Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

no i mamy termosik...


agnieszkakusi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 374
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"kominek stoi tam gdzie ma być zamontowany, ale nie jest podłączony. Pod nim jest rura, chyba 100 na doprowadzenie powietrza. Dodatkowo jest komin schiedla w salonie, w którym jest otwór na podłączenie kominka,"

 

Może ta dziura tu wszystko psuje?

Jak nie, to tu są cuda lepsze niż w ERZE!

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na rzut domu. I co widać? Najkrótsza droga jest na linii łazienki a komin (kanał wentylacyjny) kominka. Widzisz rozwiazanie sytuacji?

Trzeba dobrze przysłonić ( a nawet czasowo zaślepić) kanał wentylacyjny i dymowy kominka.

Twój dom miał 3 osobne obiegi wentylacji. Zlikwidowanie części przegród (drzwi) sprawiło, że masz jeden bardzo trudny do opanowania (juz o tym pisałem). Jest to mozliwe!!!!! Weź ta"gromnicę" jak radził Adam i sprzwdzaj. To jest do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kominek stoi tam gdzie ma być zamontowany, ale nie jest podłączony. Pod nim jest rura, chyba 100 na doprowadzenie powietrza. Dodatkowo jest komin schiedla w salonie, w którym jest otwór na podłączenie kominka,"

 

Może ta dziura tu wszystko psuje?

Jak nie, to tu są cuda lepsze niż w ERZE!

Adam M.

 

Patrzcie, powietrze może wychodzić dolem ! Kto tu sie śmiał z mojego pomyslu

tak właśnie wypuszczania powierza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co...normalnie mnie załamujecie.....w takim razie czy mam zapchać ten wielki otwór, gdzie ma wejść kolanko do podłączenia kominka?

 

TAK

 

Bo działa on jak wielki wywiew albo inaczej mówiąc jak ogromna dziura "do nieba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszka kusi

Śledztwo trwa.

Naliczyłem się czterech wywiewów:

- w kuchni,

- w łazience,

- w drugiej łazience,

- obok komina dymnego.

Do tego piątym wywiewem jest komin dymny.

Poprzednio napisalaś, że ze wszystkich trzech wywiewów wieje. Okazuje się więc, że nie ze wszystkich, bo jest ich cztery. Spytałem czy kanał dymny jest zatkany. Nie odpowiedziałaś. Spytałem o kotłownię czy jest za szczelnymi drzwiami do mieszkania. Też nie odpiwedzialaś. I jak ja mam w takich warunkach wytropić trasę ucieczki Twojego powietrza?

Pozdrawiam

Jeż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a otwór wentylacyjny, który jest wyżej też zatkać czy zostawić? Tylko mogę to zrobić po południu i dać znać jutro. Chyba, że mąż będzie wcześniej w domu. Czy wystarczy przykrycie np. ręcznikiem czy musi być cos bardziej nieprzepuszczalnego, jakaś deska, płyta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie robię żartów. I w sumie teraz to mnie przestraszyłeś...

kominek stoi tam gdzie ma być zamontowany, ale nie jest podłączony. Pod nim jest rura, chyba 100 na doprowadzenie powietrza. Dodatkowo jest komin schiedla w salonie, w którym jest otwór na podłącznie kominka, a wyżej otwór...o właśnie...kolejny wentylacyjny. Wczoraj pozamykałam WSZYSTKIE okna, nawet nie były rozszczelnione. Komin wentylacyjny jest pomiędzy kuchnią i łazienką i z jednego komina wychodzą dwie kratki: jedna w kuchni, druga w łazience. Do tego jest komin wentylacyjny w drugiej łazience. I ten w salonie.

Kotłownia ma drzwi z atestem, ale wejście jest z zewnątrz budynku więc nie ma to wpływu (tak mi się wydaje).

Pięknych kobiet...ech...niestety, to nie do mnie :wink:

Jeż dla Ciebie przedostatnie zdanie :wink: :D Mieszkanie nie ma połączenia z kotłownią. Trzeba przejść do niej dworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hes

A ten do nawiewu pod kominek w podłodze też ma tak zatkać? Wg Ciebie tamtędy uciekało? Wiem, wiem. Jestem złośliwy.

Pozdrawiam

Jeż

 

Na moje oko, to on (ten wlot) był juz "zatkany" wcześniej, bo inaczej by "pizgało" po nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeż dla Ciebie przedostatnie zdanie :wink: :D Mieszkanie nie ma połączenia z kotłownią. Trzeba przejść do niej dworem.

Uprzejmie dziekuję.

A skoro śledztwo którędy ucieka powietrze skończone pozytywnie (kominem dymnym i może też wywiewem obok), to wróć, uprzejmie proszę, do wyregulowania wywiewów wg moich 5 punktów.

Pozdrawiam

Jeż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...