Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa Słonecznego z poddaszem


tomekwil

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ŻYJE, ŻYJE

Praktycznie zostały do postawienia 2 ścianki działowe no i kominy (troche pogoda nie dopisywała no i raz chłopaki też mieli wpade, ale teraz pogoda super no i chłopacy robotni)no i oczywiście więźba i dach. Jak tylko zaleje wieniec to napisze wszystko ze szczegółami (ile pustaków, jakie koszty itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - ile Ci poszło betonu w ławy - bo mi przy powierzchni zabudowy 120 m (czyli mniejszej) aż 17 m3 (ja obliczyłem z "natury" 16,5m3) ławy ok 70m dł szer od 35 do 60cm - wys 40cm - a bloczków ok 1200 - więc jeś poszlo ci porównywalnie to wychodzi ok 207 zł za m3 b-20. Biorąc pod uwagę że dowieziono to ci 60km (2-3 transporty - betoniarka pali ok 30l/100km czyli jeden kurs to ok.120zł) i lałeś pompą - to jest rzeczywiście niesamowicie tanio

Jeśli wszystko jest ok. to podaj na nich namiary - ja placiłem 320/m3 z dowozem i pompą ... :-( a będę miał jeszcze sufity

 

A może Ci twoi mają jakieś namiary na ekipę która robi w podobnym tempie - moi zaczęli ok. 16 października i się niesamowicie grzebią - dopiero zakończyli bloczki fund. i ocieplenie fundamentów (zresztą lekko spieprzyli ..) ale da się poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

tomekwil

mam pytanie i proszę o jak najszybszą odpowiedz chodzi o ten daszek z przodu domu wydłużałeś go , bo mi się wydaje że jest za mały? Dzius przychodzi znów facet od adaptacji i mam podać juz ostateczną wersje zmian a są następujące likwidacja garażu nie zmieścił się z pokoju tego przy kotłowni robię kotłownie 1,50 m szerokości na 3.30 ponoć starczy na kotłownie z drugiej części czyli 2m szerokości oczywiście razy długośc czyli 3,30 robię mały gainet na kompa aby nie brzęczył w sypialni , przenoszę ten komin z salonu bo jak pisałeś lcd nie pasuje tam, podnoszę o jeden pustak dom, no i mój majster chce coś kombinować z fundamentami aby były na 12 nie znam się na tym ale ponoć tak można ma dziś gadać z architektem no i terraz ten daszek nie wiem co robić czy wydłużać go mysle ze gdzieś o 50 cm ale sama nie wiem męża niema a ja sama głupieije doradz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowione daszek zostaje bez zmian ciekawe jak u ciebie postepy ja już nie mogę się doczekać mam juz zaklepaną ekipe na marzec jak nie bedzie mrozów albo na kwiecień postawienie budynku razem z przykryciem dachu i kominami czyli stan surowy 35 tysiecy sądziłam ,że bedzie troche taniej ale taniej u nas nie chcą druga ekipa krzyknęła 60 tyś a trzecia 55 tysięcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam

Domek stoi, pozostały do zrobienia jakieś tam drobne popraweczki no i położenie dachówki (grafitowa, cementowa Euronit) mam nadzieje że zaczną kłaść w tym tygodniu. Koszt moge już też podać (zmieni się może minimalnie, jakieś gwoździe, jakiś worek cementu poprostu drobnostki). Stan surowy + dachówka + robocizna w moim przypadku to około 91500zł. Dobrze że mam to za sobą, na wiosne znowu zacznie się pewnie bum.

Dzisiaj przywieżli mi styropian 88zł netto za swisspor fasada i 118 netto za swisspor podłoga, zastanawiam się jeszcze nad wełną.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje moze mogę prosić jakieś fotki domu w środku , jak wygląda ten przeniesiony komin nie wyglada żle ? ja złożyłam papiery na pozwolenie bedzie gdzieś koło 20 lutego kredyt i też zaczynam. Proszę o zdjęcia z środka i na zewnątrz też mój adres to [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się cieszę , u mnie na początku nie miało być garażu ale ostatecznie udało się wcsinąć tylko jest o 1 m mniejszy i nie podniosłam ściany kolankowej bqałam się , ze straci na wyglądzie , a jak ogólnie podoba się panu domek po wybudowaniu może jakieś propozycje zmian zanim zaczne budować. czekam na zdjęcia chociaż na pare fotek z środka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam,

 

my zaczelismy slonecznego w polowie stycznia i aktualnie jestesmy na etapie stropui a po swietach powinni wchodzic z dachem - koszt neistety troche wyzszy niz u tomka - okolo 100-110 tys stan surowy otwarty z dachem. Pewnie dlatego, ze na wiosne wszystko drozsze.

 

Mamy dwa istotne pytania

- jak doswietliliscie wiatorlap? jezeli ktos robi poddasze uzytkowe to w jaki sposob doswietlacie schody (razem z wiatorolapem)

- czy bedziecie robic ogrzewanie w wiatorlapie

 

jezeli macie jakies fotki slonecznego to bardzo prosze o przeslanie info na priv to podam e-maila

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...