Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.Szklo zamawialem u szklarza tj. w hurtowni szkla.W tej hutrowni zamawiano wiele takich szybek stad wiedza ludzi tam pracujacych wystarcza mi az nadto. Od nich wiem ze szyba powina byc hartowana wtedy jest ponoc bardziej wytrzymala na zmiany termiczne, naprezenia czy chociazby zwykle przypadkowe uderzenia.Moim dwum kumpelom pekla foliowana niehartowana szyba ktora byla klejona specjalnym klejem.Mozecie sobie wyobrazic jaka ich czeka rujnacja kuchni.Pozdrawiam

 

A w jakim mieście jest ta hurtownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 873
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sonika - no to muszę cię zmartwić. szyby w ikea taniocha i też się napaliłam, ale telefonowałam do szklarza - OYTWORÓW W SZKLE HARTOWANYM SIĘ NIE WYCINA

 

i upadła moja koncepcja - bo mam 2 gniazdka i to podwójne na ścianie. jedyne rozwiązanie to, przerzucić te gniazdka w tubę chowaną w blat - ale czy wtedy wyjdzie taniej niż zamówić szybę u szklarza, już w wycięciami? (taka tuba z gniazdkiem to wydatek rzędu 380 zł, więc chyba żaden interes)

 

Ja mam taką szybę (dł. 2,5m) nad blatem. Jest podwójna klejona, w środku (pomiędzy taflami) laminowana i hartowana. Ale otwory robi się przed hartowaniem. Nie wiem ile to kosztowało, bo walczę ze sobą i fakturami...

Ale wygląda super i łatwo się myje (a właściwie nie widać na tym brudu tak bardzo

:D

Acha, szkło u mnie nazywa się Opti White i nie ma tego zielonkawego pobłysku, który zawsze jest przy przezroczystym szkle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Niom. Ja mam problem z głowy. Kupiłam te szyby w ikeii wkładane w szyny. jedno zastrzeżenie - nie wszystkie krawędzie szyb są równe, więc trochę trwało zanim dopasowałam by nie było szpar.

 

gniazdka ze ścian wywaliłam. koncepcja tub upadła z uwagi na cenę, więc moje będą pod szafkami razem z halogenkami (czekam na dostawę).

 

jak tylko się obrobię wkleję zdjęcia

 

dla mnie wyszło super i co najważniejsze nie drogo. 10 szyb + szyny i duperelki do zawieszania w szynach kosztowały mnie 500 zł. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czupurku fajna kuchnia wyszła :D

możesz powiedzieć gdzie ją robiłaś?

z czego są fronty? drewno czy mdf no i jaki to kolor?

 

dzięki

niestety jam już bidna i na robioną nie było mnie stać (robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek - obecnie zbieram kasę), a kuchnia ....

 

- szafki z brw, kupowane pojedyńczo (wg potrzeb) z serii nika: fronty drewniane kolor ciemna olcha (a korpusy zwykłe kolor ciemna jabłoń)

- blat na wymiar robiony na zapadłej

- szyby - ikea

- robota własna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych ciemnych matowych mebli taka jasna tafla z polyskiem wyglada superos 8) :lol:

 

ee tam. połysk jest bo po drugiej stronie akurat wypadają mi okna i luksfery. tak normalnie to zwykła szyba mleczna (czyli szkło + jakaś powłoka od tyłu w kolorze białym). no może jak każde szkło gdy czysta to się świeci :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

niestety jam już bidna i na robioną nie było mnie stać (robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek - obecnie zbieram kasę), a kuchnia ....

 

w sumie metody nie są ważne, liczy sie efekt :D

czupurku a BRW to jaki koszt na twoją kuchnię ? może warto o tym pomyśleć :roll:

 

patrząc na możliwości - uważam że zrobiłam dobrze. istniejący układ wod-kan i elektr. i tak uniemożliwiał szaleństwo z systemem długaśnych szuflad, etc. więc jak miało być zwyczajnie, to czemu i nie z gotowców

 

szafki 2800zł (dół dł 3,75 + 0,90 [narożna], góra 3,60 +0,90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena super 8)

powiedz mi jeszcze jak z tą zabudową robisz? skąd front weźmiesz?

 

robiona będzie tylko zabudowa lodówki tzw. słupek

 

 

mam tylko nadzieję, że się szybko nie rozsypie :lol:

fronty są ramkowe więc standard. pozostaje tylko kolor dobrać - na ku słońcu na II p robią brw indywidualnie, więc tam zamierzam zamówić. ewentualnie na zapadłej, tam też mają frontów od groma i ciut, ciut.

więc myślę, że dobiorę. kurcze co ja mówię, muszę dobrać bo inaczej się powieszę :wink:

w ramach tzw reklamacji zapobiegliwie, z myślą o słupku zamówiłam już 3 szt uchwytów, co by były takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

a ja mam pytanie, czy za tą szybą nie zbiera Wam się brud? nie robią się mazaje? zwłaszcza przy płycie gazowej?

 

Właśnie wczoraj miałam pomiar kuchni i Pan nam odradził, tzn. stwierdził, że się tego nie podejmie, bo te które robił i oglądał u innych z czasem zachodzą brudem i wygląda to bardzo kiepsko. Po przeczytaniu tego wątku podchodzę sceptycznie do jego opinii, ale jednak wątpliwości zostały, a nie chcę mlecznej tylko zupełnie przeźroczystą lub zbrojoną (bo tak będę miała zrobione biblioteczki obok w salonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_01_d.jpg

 

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_03_d.jpg

 

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_04_d.jpg

 

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_07_d.jpg

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_06_d.jpg

 

http://www.kuchnie.kast.pl/galeria/galeria_images/galeria_10_d.jpg

 

http://www.terjot.pl/drzwi_szklane_balustrady_szklane_%20kabiny_prysznicowe_podlogi_i_stopnie_szklane_dachy_szklane_polki_blaty_lustra_pliki/image276.jpg

 

pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działalność "studiów kuchennych" powinna być wprowadzona do kodeksu karnego, gdzieś między oszustwem i wyłudzeniem.

 

Misiu Uszatku, mimo wszystko chyba trochę przesadziłeś, bo zaszufladkowałeś razem wszystkie studia kuchenne.

Ja rzeczywiście zanim zdecydowałam się na wykonanie swojej kuchni, robiłam kilka wycen i zgadza się - niektóre wyceny salonów warszawskich mnie dobiły, zwłaszcza tych markowych. Ale znalazłam takie, które ceny miało naprawdę przyzwoite i dobrą jakość. Z pewnością takie też działają na terenie naszego kraju. I raczej ich działalność nie nosi znamion oszustwa ani wyłudzenia.

Przynajmniej ja nie czuję się oszukana ani pokrzywdzona z powodu wyłudzenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...