Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LISTWA STARTOWA


DaroMan..

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak zamocowac listwe startowa na scianie z porothermu?

Porotherm lamie sie i kruszy przy wierceniu blisko krawedzi pustaka :(

 

Ja nie mam listew i jest ok. Zakładasz narożnik i po sprawie. Listwa to ułatwienie w robocie i może trochę zabezpieczenie cokołu jeśli ma kapinos. Jednak bez listwy też się da żyć. A jak bardzo chcesz ją mocować to wierć dobrym wiertłem i bez udaru. Trochę więcej męczenia się ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się pomęcz i załóż listwę. Bez niej przy odrobinie szczęścia mędziesz miał w warstwie ocieplenia stadko myszy, których później nie wyplenisz. I wtedy dopiero rwanie włosów z głowy i posty na forum "co z tym zrobić?" lub inny post dość typowy " jak usunąc taśmę z okien" dla tych którzy przetrzymali ją 6 miesięcy lub więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się pomęcz i załóż listwę. Bez niej przy odrobinie szczęścia mędziesz miał w warstwie ocieplenia stadko myszy, których później nie wyplenisz.

Święte słowa z tymi gryzoniami, ale jest jeszcze jedno wyjście: zamiast listwy startowej zrób zaczopowanie klejem od dołu styropianu tak jak zrobił to Ged poszukaj jego dziennika bo są tam tego zdjęcia i nie ma wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się pomęcz i załóż listwę. Bez niej przy odrobinie szczęścia mędziesz miał w warstwie ocieplenia stadko myszy, których później nie wyplenisz. I wtedy dopiero rwanie włosów z głowy i posty na forum "co z tym zrobić?" lub inny post dość typowy " jak usunąc taśmę z okien" dla tych którzy przetrzymali ją 6 miesięcy lub więcej.

nic dodac nic ujac !!!! G...zaoszczedzisz a pozniej będziesz miał kłopot. Siatkę gryzonie spokojnie pokonają - lprofila startowego nie !!!

Nie słuchaj tych co "zaoszczędzili" trochę kasy - nie warto

Poroterm spokojnie można wiercić nawet i 2 cm od krawędzi ale jak ktoś podchodzi do tego bez głowy to i w środku pustaka go na kawałki rozwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się pomęcz i załóż listwę. Bez niej przy odrobinie szczęścia mędziesz miał w warstwie ocieplenia stadko myszy, których później nie wyplenisz. I wtedy dopiero rwanie włosów z głowy i posty na forum "co z tym zrobić?" lub inny post dość typowy " jak usunąc taśmę z okien" dla tych którzy przetrzymali ją 6 miesięcy lub więcej.

nic dodac nic ujac !!!! G...zaoszczedzisz a pozniej będziesz miał kłopot. Siatkę gryzonie spokojnie pokonają - lprofila startowego nie !!!

Nie słuchaj tych co "zaoszczędzili" trochę kasy - nie warto

Poroterm spokojnie można wiercić nawet i 2 cm od krawędzi ale jak ktoś podchodzi do tego bez głowy to i w środku pustaka go na kawałki rozwali

 

oszczędność to kilkaset złotych - a jak dobrzesie siatke zaklei to mysz nie wejdzie

a po drugie - jak ktoś robi listwe startową, to mysz przecież może wgryź sie od ściany - nie musi tego robić od spodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się pomęcz i załóż listwę. Bez niej przy odrobinie szczęścia mędziesz miał w warstwie ocieplenia stadko myszy, których później nie wyplenisz. I wtedy dopiero rwanie włosów z głowy i posty na forum "co z tym zrobić?"

 

A jak przegryzą narożnik z siatką i klejem??? U mnie np. różnica między główną ścianą a cokołem to 4 cm. Większość z tego zakrywa stalowy narożnik. Jak tam mają wejść myszy? A poza tym cokół mam jeszcze nie obklejony klinkierem tylko jest styropian z siatką i klejem. Jak by miały wejść to tam im będzie dużo łatwiej. Ale moim zdaniem myszy przegryzające klej z siatką to mit. Równie dobrze by mogły przegryźć i tynk bo to dużo słabsza warstwa niż klej z siatką... Myszy mogą się pojawić jak ktoś zostawi od dołu styropian na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wieszałem listwę startową a ściany mam z poromuru Jopka.

Zaprawa tradycyjna.

Wierciłem nawet na samym skraju pustaka (na styku z zaprawą) i nic mi nie pękało.

 

Nie wiem jak z innymi pustakami szczelinowymi ale ja wiercę SDSem i nie wyłączam udaru (tylko nie pcham mocno) i nic mi nie rozwala.

Kołki trzymają się mocno.

 

Ponadto na samym dole pustaka w komorach jest zaprawa więc tym bardziej nie powinno nic rozwalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwę startową daję się też po to aby przez nią dochodziło powietrze stąd są tam małe otworki, ciekawe ile wyniesie cię różnica pomiedzy zastosowaniem narożników i dokładnym wyprowadzeniem kąta a zastosowaniem listwy startowej.

daj juz sobie spokój - nie przekonasz :lol: - przecież widzisz ze taniej ;)

Siatkę i to dwukrotnie położona myszy czy szczur przegryzł u sąsiada - jest styropian położony do samej opaski betonowej - zamiast zacząć od startówki zrobili tak jak mówisz - siateczka i narożnik z siatka - bo niby Panocku tak sie robi i taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkę gryzonie spokojnie pokonają - lprofila startowego nie !!!

 

A to dość ciekawe. Skoro tak na prawdę moja elewacja to poza styropianem jest klej z siatką i na to cienka ozdobna warstwa tynku to jeśli potrafią pokonać klej z siatką to wejdą mi w dowolnym miejscu elewacji. No chyba że całe ściany obłożę aluminiowymi profilami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne podobnym mitem są gniazda jakie sobie robią ptaki w takim ociepleniu?

Nie wierzysz? - zapraszam do mnie - uwierzysz

 

No ale skoro przebiją się przez klej z siatką to przebiją się w dowolnym miejscu elewacji!!! Po co więc zabezpieczać dodatkowo brzegi? Też miałem gniazdo w ociepleniu ale to w szczycie gdzie zapewne nie dojechali klejem z siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne podobnym mitem są gniazda jakie sobie robią ptaki w takim ociepleniu?

Nie wierzysz? - zapraszam do mnie - uwierzysz

 

No ale skoro przebiją się przez klej z siatką to przebiją się w dowolnym miejscu elewacji!!! Po co więc zabezpieczać dodatkowo brzegi? Też miałem gniazdo w ociepleniu ale to w szczycie gdzie zapewne nie dojechali klejem z siatką.

u mnie także w szczycie ale była siatka

A dzieciol?

On pokona nawet drzewo wiec... :lol: czym ze jest siatka dla wróbelka jak sie uprze idiota ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne podobnym mitem są gniazda jakie sobie robią ptaki w takim ociepleniu?

Nie wierzysz? - zapraszam do mnie - uwierzysz

 

No ale skoro przebiją się przez klej z siatką to przebiją się w dowolnym miejscu elewacji!!! Po co więc zabezpieczać dodatkowo brzegi? Też miałem gniazdo w ociepleniu ale to w szczycie gdzie zapewne nie dojechali klejem z siatką.

u mnie także w szczycie ale była siatka

A dzieciol?

On pokona nawet drzewo wiec... :lol: czym ze jest siatka dla wróbelka jak sie uprze idiota ? ;)

 

na wróbelki to mam 2 kotki - na razie próbowały wróbelki zrobić gniazda w szczytach - ale koty nauczyły sie tam włazić od strony strychu - bo nie mam jeszcze podbitki a strych nieużytkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest kilka :

 

1. Są listwy startowe które maja szerszą krawędź mocowania.

2. Możesz zamocować listwy do fundamentu(jeżeli masz różnicę to kupujesz szersze listwy, lub podkładasz pod nie jakieś drewno i mocujesz do niego)

 

3. dokładasz sie do wiercenia tych które masz( wierć pod kątem- czyli w górę)

 

To prawda myszki dają sobie rade z siatka i klejem, tak samo jak pszczoły.

 

Nie jest prawda iż zrezygnowanie z listwy obniży ci koszty ocieplenie, bo w zamian musisz dać narożnik-siatkę-klej-tynk + dużo roboty.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy zdecydują się na listwę startową polecam wyroby HPI http://www.hpi-polska.pl. Właśnie kupiłem ich listwy i zaletą jest grubość blachy 1 mm. Sąsiedzi dali zwykłą 0,5 mm i gnie się jak blacha od puszki. Moja czeka na mocowanie, ale widziałem podziw w oczach wykonawcy u sąsiada. Są oczywiście niewiele droższe od standardowych.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...