Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 873
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do tych, którzy wycinali otwory pod gniazda w szybach i później montowali gniazda na szybie powieszonej na ścianie. W jaki sposób montowaliście gniazda? Czy to były zwykłe gniazda, ramki i puszki? Pytam w kontekście, że gniazdo i ramka jest w tym przypadku oddalona od puszki na grubość co najmniej tafli szklanej, a nie bezpośrednio, więc jak to dobrze zamocować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam, czytam i coraz mniej z tego wiem;(

nie chcę płytek w kuchni - to pewne

myslałam o przyklejeniu tapety na całą ścianę, tam gdzie meble kuchenne, a pomiędzy nimi plexę przeźroczystą zabarwioną na czerwono, żeby wzory z tapety przebijały. Tylko z tego co czytam to pleksa nie nadaje się nad kuchenkę.

czyli co w zamian? to szkło hartowane? są jakieś takie barwione te szkiełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam, czytam i coraz mniej z tego wiem;(

nie chcę płytek w kuchni - to pewne

myslałam o przyklejeniu tapety na całą ścianę, tam gdzie meble kuchenne, a pomiędzy nimi plexę przeźroczystą zabarwioną na czerwono, żeby wzory z tapety przebijały. Tylko z tego co czytam to pleksa nie nadaje się nad kuchenkę.

czyli co w zamian? to szkło hartowane? są jakieś takie barwione te szkiełka?

 

chyba nie. Tylko lakierowane od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Chce zapytac o szybe w kuchni. Mianowicie szyba barwiona (szyba czy szklo ?:p) miedzy blatem a wiszacymi. Na zdjeciach widze cztery mocowania w rogach z ladnymi nakladkami i tak jest najczesciej. Ale nie wiem jak to wyglada dokladnie. Moj fachowiec natomiast chce szybe przy mocowac (nie wiem jak) do cienkiej plyty i dopiero to do sciany. Argumentem jest to ze latwiej, pewniej i unikniemy pekniec w wyniku krzywych scian. Na pewno nie sa super rowne ale bez przesady. Mam wiec pytanie jak jest u was i jak wam sie to widzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szkło hartowane (malowane od spodu) przyklejone do ściany. Zdecydowałam się na taką opcję, bo nie chciałam za jakiś czas oglądać za szybą rozmaitych paproszków czy osadów, które z pewnością by się tam jakoś dostały :]

Poza tym śruby w rogach, choćby i najładniej zamaskowane, nie pasowały mi do koncepcji i najzwyczajniej w świecie mi się nie podobały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

Czytam, czytam i coraz mniej z tego wiem;(

nie chcę płytek w kuchni - to pewne

myslałam o przyklejeniu tapety na całą ścianę, tam gdzie meble kuchenne, a pomiędzy nimi plexę przeźroczystą zabarwioną na czerwono, żeby wzory z tapety przebijały. Tylko z tego co czytam to pleksa nie nadaje się nad kuchenkę.

czyli co w zamian? to szkło hartowane? są jakieś takie barwione te szkiełka?

 

chyba nie. Tylko lakierowane od wewnątrz.

 

to może lepiej fototapetę i szkło bezbarwne?? tapeta i jeszcze szkło z kolorem to chyba będzie trochę za dużo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghosta. Powiedz proszę jakiej firmy masz lampy nad wyspą i gdzie je kupiłaś. Są rewelacyjne, sama takich szukam i znaleźć nie mogę.

 

Sorki dawno mnie tutaj nie było... Jeżeli jeszcze aktualne to odpowiadam: lampy są firmy MARKSLOJD, model Elba, za jakieś 95 zł/szt. (na Allegro). Wariant oszczędnościowy, bo wszystkie inne, które mi się podobały były dużo droższe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Chcę zamontować w kuchni szybę hartowaną ale im więcęj słysze od znajomych tym bardziej przechodzi mi ten pomysł. Może macie doświadczenie w tej kwestii

 

Mam kilka pytań i będę wdzięczna jeśli mi pomożecie

 

pierwsze, to czy jest możliwe aby za szybę napewno hartowaną o wym. 2.20cm na 60 cm z wywierceniem 4 otworów i 4 śrubami (chyba to się tak nazywa) zawołał ode mnie szklarz 460zł czy to nie aby za mało? ( szklarz z doś dużym doświadczeniem na rynku.)

 

po drugie, czy taką szybę mogę zamontować na własną rękę ( miał by to zrobić mój pan budowniczy) czy lepiej aby to zrobił pan szklarz co oczywiście wiąże sie z dodatkowym kosztem. Na moje babskie oko to nie jest jakaś skąplikowana sprawa...

 

po trzecie, chcę pod szybę nakleić zdięcie np. mostu nocą ( lubię mosty :) ) Mam kolegę w punkcie gdzie robią zdięcia w przeróżnych formatach i powiedział, że mi takie zdięcie powiększy i wydrukuje na jakiejś folii abym mogła sobie je przykleić pod tą szybę... Czy to ma sens i oczywiście czy będzie to dobrze wyglądało i funkcjonowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
uważasz ,że to mało za hartowanie takiej sporej szyby? myślę ,ze cena jest dobra i chyba najlepiej będzie jak szklarz ci zamontuje szybkę bo wtedy masz gwarancje , ze jesłi stuknie to będzie musiał zrobić jeszcze raz, a jeśłi chodzi o zdjęcie to świetny pomysł , w moim mieście jest firma, która robi właśnie takie szyby ze zdjęciami jakie chcesz , mają bardzo wielu klientów bo jest to teraz modne ,drukują czy naklejają , tego nie wiem ale są piękne bo koleżanka ma, i bardzo sobie chwali, aha ta firma przyjeżdża i w cenie szyby robi montaż jej. myśle , ze też praktyczne tak jak i kafelki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena normalna jak za hartowane szkło.

U mnie wygląda to tak:

http://lh6.ggpht.com/_5EbJjBbVicM/ShV7zrMWK_I/AAAAAAAABOI/aKZTeDMLjAI/s640/DSC03630.JPG

http://lh4.ggpht.com/_5EbJjBbVicM/ShV76CCOdZI/AAAAAAAABOM/p7stStdxdPU/s640/DSC03643.JPG

Ale ja mam indukcję i szybę grubsza ale nie hartowaną. Montował szklarz. Pod spodem jest papierowa fototapeta klejona na ścianie robiona na zamówienie z naszego zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...