Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Garaż kontra Wiata


OSIN

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Reasumując można powiedzieć że garaż jest super, wszyscy pragniemy go posiadać jest tylko jedno ale KASA :wink:

jednego stać na garaż innego nie stać, z bólem serca muszę przyznać że jestem w biedniejszej grupie garażowych fanatyków, ale nie załamuję się, :wink: :wink:

garaż się postawi, wszak jest konieczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzałem się dzisiaj po swoim rozległym, dwustanowiskowym plus warsztat garażu, całkowicie :o zawalonym materiałami wykończeniowymi (deski, kleje, gipsy, gresy, płytki, kantówki, wełna, płyty GK, wanny, brodziki, umywalki, muszle, bidety i inna drobnica) oraz elektronarzędziami ekipy i zadumałem się głęboko: co z tym wszystkim robią nieszczęśnicy, którzy nie posiadają tak pojemnego zaplecza budowy zintegrowanego z głównym budynkiem? Nie wszystko można przechowywać w wilgotnym, nieogrzewanym wnętrzu. Nie można trzymać wszystkiego w wykańczanych pomieszczeniach bez ryzyka zniszczenia materiału. I tak dalej, i temu podobne...

 

Garaż w bryle budynku wymiata! :D

 

Wesołego Nowego Roku! Rychłej wprowadzki wszystkim marzycielom! 8)

A wszystkim wiatowcom ogrzewanego garażu w bryle domu! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

 

Wesołego Nowego Roku! Rychłej wprowadzki wszystkim marzycielom! 8)

A wszystkim wiatowcom ogrzewanego garażu w bryle domu! :wink:

Też sie przyłączam.

 

Wesołego Nowego Roku! Rychłej wprowadzki wszystkim marzycielom do własnego samodzielnego domu.

Wszystkim mieszkającym z samochodem w domu, rychłego wybudowania domku dla samochodu. :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wredny, ale

Obserwując licznych sąsiadów z pokaźnymi garażami 2 stanowiskowymi w bryłach domów zauważam pewną rutynę

1- pierwszy miesiąc samochód lub 2 zaparkowane jak należy w garażu

2- drugi miesiąc – samochód lub 2 zaparkowane przed garażem

3- trzeci miesiąc - samochód lub 2 zaparkowane przed bramą wjazdową na posesje

PS

Ja postępuje tak samo a drzwi do garażu otwieram tylko w ekstremalnych sytuacjach

Boże ile tu przydatnych rzeczy

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak mieszkam z teściami i mamy razem 4 samochody.

Jeden garaż w piwnicy, jeden murowany i jeden blaszak na zewnątrz jeden samochód stoi pod chmurką .

Obserwacje najbardziej praktycznie wsiada się do tego który stoi na zewnątrz i to nawet w zimie.Jest co prawda jedna wada bo stoi pod dużym orzechem i jest często obrobiony.

Kiedyś miałem malucha to przy nim coś dłubałem, teraz poza wymianą żarówek albo opon to bym się niczego nie umiał zrobić.

Na rupiecie to mamy inne blaszaki, własnoręcznie zrobione.

Teraz uważam, że optymalnym rozwiązaniem jest blaszak lub wiata i coś takiego będę miał w nowym domu.

Podoba mi się pomysł podgrzewania silnika ja zmieniam samochody co 10 lat, tak że to nie były duży koszt.

Ja majsterkuje przeważnie na świeżym powietrzu i to nawet w zimie. Tylko deszcz mi przeszkadza, gdybym miał wiatę to bym to robił pod nią a tak przenoszę się do garażu.

Na cenne rzeczy wystarczy mała komórka w domu a grabie i takie rzeczy można trzymać w blaszaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy garaż w bryle domu bo:

 

1. Mam tu rowery, letnie zabawki dzieciaków, różne graty do ogrodu, przechowuje różne środki (chemia do ogrodu, ale nie tylko), można pomajsterkować, choć zrobił się dziwnie mały...

2. Płacę za niego ok 10x mniejszy podatek niż za garaż wolnostojący - taka jest różnica w mojej gminie.

3. Komfort... jak ktoś ma porównanie to wie. Zimą wchodzę do całkiem ciepłego samochodu, latem do całkiem chłodnego. Nie wyciągam zakupów na deszczu i pędzę do domu tylko robię to spokojnie w garażu. Rodzina nie galopuje do samochodu w deszczu jak u sąsiadów tylko spokojnie wsiada i wyjeżdzamy (oni też mają w bryle ale nie mają przejścia).

4. Można zrobić przy garazu pomieszczenie na kotłownię i wtedy garaż stanowi dodatkową strefę buforową dla zapachów (przy paliwie stałym ma to znaczenie)

5. Zdrowie. Dzieciaki w ziemie i jesienią nie marzną zanim samochód się nie nagrzeje. Efekty widać szybko i są oszczędności na lekach. Potwierdzone przez znajomego który ma podobnie od tej jesieni.

6. Można zimą obmyć samochód i spokojnie go obsuszyć - nie przymarzają uszczelki itp.

 

Co do trzymania samochodów i tak na dworze. Obserwuję to u dalszego sąsiada, ale... on zapełnił już 3 garaż różnymi różnościami ale twierdzi, że gdyby miał miejsce to dobudował by coś jeszcze.

Z tym stawianiem to dużo zależy od przyzwyczajeń i wygodnictwa. Jesli ktoś nie ma przejścia między domem i garażem lub garaż ma na tyle mały, że wysiadanie jest ciężki i niebezpieczne to często tak bywa, że w ciągu dnia nie wstawia samochodu, a potem przechodzi to w rutynę. Do tego dochodzi zagracenie garazu i tak już zostaje. Innym powodem jest niewygodny wyjazd (tu obserwujemy stawianie samochodu na ulicy przed domem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

mam pytanie ponieważ moj domek będzie w podstawie prostokątem i na jednej ścianie zewnętrznej chce doczepić garaż lub wiatę ( z naciskiem na wiatę ) to czy jeżeli w warunkach mam określone że musi być w bryle budynku to przyklejenie tego jedną ścianą spełnia ten wymóg?

 

 

też dużo się zastanawiałem i

co do garażu jak ma być to taki żeby nie przeciskać się , jeżeli ma być na 2 auta to minimum 30m2 5szer na 6 dł, minusem jest większy koszt wybudowania jak dla mnie i dodatkowy koszt dogrzewania jego w celu posiadania od razu cieplego auta , pod wiatą wystarczy odpalić auto na góra 5min w duży mróz i jest już w nim ciepełko,

przeniesienie siatek kilku metrów do głównego wejścia domu też jest dla mnie proste bo kilkanaście lat nosze do bloku z auta oddalonego o nieraz 100m, pomajsterkować też można pod wiatą może nie koniecznie zimą, mam kilku znajomych tak samo mają garaże które sporadycznie używają dla auta, są zawalone wszystkim , narzekają na upierdliwość otwierania i zamykania, roztapiania śniegu co jest dla nich większą uciążliwością niż oszronienie szyb 3 razy w roku pod wiatą, co kto lubi, :)

 

za wiatą

-koszt mniejszy wybudowania i ogrzewania dodatkowej powierzchni

-minimalizm , w zasadzie tylko dach,

-wystarczająca ochrona dla auta jak dla mnie,

-co do trzymania opon zimowych i letnich to chyba dojrzałem do tego że obecne jak się zedrą to kupuje całoroczne i po sprawie, zimy są jakie każdy widzi

w wawie w ciągu 2 lat było kilka opadów śniegu po którym niedługo nie ma śladu, więc extremalne wykorzystanie zimówek odpada,

 

przeciw

-widać czy właściciel auta jest w domu i tylko to jest minusem dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...