Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa Słonecznego z poddaszem


tomekwil

Recommended Posts

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja to ogólnie mam często pecha wiec nie twierdze że ty tak długo będziesz czekać:) trafiłam na urlopy dlatego ktoś popełnił błędy, a jakby tego było mało zadzwonili w czwartek z pytaniem"dlaczego nie odebrałam projektu bo wrócił do nich"????? hmmm.... nic nie dostałam, nikt nie dzwonił. Okazało się że wysłali do Lublina zamiast do Lubina:)

 

witam Moniko czy ty moze juz wybudowałas słonecznego ?? jestem z lubina i bardzo by mnie interesowały koszty budowy i co zmieniłas w projekcie. z góry dziekuje za odpowiedz. podaje meila:) [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
witaj Jacku co do twojego pytania to o takiej zmianie powinieneś powiadomić architekta od adaptacji projektu on pewnie gdzieś to odnotuje a co do pustaków to nam wyszła podobna liczba tylko nie wiem jakie wymiary ma twój pustak jak możesz to napisz my też jesteśmy na tym samym etapie i czekamy na pozwolenie na budowę napisz jakie zmiany wprowadziłeś w projekcje my będziemy mieć na garażu dach dwu spadowy i podnosimy ścianę kolankową o 2 pustaki.Ile planujesz wydać na stan surowy otwarty ?:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam wszystkich też będę budował słoneczny z poddaszem mam pytanie do osób które budowały z porothermu czy trzeba taką zmianę technologi wykonania ścian w projekcie podczas adaptacji zmienić i ile wychodzi pustaków bo według moich obliczeń 2200 co wydaje mi się trochę za dużo.

 

Technologii nie trzeba zmieniać w projekcie, z tego, co mi wiadomo.

 

Pustaków, o ile dobrze pamiętam (PTH 25), kupiliśmy ok. 1980 - i było za dużo (najlepiej przejrzyj mój wątek o budowie domu, tam powinno być wszystko rozpisane włącznie z ilością pustaków). Najlepiej się dogadać z hurtownią że przyjmą nadmiar, jak Ci zostanie, bo tak wyliczyć dokładnie co do sztuki to nie do końca się da, zawsze jest plus minus parę procent ze względów technologicznych i dodatkowo plus minus parę-paręnaście-parędziesiąt procent z powodu błędów w szacunkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnosimy ścianę kolankową o 2 pustaki.

 

Dobry pomysł. Ze wzgl. na nachylenie dachu dom bez zmian jest taki raczej "przysadzisty".

 

Ile planujesz wydać na stan surowy otwarty ?:bye:

 

My wydaliśmy (w 2010) łącznie z pierdołami typu blaszak tymczasowy, wiercenie studni, ogrodzenie tymczas., utwardzenie podjazdów i papierologia - ok. 130 tys PLN (z kryciem dachu dachówką ceram. Roben i rynnami Galeco). Można na pewno trochę taniej, ale na pewno nie za połowę tej sumy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich sympatyków słonecznego.

Wraz z mężem wybraliśmy wersję z poddaszem i garażem.

Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę.

Mam ogromna prośbę do osób, które mają poddasze. Czy moglibyście wkleić jakieś fotki góry? Oglądałam dużo zdjęć ale samego dołu.

Chcemy podnieść ściankę kolankową o dwa pustaki i jestem ciekawa czy będzie duża różnica. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,po podniesieniu o dwa pustaki plus wieniec,poddasze staje sie diamentialnie większe i bardziej funkcjonalne!! Będziesz z mężem na pewno zadowolona!!Wiem to z doświadczenia,pracuje w budownictwie 37lat,natomiast nasz słoneczny jeszcze nie powstał,jesteśmy na etapie ogrodzenia(200mb.)i stawianiu budynku gospodarczego.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jeki dziękuje za odpowiedź. Jeśli chodzi o zmiany to troszke ich jest: podniesienie o dwa pustaki ścianki kolankowej, wyrównanie dachu nad garażem będzie tam piękny taras, jeśli chodzi o parter to delikatne zmniejszenie łazienki na rzecz betonowych schodów, likwidacja schowka w kuchni, kuchnia musi być przestronna:) przeniesienie tarasu na ścianę między salonem a kuchnią, przeniesienie kominka na ściankę przy kuchni ( zyskujemy piękną, dużą pustą ścianę w salonie) i chyba największa zmiana zmniejszenie pokoju przy łazience na rzecz dojścia do garażu, dodajemy jeszcze jedno okienko w garażu. Zmieniliśmy też wielkość okien na 130x150, taras zostaje taki jak w projekcie, a w łazience 90x150 (jak dobrze pamiętam) Pod koniec czerwca powinniśmy dostać pozwolenie:) Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja też buduję Słoneczny z poddaszem. Roboty zaczęły się zaraz na początku czerwca, wczoraj ekipa zakończyła murowanie ścian fundamentowych. Od jutra jak dopisze pogoda izolacja ław i ścian fundamentowych, potem zasypanie i wylewka do stanu "O". Jeśli kasy wystarczy mam nadzieję do września skończyć stan surowy otwarty. Po przezimowaniu, wykończenie w przyszłym roku. Może przed końcem świata 21.12.2012 dom będzie do zamieszkania ? Aha ! Jeszcze zapomniałem o drobnym detalu : Robię sobie piwniczkę na wina więc może jeszcze kilka dni pracy więcej. Pozdrawiam wszystkich od " Słonecznego".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam wszystkich. Ja też buduję Słoneczny z poddaszem. Roboty zaczęły się zaraz na początku czerwca, wczoraj ekipa zakończyła murowanie ścian fundamentowych. Od jutra jak dopisze pogoda izolacja ław i ścian fundamentowych, potem zasypanie i wylewka do stanu "O". Jeśli kasy wystarczy mam nadzieję do września skończyć stan surowy otwarty. Po przezimowaniu, wykończenie w przyszłym roku. Może przed końcem świata 21.12.2012 dom będzie do zamieszkania ? Aha ! Jeszcze zapomniałem o drobnym detalu : Robię sobie piwniczkę na wina więc może jeszcze kilka dni pracy więcej. Pozdrawiam wszystkich od " Słonecznego".

 

 

Witam, jak postępuje budowa, a jak tam koszty budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam zamierzam budować słoneczny w okolicach Gorzowa Wlkp. Mam trochę pytań zwiazanych z jego wykonaniem. Czy może ktoś z Was buduje bądź wybudował ten domek w mojej okolicy? Może macie firmę budowlaną godną polecania? Rozjaśnicie mi kwestię kosztów budowy i materiałów.

Z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam ponownie. Trochę czasu upłynęło ale też dużo się działo. Mój "Słoneczny" już zimuje w stanie surowym otwartym. Dach na gotowo, rynny itp. Wiosną okna, instalacje i dalej do przodu. Ayashi21 pytasz o koszty ? No cóż - stan surowy j.w. zamknął się kwotą około 140 tys. Trochę dużo ale zrobiłem trochę więcej niż planowałem, np zbrojenie pod taras, ocieplenie murów pod dachem, podbitki z desek pod dachem / malowanie, wykończenie itp/ więc myślę, że nie jest źle.Co ciekawe, całkowity koszt pracy ekipy budującej to tylko 38 tys. Postaram się wkrótce załączyć jakieś zdjęcia. Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 years później...

]Jeki dziękuje za odpowiedź. Jeśli chodzi o zmiany to troszke ich jest: podniesienie o dwa pustaki ścianki kolankowej, wyrównanie dachu nad garażem będzie tam piękny taras, jeśli chodzi o parter to delikatne zmniejszenie łazienki na rzecz betonowych schodów, likwidacja schowka w kuchni, kuchnia musi być przestronna:) przeniesienie tarasu na ścianę między salonem a kuchnią, przeniesienie kominka na ściankę przy kuchni ( zyskujemy piękną, dużą pustą ścianę w salonie) i chyba największa zmiana zmniejszenie pokoju przy łazience na rzecz dojścia do garażu, dodajemy jeszcze jedno okienko w garażu. Zmieniliśmy też wielkość okien na 130x150, taras zostaje taki jak w projekcie, a w łazience 90x150 (jak dobrze pamiętam) Pod koniec czerwca powinniśmy dostać pozwolenie:) Pozdrawiam:)

 

 

Cześć,

 

jesteśmy z mężem zainteresowani tym domkiem i zmianami, o których pisałeś. Czy możesz podać koszty i przesłać zdjęcia domu na mail [email protected]?

Będę wdzięczna. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowaliśmy słonecznego z garażem bez poddasza użytkowego. Wyszło nam tak

DSC_0026.JPG

 

 

DSC_0028.JPG

 

DSC_0034.JPG

 

i wnętrza

 

20141228_130053.jpg

 

20141210_141640.jpg

 

02.jpg

 

Nie robiliśmy przejścia z domu do garażu, końcówkę korytarza wykorzystaliśmy na zrobienie garderoby z dostępem z jednego z pokoików, zlikwidowaliśmy ścianę graniczną między salonem a sąsiednim pokoikiem, zyskaliśmy bardzo duży salon z podziałem na strefy, zostawiliśmy spiżarnię (to była dobra decyzja)

Ś-ś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...