Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 873
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Firmy z okolic Warszawy też będą mile widziane :wink: , najbardziej interesują mnie ceny, z tego co zdążyłam się zorientować w innych częściach kraju ceny są bardzo rozbieżne. (W tym samym regionie ceny wahają się od 100-300zł za m2 z transportem i montażem).

 

Ochikarka, bardzo dziękuję za odpowiedź, jak dla mnie to za daleko, ale może komuś innemu przydadzą się namiary na w/w firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Widziałam kilka wnętrz kuchennych, w których na ścianie zamist kafli jest tafla szkła i bardzo spodobało mi się takie rozwiązanie. Po rozeznaniu wstępnym dowiedziałam się, że nie musi być to koniecznie szkło hartowane (na tej ścianie nie będzie kuchenki), które niestety jest dość drogie.

Czy ktoś z Was ma tak wykończoną kuchnię? Jakie są + i - takiego rozwiązanie, z jakiego szkła jest wykonane i jak zamocowane (klej czy przykręcenie do ściany)?

 

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny straszne - to prawda:( Dziś dzwoniłam do kilkunastu firm we Wrocławiu. Ceny od 250 do 350 zlotych za m2 szkła hartowanego. Jeden ze szklerzy powiedział, że szkło hartowane wcale nie jest konieczne. Wystarczy inne, np. lakomat, a jego cena to około 130zł. Różnica ogromna.

Z tego, co mówił bardzo drogie są uchwyty, które mocują szkło hartowane do ściany. Trzeba też u wiekszości szklarzy dodatkowo płacić za zrobienie otworów i wyszlifowanie.

Dziś mamy zobaczyć co Pan ma do zaoferowania. Co prawda remont dopiero się zacznie, ale ja lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lidka i Janusz :D .

 

Za swoje szyby - wszystkie hartowane zapłaciłam 500 zł na gotowo, tzn. z wycięciem otworów na kontakty i montażem.

Mam trzy - jedna 180 x 80cm i 200 x 52cm (w sumie).

Myślę, że cena nie była jakaś zabójcza, a płytki z klejem, fugą i robotą kosztowałoby podobnie :roll: .

 

Nie są montowane na klej, który zdaniem szklarza po pewnym czasie zaczął by pękać i za szybą zrobiłaby się kratka, ale na silikonie, który położony jest tylko na brzegach.

 

Jak do tej pory nic za nie nie wlazło :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to wyglądać naprawdę fajnie. Mi przez myśl przeszło coś podobnego tyle że zamiast widoku zeskanowany i powiększony byłby kawałek przepisu ze starej książki kucharskiej np na placki po węgiersku :). Całość miałaby stary druk o literach coś ok 5 cm. Czy to zrealizuje tego nie wiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę połączyć tym elementem kuchnie z salonem. Tam również będzie fototapeta. Wszystkie będą w kolorze czarno-białym lub w obcieniach brązu, pod kolor mebli. Nie chcę by wygladały tandetnie i pstrokato stąd pomysł na takie troche gazetowe wersje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morrwa
A macie namiary na fajne gotowe (niedrogie) tapety. Bo robienie własnej to koszt ok. 200 zł za metr, co po dodaniu ceny szkła - ok. 200 zł - daje niezłą sumkę. Ja szukam ciekawej fototapety i jestem załamana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...