Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SIELANKA Dag&Mar - komentarze


MarDag

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Sielankowiczów i innych zapraszamy :D

 

Witaj,

Bardzo ładny projekt - buduję cos podobnego (D04 Powszechny z katalogu muratora). Zapraszam do mojego dziennika - może się w czymś przyda.

 

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za szybkie i bezstresowe (jeśłi takie istnieje) budowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

My tez będziemy budowac sielanke w przyszłym roku

mamy już pozwolenia na budowę, czekamy na uprawomocnienie,

mamy "ugadaną" solidną ekipę, niestety ze względu na dobrą opinię :D na naszą budowe trafia dopiero w lipcu, wiosną stawiają już 3 inne domy!!, ale nic to, nie pali się. Tez maja postawic w 2 miesiące i powiedzieli nam, że zrobią to za 30.000.

Nas Sielanka tak zaczarowała, że chociaz mamy niezbyt szeroką działkę, to musieliśmy ją mieć i jakoś udało nam się ją wcisnąć. Z jednej strony mamy 1,5m do granicy działki, mój czar osobisty tak podziałał na architekta miejskiego, że się zgodził :wink: a z drugiej już przepisowe 4 m

Mamy "troszkę" :wink: zmian. "zniknął" nam pokoik tuż przy wejściu w zamian pojawiły się schody i powiększyła łazienka :D

no i trochę zamieszania zrobiłam na górze, głównie przez te schody, trzeba było poprzesuwać piony kanalizacyjne i łazienka lekko się przesunęła :wink: Udało nam się jeszcze wygospodarować garderobę na przeciwko łazienki kosztem pokoi.

 

Pozdrawiam i będę śledzic i podglądać poczynania na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Gratulacje ! Sielanka ma coś w sobie widać, skoro coraz więcej osób decyduje się właśnie na nią, również my ulegliśmy jej urokowi. Jesteśmy jeszcze przed adaptacją projektu, ja wciąż nie mogę wymyślić co zrobić z tymi nieszczęsnymi schodami w salonie. Jakoś mi tam nie pasują. Czy w związku z tym mogła bym prosić o wstawienie waszego rzutu parteru, bo przyznam szczerze że zamieszczony opis zmian nie działa na moją słabą wyobraźnię i nie umiem sobie tych schodów obok kuchni jakoś wpasować.

 

Trzymam kciuki za pomyślność i żeby Wam tam żadnego dinozaura nie wykopali ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić z tymi nieszczęsnymi schodami w salonie. Jakoś mi tam nie pasują. Czy w związku z tym mogła bym prosić o wstawienie waszego rzutu parteru, ;).

 

My zesmy zrobili tak http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=Galeria_2856

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić z tymi nieszczęsnymi schodami w salonie. Jakoś mi tam nie pasują. Czy w związku z tym mogła bym prosić o wstawienie waszego rzutu parteru, ;).

 

My zesmy zrobili tak http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=Galeria_2856

 

Pozdrawiam

 

 

super pomysł! no gratuluję! bardzo dobre rozwiązanie ze schodami. Z zazdrością patrzę na wasz domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! Sielanka ma coś w sobie widać, skoro coraz więcej osób decyduje się właśnie na nią, również my ulegliśmy jej urokowi. Jesteśmy jeszcze przed adaptacją projektu, ja wciąż nie mogę wymyślić co zrobić z tymi nieszczęsnymi schodami w salonie. Jakoś mi tam nie pasują. Czy w związku z tym mogła bym prosić o wstawienie waszego rzutu parteru, bo przyznam szczerze że zamieszczony opis zmian nie działa na moją słabą wyobraźnię i nie umiem sobie tych schodów obok kuchni jakoś wpasować.

 

Trzymam kciuki za pomyślność i żeby Wam tam żadnego dinozaura nie wykopali ;).

 

Witaj!

Już pracujemy nad skanem parteru. Wrzucimy je do dziennika.

Prawdopodobnie mankamentem naszych schodów będzie ich dość duża stromość. Ale co tam... Młoda latorośl ma silne nożki to pobiega - już zarezerwował pokój na piętrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witamy

 

Czekamy z niecierpliwością na skany parteru ! "1000 słów nie odda jednego obrazu" - ciekawe jak udało Wam się zaadaptować projekt.

Trzymamy kciuki ! będziemy z zainteresowaniem przyglądać się Waszym poczynaniom.

 

Pozdrawiamy !

 

 

No ,,już'' jest skan na dzienniku.

Pięknie Wam idzie budowanie! Pozdrawiamy i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku w Nowym Domku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za skan. Dla mnie też najlepszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się schodów z salonu całkowicie, więc Wasza opcja jest bardzo interesująca.

 

A w tym nowym roku niechaj wszelkie materiały budowlane tanieją, ekipy budowlane i dostawcy mediów zaczną zabiegać o klienta, roślinki pięknie się przyjmują w ogródkach! Wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

To tak na początek w ramach sąsiedzkiego wsparcia :) :

 

Budujemy domek patrerowy z poddaszem użytkowym o pow. uż 129m2 (plus 17m2 garaż jednostanowiskowy). Projekt można zobaczyć pod adresem: http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e0df531a640

 

Znależliśmy wykonawcę na stan surowy, bez dachu: wstępne rozmowy to 21000 zł za robociznę, materiał dostarczamy sami. Mamy uzgodnine pustaki na ściany 25cm Roben za 63zł/m2 x 180m2 = 11340zł, drewno na więźbę mamy z lasu brata mojej żony więc zapłacimy tylko za przetarcie i transport 50km. Ponadto mam mozliwość załatwienia bardzo tanio stali zbrojeniowej - ok połowa ceny rynkowej za kilogram.

Moje wstępne szacunki to ok 80000-90000 zł za stan surowy bez dachu i dach ok 30000 zł (robocizna z pokryciem dachówką ceramiczną, bez ocieplenia). To razem daje ok 800zł/m2 za stan surowy otwarty. To są oczywiście wstępne szacunki więc wszystko może się jeszcze zmienić, poza tym zaoszczędzam jakieś 15000zł na więźbie i stali zbrojeniowej (mam strop monolityczny, żelbetowy). Dzisiejsze ceny są na poziomie ok 1000zł/m2 stanu surowego otwartego.

 

Jeżeli mogę Wam w czymś pomóc to proszę piszcie: [email protected]

 

A, i jedno pytanie: na jakie ogrzewania się zdecydowaliście? My zastanawiamy się nad gazem ze zbiornika, bo z gazowni odpisali, że będą monitorować budowy w Gronówku i jak będzie wystarczająca ilość osób zainteresowanych to pociągną gazociąg.

 

Poza tym czy wiecie coś więcej na temat terminu przyłączy na Gronowym?, najbardziej to zależy mi na prądzie,bo jak będę musiał wynająć czy kupić agregat to cena mojej robocizny wzrośnie :(

 

Pozdrawiamy Was serdecznie!

 

Bożena i Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops...

 

Cena pustaków już nie 63zł/m2 tylko 70.... :o Tak po prostu z tygodnia na tydzień. Nie wiem, może sprzedawca chce mnie naciągnąć, bo najpierw twierdził, że ma już zamówione 2 samochody za 63zł a teraz twierdzi, że o nie on podniósł ceny tylko producent.... hmm...

 

Więc od razu mała korekta do wstępnego kosztorysu: 70 x 180 = 12600zł

 

Ciekawe co podrożeje jutro ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu..... Aż strach czytać! My powierzyliśmy zakup materiałów wykonawcy... ciekawe jakie przygody przed nami. Trzymamy kciuki za wasze kolejne zakupy!

 

Co do prądu to nic nie wiemy. Kanalizacja jest kładziona we wsi, ale czy do nas już doszli, to nie wiemy. Z prądem, to też się niepokoimy, głównie ze względu na budowę - tak jak wy. Chyba że wspólny agregacik... :lol:

 

Ogrzewanie planujemy kominkowe - kominek z płaszczem wodnym i chyba piec na ego groszek, ale wciąż się zastanawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gronowym byłem w sobotę i poza totalnie rozjechaną drogą to nic nowego się nie dzieje. Kanaliza stanęła przy ostatnim zabudowaniu przy drodze na osiedle :-? .

Też zastanawialiśmy się nad ogrzewaniem piecem na węgiel ale jak chcemy kominek z płaszczem to byłby to po prostu drugi kocioł na paliwo stałe, a co z wyjazdem na ferie zimowe czy na święta? Dlatego myślimy o tym gazie, choć jest to w przypadku gazu płynnego najdroższy sposób ogrzewania, ale we współpracy z kominkiem nie jest tak źle, a wygoda super i można spokojnie zostawić dom na kilka dni czy na jak długo się chce, bez obawy, że woda w kranie zamarznie :) Poza tym to liczymy na podłączenie gazociągu za 3-4 lata.

 

A teraz czekamy na wiosnę....... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wart przemyślenia... Nasz zapał studzi informacja od pewnego nadzorcy budowlanego, który twierdzi, że obecne przepisy nie pozwalają na ustawienie zbiornika bliżej niż 30 metrów od budynku, więc raczej nie byłoby jak, a starostwo powiatowe ma podobne tego pilnować. Żeby nie siać paniki radzę tę informację sprawdzić w wiarygodnych źródłach.

 

A wiosna tuż tuż..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda z tą informacją. W zmienionym w zeszłym roku którymś z rozporządzeń któregoś z ministrów wprowadzono bubel prawny polegający, mówiąc w skrócie, na "podciągnięciu" domków jednorodzinnych pod wymagania dla stacji paliw jeśli chodzi o usytuowanie zbiornika z gazem :lol: Po mojej konsultacji z kilkoma dostawcami gazu okazało się jednak, że każdy przepis można obejść (w myśl zasady Polak potrafi... :wink: ) a mianowicie wystosowuje się pismo do ministra o zgodę na odstępstwo od wymagań i w ciągu miesiąca dostaje się zgodę. A bubel prawny ma być podobno zmieniony w tym roku. My, jeżeli się w końcu na to zdecydujemy, to i tak będziemy chcieli zamontować zbiornik podziemny, co by nie szpecić widoczków z naszej "górki" :D

 

A wracając do sprawy z waszą działeczką i ograniczeniami w jej zabudowie to (jeśli jeszcze tego nie widzieliście) polecam lekturę: dzienniki.poznan.uw.gov.pl/Dzienniki02/Dziennik%20097.pdf

W uchwale 2394 jest cały plan zagospodarowania Gronówka wraz z mapkami pozostałych działek, które już wkrótce będą na sprzedaż. Wiedzieliście, że Gronówko to będzie sypialnia Leszna? Docelowo ma tu mieszkać ok 2000 osób. Ciekawe, ciekawe...

 

A jak u was postęp "robót"? Wykonawca już wybrany? My w piątek jedziemy do banku.... :-?

 

Pozdrawiamy

Bożena i Michał[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam szczęśliwych inwestorów. Mam do Was pytanie: Czy jest jakis problem z działeczkami na os. Gronowym i Owocowym? Mamy zamiar z żoną tam się osiedlić i zostało tam pare działeczek do kupienia. Czy możecie coś doradzić przy wyborze miejsca budowy? Będę wdzięczny za pomoc. Możemy pogadać na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Skopiowane z maila:

 

Szanowni Państwo ze Śmigla są zachwyceni fotografią. Gdyby Państwo wiedzieli, że sprawy przyjmą taki obrót to przyjechali by choćby z workiem cementu albo jakąś inną rurą czy sedesem… To dopiero warte by było uwiecznienia. Powodzenia!

 

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie - niekoniecznie z sedesem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...