Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

katienkaaa, czy możesz ocenić jak użytkują się w praktyce uchwyty zastosowane w Twojej kuchni? (czy wygodnie otwierają się drzwi, szuflady, a szczególnie np. zmywarka). Chcialabym podobne zastosować do swojej semi-industrialnej kuchni :rolleyes:..... Możesz dać jakieś zdjęcie z tymi uchwytami z bliska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 873
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja powiem, że mi zajęło 1,5 roku przekonywanie się do szkła w kuchni ( licząc od montażu kuchni). Projektantka już dużo wcześniej mnie namawiała ale miałam opory. Teraz po 2 tygodniach użytkowania - od montażu szkła - powiem Wam, że jest super. Jak ktoś będzie się pytał czy warto to z czystym sumieniem powiem, że warto. Super się czyści, czy to pronto czy to jakimś specyfikiem do mycia okien. Pokazywałam już w innym wątku moje szkło ale pokaże je jeszcze i tu jak powróciło pytanie o szkło.

http://mizar.ziew.org/~zis/DSC_2627.JPG

 

mam pytanie czy to grafika na szkle czy fototapeta pod hartowanym?

jak dlugie maksymalnie moga byc tafle szkla do klejenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogłabyś opisać sposób montażu i późniejszą kwestię wymiany w przypadku awarii, to byłoby sper.

 

Wszystko ma mieć dookoła profil aluminiowy i to będzie przykręcane do ściany. Jak to wyglada z wymianą to ja nie wiem, nie zakładam, że się coś zepsuje;) to już musiałby się Pan w tej firmie dowiedziec, która mi to robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała konstrukcja składa się z 4 warstw - szkło hartowane, wydruk,matryca i płyta pcv. LEDy w paskach ida po krawędzich matrycy i równomiernie ją oświetlają. Wszystko jest zamknięte w profilu aluminiowym, usztywnianym z tyłu dodatkowymi profilami. Taki panel montuje się na ścianie, w razie potrzeby w każdej chwili można go zdjąć. Tyle info udało mi się wyciągnąć od męża, ja sobie nie zaprzątam głowy stroną techniczną, jak każda kobieta chyba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź. Moja kuchnia będzie będzie bez szafek wiszących. Meble będa tylko na jednej długiej ścianie, na której będzie tęż znajdowało się pośrodku okno. Chciałabym nad meblami położyć fototapetę i na to szybę. Zastanawiam się tylko czy to będzie ładnie i na jakiej wysokości od mebli powinna sie znajować ta tapeta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkleić jakiś plan? o ile dobrze rozumiem, szyba byłaby przedzielona oknem? jakie jest to okno (wielkość, ile skrzydeł, jakie podziały)? jakiej długości jest ściana? Swoją drogą jaki planujesz okap, gdzie planujesz wysoką zabudowę (lodówkę)?

 

Możliwe, że nie wyglądałoby to źle, chociaż tapeta chyba musiałaby być raczej spokojniejsza... powodem jest nie tyle brak szafek górnych, co to okno. O uzyskanie jakiego efektu Ci chodzi? bo jeśli kuchnia ma być mało "kuchenna" to dzisiejsze farby zmywalne podobno całkiem dają radę

Edytowane przez kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam jest w "lewym dolnym" rogu? jeśli dobrze odczytuję plan to może dałoby radę wysoką zabudowe przerzucić na lewą scianę do tej wnęki, a pod oknem zrobić tylko niską, bez tej wiszacej szafki? byłoby klarowniej. w niskiej części mogłabyś zastosować równe podzialy, zlew na środku okna, nie taki trochę wystający jak teraz.

 

w takim układzie jak wkleiłaś, moim zdaniem fototapeta nie będzie ciekawie wyglądać, nie ma na nią dużej przestrzeni.

Edytowane przez kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

A ja mam pytanie o podobnej tematyce choć nie do końca ... moja kuchnia to tzw kiszka. Zaprojektowaliśmy ją w ten sposób ze po jednej stronie mam długi - 210 cm blat z szufladami. Nad ta częścią nie ma szafek i chciałabym tam przykleić fototapetę i przykryć ją płytą z plexi. Tak naprawdę decydują względy finansowe. Ponieważ w tej części kuchni nie ma ani płyty, ani piekarnika (nic co wytwarza ciepło) nie ma sensu kupować szyby hartowanej itp. Ściana jest już "przybrudzona", bo a to sok chlapnął a to coś tam. Stąd pomysł na tą płytę i fototapetę.

Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie? Chętnie posłucham opinii bardziej doświadczonych osób.

Pozdrawiam,

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...