Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sasza w Borówcu - zapraszam do komentowania.


mowaleria

Recommended Posts

Gratulacje, cały czas was podglądamy!!! My czekamy na geodetę :(

Mnie się podobaję te drzwi co Tobie!

Czy te koszty 89 tys. to koszty z działką czy bez?? Bo to już niezła sumka.

A wiecie już ile dużych pustaków wam wyszło? My chcemy właśnie kupować i nie chcielibyśmy kupić za dużo.

Fajnych macie inspektorów budowy! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A wiecie już ile dużych pustaków wam wyszło? My chcemy właśnie kupować i nie chcielibyśmy kupić za dużo.

Fajnych macie inspektorów budowy! :p

 

Kupiliśmy 1440szt (30palet) Ytonga 24 - zostały 3 palety.

Bloczków betonowych kupiliśmy 1200 - została niecała paleta ale będzie na wejście. Chyba jeszcze ich dokupimy na taras. Na dach - całość robocizna i materiały wyliczyłam około 40tys.

Strasznie drogo wyszedł strop - myślałam że będzie trochę taniej - 22tys :o :o :o . Gdybym mogła cofnąć czas to zrobiłabym płyty stropowe zamiast terrivy - trudno :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, cały czas was podglądamy!!! My czekamy na geodetę :(

Mnie się podobaję te drzwi co Tobie!

Czy te koszty 89 tys. to koszty z działką czy bez?? Bo to już niezła sumka.

A wiecie już ile dużych pustaków wam wyszło? My chcemy właśnie kupować i nie chcielibyśmy kupić za dużo.

Fajnych macie inspektorów budowy! :p

 

Witam.Mi tez podobają się drzwi nr 2.mogę prosic o namiary na firmę od tych drzwi( globus???)pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się cały czas zastanawiam nad tym dachem! Nasz też ma 230 m kw i w projekcie mamy wyliczone, że potrzebujemy 11 kubików przy obecnych cenach za kubik ok 850-900 zł jak to się stało, że Wasza więźba kosztuje 6000 zł. Jeśli udało Wam sie dostać gdzieś taniej to napisz proszę gdzie i ile kubików "wchodzi" na Wasz dach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zestawieniu trochę ponad 7m3 więźby, ale odchodzi nam daszek nad tarasem i po korekcie wyszło niecałe 7m3. Więźbę kupowałam w cenie 800zł za m3.

Na rysunku w projekcie powierzchnia dachu to 175m2, ale dekarz mnie uświadomił, że jak policzyć to wszystko pod kątem to wychodzi 225m2 - niebardzo wiem dlaczego ale podobno tak jest :roll:

A Ty Terry co budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą teraz zaczęłam się zastanawiać dlaczego ten dach zdaniem dekarza jest większy niż napisano w projekcie. Te 175m2 podane w projekcie to sporo więcej niż powierzchnia np. parteru (tutaj jest 126m2 pow. całkowitej) :roll: :roll: :roll: Najprawdopodobniej chce mnie naciągnąć na kasę - bo jemu przecież płacę od metra. Bo czy jest możliwe że ty ze swoimi 230m2 dachu masz o tyle więcej drewna niż ja?? A może twój dach jest jakiś skomplikowany??

Dodam tylko że te 7m3, to sama więźba bez łat i kontrłat - to muszę dokupić jak mi dekarz wyliczy ile.

A u ciebie łaty i kontrłaty są w zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w zestawieniu mamy 8,35m3 więźby, 2,63m3 łaty i kontrłaty, ale weźmiemy więcej bo wydłużyliśmy dom o 30cm i zwiększyliśmy jeden wykusz. Budujemy Ciekawy wariant II z projektów Muratora i po zmianach front domu będzie wyglądał jak tył z zabudowanym wiatrołapem.

Czy ta cena 800 to brutto czy netto i gdzie to kupiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zajrzałam do Twojego dziennika i mam jeden wniosek...że zmorą budujących sa drogi. Qrcze...wszyscy brniemy w błocie, a zwykłe kaloszki to za mało. Ja przez kilka tygodni nie miałąm wogóle dojazdu do budowy i wszystko nosiliśmy na plechach ...no niby 200 m od asfaltu... ale udręka straszna.

 

Pozdrawiam i życze wytrwałosci i radości z budowania EDYTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, my też zajrzeliśmy do projektu w związku z Waszymi wątpliwościami co do wielkości dach i naszym zdaniem to się wszystko mniej więcej zgadza, po pierwsze musicie wziąć pod uwagę, że dach wystaje poza mury chyba 90cm, już nie pamiętam dokładnie, wtedy wychodzi ok 175m2, a logicznie myśląc, to jest wymiar na leżąco, a na pochyło trzeba policzyć pola powierzchni dwóch trójkątów + pola dwóch trapezów i wtedy wychodzą teki ilości metrów, oczywiście w przybliżeniu wyszło nam podobnie do tego co obliczał wam cieśla czy dekarz.

Sami nie bralismy tego wczesniej pod uwage, ale nas oswieciliscie. :D

Pozdrowionka i gratulacje tego, co juz macie!!!

Mz mamy juz mapki od geodety teraz umawiamy sie z architektem, moze uda sie ruszyc latem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...