Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 873
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taką mleczną szybę o dużej grubości ( 1cm) mają moi znajomi w kuchni zmiast płytek ściennych. Jest ona wzdłuż całego blatu na ścianie i przymocowna jest na nierdzewnych wkrętach w uprzednio wywierconych otworach. Na to nałożone są kwadratowe zaślepki. Montowała jej to firma która robiła meble.

Taka tałflę szklaną ma jako dodatek do bardzo nowoczesnych mebli z ciemnego drewna połączonych z chromowymi dodatkami. Wygląda to bardzo interesujaco.

 

Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zamawiamy w SEKPOLu,

podklejana folią kosztuje ok. 300 zł/m2

podklejana lustrem ok. 800 zł/m2

 

Z racji ceny bierzemy tą tańszą - efekty (tzn. jak wygląda ta szyba) po niedzieli będzie można oglądać na ekspozycji w Jupieterze na stoisku Sekpolu. Jutro tam jedziemy to dopytam Panią kiedy dokładnie maja ja montować, bo sama jestem ciekawa:)

U nas w pracyw kuchni jest położona szyba i wygląda super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztowaly cie meble?

U mnie mialo byc konkurencyjnie,milo a wyszlo 30 tys bez agd.Fakt,ze cene podbily:magic corner,kolo,carga no i staronowy blat.Wiem ze Natasza zamawiala w sekpolu,wysylala zdjecia,piekna kuchnia.

Kurde,ta szyba troche droga.Do jakiej wysokosci ja montujecie?

Pod szafki czy 3/4 powierzchni podszafkowej?

Ja jestem za opcja nr.2,choc mialam juz tak i jest to niepraktyczne,bo sciagalam z tego miejsca uschniete kawalki jedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleczną szybę zastosowałam w szafkach, drzwiach i ma się znaleźć również na ścianie przy kuchence i zlewie. Przykręcona wkretami do płyty która jest na ścianie. Słyszałam że przyklejanie szyby przynajmniej przy kuchence nie jest wskazane, pod wpływem ciepła szkło się rozszerza

pozdrawiam

guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. opcja z której dziś zrezygnowaliśmy to fornir w ramkach aluminiowych + do kazdej szuflady tandemboxy - koszt 12tys + sprzety 11 tys (zamówiliśmy AGD też w Sekpolu, bo dostalismy bardzo dobre rabaty). Nie bedzie koszy, cargo itp.

2. opcja, którą dziś wybraliśmy z racji brzydkiego forniuru (widać było kazde pasmo naklejane na płytę - wyszły takie pasy) to płyta laminowana + ramki aluminiowe + wszystkie szuflady z syst. tandembox - to bedziemy mieli wycenione na piątek, ale Pani wspomniała coś o 10tys.

 

Dodam, że załapaliśmy się na 10% rabat, który obowiązywał tam do końca stycznia. My mebelki zamawiamy od stycznia i czekaliśmy na nową espozycję, aby zobaczyć jak wyglądają w Sekpolu ramki aluminiowe i ten nieszczesny fornir i mimo, że już luty to rabat nam przyznali :)

 

Wg.mnie ceny są bardzo konkurencyjne - mamy porównanie z firmą "krzak" o której nikt niegdy nie słyszał i ten sam zestaw w fornirze wycenili nam na 18tys, RUST w laminacie na 16tys. takze SKPOL wypadł najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że przyklejanie szyby przynajmniej przy kuchence nie jest wskazane, pod wpływem ciepła szkło się rozszerza

pozdrawiam

guzik

 

o tym nie słyszałam - czy ktoś może to jakoś rozwinąc lub wypowiedziec sie czy faktycznie tak jest, ze szkło sie rozszerza??

troche mnie to martwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cene podbil blat,jakby tak odjac:

-10 za blat(wersja tansza-3 tys)

-1.5-zabudowa lodowki(mial byc inox,ale sie odwidzialo)

-2.5-magic corner

-2.1(3Xcargo waskie)

-1.5(3/4kola)

podnosniki,swiatlo,mlynek,zlew fragranitowy.

No i jakby zliczyc to sie uzbieralo,tansz opcja ok. 15.000zl.

A mial byc oszczednie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cene podbil blat,jakby tak odjac:

-10 za blat(wersja tansza-3 tys)

-1.5-zabudowa lodowki(mial byc inox,ale sie odwidzialo)

-2.5-magic corner

-2.1(3Xcargo waskie)

-1.5(3/4kola)

podnosniki,swiatlo,mlynek,zlew fragranitowy.

No i jakby zliczyc to sie uzbieralo,tansz opcja ok. 15.000zl.

A mial byc oszczednie....

 

u nas tak:

-podnośniki gazowe mamy w cenie mebli

-ramki aluminiowe tez w cenie

- uchwyty wpuszczane tez w cenie

- zlewu nie doliczyłam do ceny mebli ( a zlew to koszt 2,2tys)

- szyby mleczne (te "lepsze", co do spodu sie nie palcują) - tez w cenie mebli

jak juz wczesniej pisałam - zrezygnowalismy z magic corner, cargo

aha - w cene, którą wcześniej podałam mamy też wliczone oswietlenie.

 

Wiem, ze cene bardzo podnoszą własnie cargo, magic corner itp. i stąd cena za Twoja kuchnie wzrosła do 30 tys.

 

My na kuchnie przeznaczyliśmy w sumie z AGD 24tys i sie zmieścilismy :)

i jeszcze coś - zrezygnowaliśmy z zabudowy lodówki, gdyż nie mogliśmy znaleść takiej, którą sobie upatrzyliśmy - zadna do zabudowy nam sie nie podobała.

Postanowiliśmy, ze wolimy kupić lodówkę, w której się zakochaliśmy, niż później wypominać sobie, ze "a mogliśmy wziąć inną"... wybrany przez na s model to LG GR-459QLQA.

 

 

 

Jeśli chodzi o szybe, to montujemy ją aż pod same szafki :) - tylko zmartwiło mnie to, co przeczytała wyżej, ze szyba pod wpływem ciepła sie rozszerza - czy tak faktycznie jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby...rozmawiałam ze szklarzem dlatego zdecydowaliśmy się przykręcić szybę na wkręty i do tego tzw zaślepki aluminiowe a nie przyklejać!

Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę takimi kosmicznymi cenami za kuchnie....nie ten pozim finansowy...ja za swoja kuchnie zapłaciłam bez sprzetów 4500, co prawda żadnych ekstrawagancji ale jest funkcjonalna i ładna, przynajmnie dla mnie. Sama ją zaprojektowałam, rozrysowałam a fachowiec wykonał i tyle.

pozdro

guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...