Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

plyta betonowa zamiast kostki betonowej !?


monidare

Recommended Posts

witam. zastanawiam sie nad plyta betonowa na posesji zamiast np. kostki betonowej. prosze o wszelkie wskazowki jak wykonac taka plyte betonowa. jak przygotowac podloze, jak zazbroic, jaka dac grubosc warstwy betonu, jaki beton, jak dzielic powierzchnie, jak wykonac spadki, czy ktos robil taka plyte? co by zrobil teraz inaczej w tym temacie? czy moze krecic beton na budowie ale czy bedzie sie nadawal? i najwazniejsze. czy wstrzymac sie z pracami do wiosny czy mozna zrobic to przy aktualnych temperaturach. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.muratorplus.pl/biznes/budownictwo-komunikacyjne/raporty-i-prognozy/tani-beton-na-drogi,17320_27332.htm

 

 

a tak w ogóle to ciężko otrzymać ładną, równą wytrzymałą nawierzchnię...

 

 

przynajmniej w warunkach "domowych"

 

bez wykwalifikowanych firm i sprzętu odpowiedniego

 

bo przecież lotniska są równe i mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem artykul :) . pewne informacje techniczne (poszczegolne warstwy, grubosci warstw) moga zniechecic do wykorzystania takiego rozwiazania. jednak obserwujac niemcow i austryjakow, np. rejony pld niemiec i zach austrii, mozna zauwazyc wykonczenie nawierzchni na posesji jednolita plyta betonowa. mysle, ze warstwa 1m tam nie wystepuje :wink: a zima nie maja problemow z utrzymaniem nawierzchni- sprawdzone osbiscie. prosze o dalsze posty w temacie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu mozna wykonać podłoże betonowe - nalezy tylko wykonać poprawnie dylatację takiej nawierzchni

W USA widziałem w markecie budowlanym zestaw narzędzi -gładzików ,przecinaków i pacek do wykonania struktury na takim podłozu ( mokrego betonu ) pozorującej ułożenie z mniejszych ryflowanych płyt

W kraju tego nie spotkałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu mozna wykonać podłoże betonowe - nalezy tylko wykonać poprawnie dylatację takiej nawierzchni

W USA widziałem w markecie budowlanym zestaw narzędzi -gładzików ,przecinaków i pacek do wykonania struktury na takim podłozu ( mokrego betonu ) pozorującej ułożenie z mniejszych ryflowanych płyt

W kraju tego nie spotkałem

np betonpress (pressbeton) do spotkania w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...