Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

no i mamy termosik...


agnieszkakusi

Recommended Posts

Na podłodze styropian 12 cm, na ścianach 15 cm, u góry 25 cm ekofibru, okna pcv. Palimy w piecu. Do tej pory mieliśmy na noc otwarte przynajmniej jedno okno (np. w spiżarce) i nie było problemu. W poniedziałek pozamykaliśmy okna, bo przymroziło. Grzejniki gorące. Oglądam sobie film i nagle do sypialni wpada mąż i mówi, że w dwóch łazienkach jest ...lodowato...a grzejniki i podłogówka gorące. Doszliśmy, że wentylacja przy zamkniętym szczelnie domu wpycha zimne powietrze do środka. Wystarczy jedno lekko uchylone okno i wszystko działa dobrze. Niby mamy rozwiązanie, ale co będzie zimą jak ostro przymrozi? Mam mieć w domu cały czas otwarte okno?Dodam, że w ciągu dnia praktycznie w każdym pomieszczeniu okna są pootwierane. Nie kisimy się w zamkniętych pomieszczeniach. Co zrobić, żeby wentylacja działała? Rozszczelnione okna nic nie dają. Nie wiem na ile pomogłyby np.nawiewniki aereco?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 374
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj

Piszesz o piecu....

On też musi sobie "oddychać". I to sporo.

W jego pomieszczeniu MUSI być dolot świerzego (no, czasem bardzo rześkiego) powietrza.

Zrób tam "zetkę"

 

Albo inną dziurę w ścianie. Można też podziurawić te superszczelne okna jaką wiertarką z dużym wiertłem...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co zrobić, żeby wentylacja działała? Rozszczelnione okna nic nie dają. Nie wiem na ile pomogłyby np.nawiewniki aereco?

wentylacja to nawiew i wywiew

w pogoni za oszczednosciami w ogrzewaniu - zapomniano o tym ...

 

o nawiewnikach poczytaj sobie w dzienniku alicjanki - sądze ze lektura Jej dziennika będzie pouczająca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kotłowni non stop są otwarte dwa okna o wym. 900x900. Podczas palenia otwarte drzwi.

Brzoza, nie goniliśmy za oszczędnościami w ogrzewaniu. Są kominy wentylacyjne, tak jak pisałam nie kisimy się w domu. Czy ktoś mi może na poważnie poradzić co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy schiedla rondo plus 20cm+ wentylacja i dwa osobne kominy wentylacyjne (własnie te z łazienek) również z schiedla. Nie pamiętam ich przekroju, ale to były takie elementy na pół dzielone. Na tych kominach dodatkowo są zamontowane kule z Dospela.

http://foto2.m.onet.pl/_m/e98ce783c0419ed929aa177a9a9291aa,5,19,0.jpg

to jest sam wentylacyjny

http://foto2.m.onet.pl/_m/bfaa3cf344498a3090dd4dc705e37c92,5,19,0.jpg

to jest rondo plus z wentylacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wzywam Was przy tej okazji do dyskusji, która może przynieść

odpowiedż na ciągle jeszcze nie rozwiązany problem opisany powyżej :

dlaczego własciwie powstaje wsteczny ciąg w wentylacji ? Zaznaczam od

razu, że nie wierzę we wplyw zasysania powietrza przez piec, bo piece

najczęściej są w kotlowniach z uchylonym oknem. Nawiewniki jakoś tam

załatwiają sprawę, ale JAKA jest przyczyna wstecznego ciągu, dlaczego

dmucha odwrotnie, niż podpowiada logika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda było do panów.

Jak jeden kanał wentylacyjny działa prawidlowo, toprzy szczelnie zamknietym domu drugim zaciąga powietrze. Przecież nie może wywiewać "nic". Prawdopodobnie Agnieszko wentyalcja w kuchni działa na wywiew, a w łazience jako nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...