (wykorzystywana przez profesjonalistów). Ktoś mógłby zarzucić, po co taka moc do zastosowań domowych? Ale z drugiej strony za 440zł? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu w promocji w Liroyu kupiłem za niecałe 300zł Partnera tego mocniejszego 2200W. W kilka godzin pociałem 10m3 brzozy, idzie jak burza. W porównaniu ze starym OleoMackiem (1,4kW) to szatan prowadnica 45cm pozwala ciąć nawet grube odziomy. W życiu nie zamieniłbym się na spalinową bo:

ciężar hałas spaliny wibracje no i spróbujcie zostawić spalinową na zimę bez odpowiednich zabiegów i wiosną uruchomić - piła znajomego - Husqvarna trafiła po zimie do serwisu. Za takie atrakcje dziękuję i wybieram elektryczną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nie wiem jakich zabiegów, bo nie mam piły spalinowej - więc nie bedę się wymądrzał, to co napisałem wiem od znajomego. Może użytkownicy pił spalinowych zdradzą jakieś szczegóły. Kiedy pytałem w sklepie firmowym Husqvarny o piły spalinowe, to pierwsze pytanie jakie mi zadał sprzedawca było jak często będę używał piły, kiedy odpowiedziałem, że raz czy dwa razy w roku usłyszałem ZDECYDOWANIE ODRADZAM SPALINOWĄ :roll:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...