Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

IsKiErKa A & H


Recommended Posts

Kilka aktualnych zdjęć

Piec ( miał być z podajnikiem) ale po wielu za i przeciw wybraliśmy taki.

http://img258.imageshack.us/img258/7378/dsc04734hd3.jpg

Grzejnik w łazience na górze

 

http://img294.imageshack.us/img294/3306/dsc04736nn1.jpg

I coś z dzisiejszych prac.

Montaż parapetów- drewniane, kolor orzech

http://img294.imageshack.us/img294/8581/dsc04737fm9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 696
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!!dziękuję za odp ja również mam dwoje malutkich dzieci i pokusa podłogówki jest spora tylko właśnie jakie są te koszta. Ale mam nadzieje że jeszcze gdzieś podpytam a co do pieca dlaczego nie z podajnikiem my też jesteśmy zdecydowani z podajnikiem czy dowiedziałaś się , że z nimi coś nie tak??AA i co do okien bardzo mi sie podobaja czy są to okna drewniane?? Czy plastiki imitujące drewno???Czekam na odp i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy możnaby liczyć na jakieś cenna i pomocne wskazówki i uwagi co do projektu, budowy, materiałów itp.itd.? Czego uniknąć, na co zwrócić uwagę?

My mamy zamiar poszerzyć domek o 1 metr od strony kuchni i tyle samo od garażu. Układu pomieszczeń na piętrze nie zmieniamy, tylko pozbywamy się balkonu. Na dole chcemy przeprojektować schody tak, żeby pod nimi zmieścił się schowek. Toaletę na dole także chcemy podzielić i z połowy wygospodarować przy kuchni spiżarnię. Aha i w pomieszczeniu gospodarczym zamieniamy miejscami okno i drzwi, żeby była bardziej ustawna. No i podstawa - ścianka kolankowa będzie wyższa - pewnie około 1 metra.

Co do materiałów, to zastanawiamy się nad ścianą jednowarstwową - coś w stylu Ytong lub Solbet. Przemawia za tym wg mnie szybkie tempo budowy, nie potrzeba kolejnej ekipy od ociepleń, cieńsze tynki wewn. i zewn.

Widzę u Was piec na paliwo stałe - u nas to zakazane. Więc myślimy nad połączeniem w jeden układ pieca gazowego z kominkiem. Poza tym raczej tradycyjne grzejniki niż podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pegi- co do pieca to zrezygnowaliśmy za namową naszego kierownika budowy , który posiada taki piec jak teraz mamy i jest z niego zadowolony, natomiast mąż rozmawiał z kilkowa właścicielami pieca z podajnikiem i nie do końca są zadowoleni z wyboru ( nawet kolega zastanawia się nad wymianą pieca) ale pewnie znajdziesz wielu zwolenników, którzy sobie będą chwalić.

Czy to był słuszny wybór napiszę ci za kilka lat:)

Co do okien to plastik z Aluplast kolor orzech.

A właśnie dzisiaj zamówiliśmy drzwi zewnętrzne wejściowe drewniane w kolorze orzech, ale niestety dostawa za min. 4 tyg.

 

gospodarz- na ile będziemy w stanie coś pomóc to z miłą chęcią:)

Widzę że masz fajne pomysły co do zmian ( a co ze schodkami w sypialni? zostają?) My w 100% rozpoczynając teraz budowę poszerzylibyśmy o 1 metr od strony kuchni bo jest ona zdecydowanie za mała ( widzę to teraz projektując kuchnię)

A co do pieca - niestety nie posiadamy gazu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gospodarz- na ile będziemy w stanie coś pomóc to z miłą chęcią:) Widzę że masz fajne pomysły co do zmian ( a co ze schodkami w sypialni? zostają?) My w 100% rozpoczynając teraz budowę poszerzylibyśmy o 1 metr od strony kuchni bo jest ona zdecydowanie za mała ( widzę to teraz projektując kuchnię)

A co do pieca - niestety nie posiadamy gazu :(

Schody w sypialni myślę, że zostaną. Nie potrzebny mi jest wyższy garaż. A te schody są myślę całkiem fajnym elementem architektonicznym.

A co myślisz o materiale na ściany? Ty chyba stawiałeś z ceramiki? Jeszcze raz stawiałbyś z tego, czy coś byś zmienił? Jak już wspominałem mnie ciągle chodzi po głowie coś w stylu jednowarstwowego Ytonga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gospodarz- ściany są z ceramiki i pewnie budując jeszcze raz byłyby z tego samego. Jakoś od początku nie stawialiśmy na Ytonga ( a pewnie dobierając odpowiednie kleje i utrzymując właściwości też by się sprawdził)

 

edytkazet- z bramy jesteśmy bardzo zadowoleni, wygodna w użyciu, odpowiednio ocieplona , sprawdza się super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jakie były argumentem za piecem bez podajnika ? Rozumiem, że jest na węgiel lub miał.

Stwierdziliśmy,że nie będziemy się porywać na piec z podajnikiem ( wiadomo jaka jest różnica cenowo) I tak jak wcześniej pisałam , użytkując go w okresie zimowym stwierdzimy czy był to dobry wybór czy nie.

Piec jest na węgiel i plusem też było to ,że w takim piecu mogą być ponadto stosowane paliwa zastępcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betina- masz rację . Razem z wiosną nowy zapał do pracy, bo widzę, że u Ciebie też ruszyło.

Co do rynien to obecnie nie jest u nas poruszany temat ( ja osobiście chyba bym z nich całkowicie przy daszku zrezygnowała)

A na zewnątrz obecnie brak zmian, ekipę od ocieplania i elewacji mamy umówioną na początek września ( mąż chciał aby wszystko najpierw wyparowało). Teraz zajmujemy się tylko wnętrzem domu. Całe ogrzewanie gotowe, rurki porozkładane, w poniedziałek wylewamy posadzkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z dalszych prac:)

Podłogówka rozłożona

http://img145.imageshack.us/img145/7896/dsc04793wh5.jpg

 

W kotłowni doszedł bojler

http://img209.imageshack.us/img209/4185/dsc04803ur7.jpg

 

Pierwszy dym z komina:)

http://img291.imageshack.us/img291/8035/dsc04814mf0.jpg

 

I teraźniejsze prace- wylewanie posadzek

http://img209.imageshack.us/img209/8088/dsc04836nm4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare pytan:

gdzie masz wyczystke z komina? - piec stoi przy scianie z kominem jesli dobrze rozeznaje bo czopucha nie widze

jaka masz pojemnosc bojlera?

robiłas cyrkulacje ciepłej wody?

 

Wyczystka z komina jest za piecem ( nie stoi on przy samej ścianie)

Pojemność bojlera- 140 L

Cyrkulacji ciepłej wody nie robiliśmy

Pozdrawiam, Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Aniu, dawno nie zaglądałem do Waszego dziennika i widzę fajne postępy :) Gratuluje pracy i przede wszystkim brzuszka :D

 

Z piecem możesz mieć rację, mimo wszystko im mniej jakiejkolwiek automatyki tym dłużej posłuży bezawaryjnie. Wadą jest oczywiście znacznie częstsza obsługa, ale coś za coś. Nasza gmina niestety postawiła na ekologię i można zamontować wyłącznie gaz, olej lub na pelety... Będzie "peletowy" na ekogroszek :evil:

 

ps. My w końcu także rozpoczęliśmy budowę, ale marzy nam się taki już stan jak u Was :) Kiedyś umówimy się na rewizytę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...