Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze dziennika milo_p


milo_p

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

witam serdecznie,

ja projekt APS147 mam juz od 2005, ale jakos tak w zyciu wyszlo a nie inaczej, ze jeszcze niestety nie jest wybudowany.

O zmianach myslalam tylko w sumie trzech: zamiast balkon daszek i to juz zrobili mi w Archi projekcie, okienko polokragle na normalne no i chcialam cos zrobic z kominkiem, ale jakos nie wiedzialam co i tu nagle TY :-) Strasznie Ci dziekuje za podzielenie sie, to jest wlasnie to co bym chciala zrobic. W zwiazku z tym mam pytanko: czy bedziecie miec takze ogrzewanie kominkowe? Czy ta zmiana pozwala na wlasnie takie ogrzewanie?

pozdrawiam,

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Troszkę zaniedbałem dziennik, ale nie mam na nic czasu. Każdą wolną chwilę spędzam na budowie lub załatwiam coś związanego z domem. Dziś rozpoczął elektryk i jeszcze nie zdecydowaliśmy wszystkich miejsc z gniazdkami i punktami oświetlenia. Po niedzieli wchodzi hydraulik, a my nie wiemy który wariant projektu łazienki zrobić. Chyba za dużo wersji zrobiła nam projektantka, jakby była jedna to nie mielibyśmy problemu ;)

 

Gratuluje rozpoczęcia i życzę wytrwałości, będę Wam kibicował i czekam na Wasz dziennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Milo_p uprzejmie prosimy abyś dodał jakieś nowe zdjęcia do swojego Dziennika budowy . Chcemy troszkę podglądnąć wnętrze domu.Po postawieniu fundamentów przeraża nas ten mały pokój i kuchnia na dole . Czy te pomieszczenia są przytłaczająco małe? Zastanawiamy się nad likwidacją pokoju na dole celem zwiększenia kuchni i utworzenia jadalni. Wstępnie zależało nam jednak na tym pokoju na parterze.Prosimy o jakąś podpowiedź:) Pozdrawiamy Iza MIrek

[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak będę na budowie to zrobię trochę nowych fotek i może wreszcie znajdę chwilkę na nadrobienie zaległości w dzienniku. Zdjęcia robione wewnątrz nie odzwierciedlają wielkości pomieszczeń. Wg nas pomieszczenia są wystaraczjące, a gabinecik na dole jest super. Piotr Kolecki wprowadził takie zmiany o których piszesz (jadalnia zamiast gabinetu), Piotr wrzuć jakieś fotki.

Dobrze pamiętam jak u nas zrobili fundamenty i tak samo jak Wy mieliśmy obawy dotyczące wielkości pomieszczeń na dole. Najgorsze było WC na dole, jak to zoboczyliśmy to doznaliśmy szoku, że to jest takie małe. TEraz wydaje się normalnym kibelkiem.

Każdy z nas ma inne oczekiwania dotyczące rozmiarów kuchni itd, najlepiej zobacz jaką teraz masz kuchnie, czy jakiś pokój i w ten sposób porównaj z budowanym domkiem. Plany są tylko kawałkiem papieru i nie oddają niestety rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Cieszę się, że przydały się moje doświadczenia z budowania apsa 147 - polecam się na przyszłość ;)

U mnie właśnie zaczęli tynkować i dziś było takie zamieszanie, że nie porobiłem dla Was fotek. Tylko na szybko pstryknąłem elektrykę żeby nie przewiercić później jakiegoś kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to okno kosztowało nas około 3 tysiące netto + montaż i 7% VATu. Okna oknoplast kraków PCV, kolor obustronny orzech, termoramka, profil Veka 5 komorowy. Jak będziecie szukali okien to wyceniajcie wszystkie okna, dlatego że niektóre firmy są atrakcyjniejsze cenowe dzięki temu ze nie doliczają dużych kwot za niestandardowe wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że panuje tu większy ruch niż w dzienniku milo_p...

 

Co do wymiarów pomieszczeń to faktycznie po fundamentach wydają się małe.

Ja mam cały dół otwarty i szczerze mówiąc to można się tam gonić... ;))

Czekam już od miesiąca na okna i jeszcze miesiąc.

Ściągają mi profile specjalnie z Niemiec.

Ale nad okanmi myślałem tez równiutki miesiąc.

Teraz mam wszystkie równe, w kwadracie, kolor palisander, roleta zewnętrzna beżowa, jak tynk, a po jej zamknięciu będzie widoczna palisandrowa ramka o szerokości 4 cm i w idealnie kwadratowym kształcie.

Czekam też na specyfikację alarmu, chcę założyć go w dniu montażu okien.

W Poznaniu towar lubi wyjeżdzać sam z budowy...

Aranżacje też się robią i czerwcowy elektryk będzie miał już wszystko jasne, instalator ma być w lipcu, a dalej nie planowałem.

 

Pzdr

PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak wyszło, że nie mam czasu na dziennik :oops:

Piotr wrzuć fotki swojego apsa, ciekaw jestem jak wygląda teraz. My zrobiliśmy więsze niż w projekcie okno w łazience i troszkę żałujemy, bo mogłoby być mniejsze. Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym miesiącu zamontują nam okna i drzwi wejściowe.

Instalacje alarmową robisz sam czy zlecasz jakiejś firmie? ja kabelki sam rozłożyłem po konsulatacji ze znajomym specjalitą. Masz już rozmieszczenie czujek w domku? jeśli tak to proszę wrzuć mi na maila, bo jestem ciekaw czy w tych samych miejscach co u mnie.

Ja właśnie mam problemy z wykończeniem, ekipa która miałą robić ocieplenie i glazury niestety nie ma wolnych terminów. kolejna się rozpadła, bo wyjechali do anglii. a inni jeśli mają terminy to są bardzo drodzy. szukam i szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Dziękuje, nam też bardzo podobają się te drzwi wejściowe. Mam nadzieje, że po reklamacji dostaniemy dobrze wykonane.

Drzwi balkonowe zostały zamontowane do wewnątrz. Gdy były zamontowane do wewnątrz to nie dało się ich do końca otworzyć. Mogliśmy rozkuwać glify i nadać im nieregularny kształt, ale tak nie chcieliśmy. Najważniejsze żeby możnabyło korzystać z drzwi balkonowych swobodnie. Jak będziesz zamawiać stolarke okienną to zwróć na to uwagę sprzedawcy.

 

U Was niedługo też tak będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...

Witajcie,

 

jak znajdę chwilkę to wrzucę więcej fotek. u mnie już wykończeniówka właśnie trwają prace ocieplenia zewnętrznego. w środku kończę glazury i prawie całość zagruntowana i gotowa do malowania.

co do drzwi to szkoda gadać, są zamontowane ale nadal trwa walka z producentem i sprzedawcą tych drzwi. na dzień dziesiejszy nie mogę polecić firmy gebauer.

 

widzę, że u Was pracę bardzo szybko postępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...