Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

no i mamy termosik...


agnieszkakusi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 374
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie wydaje mi się, aby do pomieszczenia, w którym jest tylko jeden nawiew i tylko jeden pionowy wywiew wentylacyjny, i w którym temperatura powietrza jest wyższa niż na zewnątrz, następowała cofka powietrza kanałem wywiewnym z zewnątrz. Gdyby powietrze było inteligentne, to może w imię pokazania własnej niezależności światopoglądowej popłynęło by z góry na dół, mimo że będąc cieplejsze od tego na zewnątrz jest od tego na zewnątrz lżejsze. Niestety raczej bezmyślnie realizuje obowiązujące prawa fizyki.

Pozdrawiam

Jeż

 

Dom jest o wiele bardziej skomplikowany, niż ten pokój na rysunku. Ale i

w tym rysunkowym także wszystko można tak dobrać, że zajdą tam

wszystkie podręcznikowe zjawiska, to tylko kwestia sterowania wielkościami

wlotów, wylotów, doboru długości wylotu, także temperatury wewnątrz.

 

W domu łatwiej o zle działanie, bo kanałów więcej,, przekroje niedobrane, nawiewy często niedostateczne, albo temperatura za niska. (wewnętrzna).

Zresztą od tej zewnętrznej też sporo zależy i wbrew pozorom, lepiej

pracuje przy mrozach.

 

W wolnej chwili postaram się jeszcze namalować na tym rysunku różnice

w przysłanianiu kratek w domu i wylotów na dachu. Mam nadzieję, że

znajdzie się ktoś, kogo ten temat całkiem nie znudzil. Pozdrawiam.

 

PS. Jeż, sądząc z powyższego cytatu, przyjmujesz, że ZAWSZE powietrze

cieplejsze wyjdzie z domu w prawidlową stronę. Ale przyznasz, że pewne

warunki muszą być jednak spełnione, nie jest to takie oczywiste. (oczywiste

to teraz brzydkie słowo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hes

Oczywiście, że dom jest bardziej skomplikowanym obiektem dla wentylacji niż ten na wklejonym przez Ciebie malunku. Wystarczy, żeby miał nie jeden a dwa kanały wywiewne, a już z tego o słabszym ciągu może być cofka. Może być także z powodu silnego wiatru wiejącego z przeciwnej strony niż czerpnia nawiewna i z wielu innych jeszcze powodów.

Jednak malunek wklejony wyżej przez Ciebie i opis do niego był po prostu niewypałem i tyle.

Pozdrawiam

Jeż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hes

Miast się obrażać, przeczytaj jeszcze raz coś napisał pod wklejonym malunkiem i wyciągnij wnioski. Czy tam była mowa o jakichś z tych rzeczy, o których napisałeś potem w następnym pośice? Nie. Gdy oględnie zareagowałem na ten malunek i skąpy opis, to wtedy dopiero napisałeś te inne treści. Ale jak je napisałeś! Tak, jakby mnie należało tłumaczyć elementarne sprawy, jakbyś nie czytał moich wcześniejszych postów w tym wątku. No to zareagowałem jak na to zasłużyłeś. Ale przepraszam, jeśli zrobiłem to zbyt obcesowo.

Pozdrawiam

Jeż

PS. Tak może być agnieszkokusi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hes

Miast się obrażać, przeczytaj jeszcze raz coś napisał pod wklejonym malunkiem i wyciągnij wnioski. Czy tam była mowa o jakichś z tych rzeczy, o których napisałeś potem w następnym pośice? Nie. Gdy oględnie zareagowałem na ten malunek i skąpy opis, to wtedy dopiero napisałeś te inne treści. Ale jak je napisałeś! Tak, jakby mnie należało tłumaczyć elementarne sprawy, jakbyś nie czytał moich wcześniejszych postów w tym wątku. No to zareagowałem jak na to zasłużyłeś. Ale przepraszam, jeśli zrobiłem to zbyt obcesowo.

Pozdrawiam

Jeż

PS. Tak może być agnieszkokusi?

 

O co my się właściwie kłócimy ? Ustalmy najpierw, że nie opisuję tego wszystkiego właśnie dla Ciebie, są też inni, którzy w temacie są mniej zorientowani.(czy takim stwierdzeniem znowu kogoś obrazilem ?).

 

Rysunek jak rysunek, skopiowałem z książki. Co tam dodawać ? Wszystko

widać jak na dloni, mimo, że to nie cały dom. Przecież chodzi tylko o

schemat, zasadę działania. Uważam, że to dobra podstawa do omówienia

zjawisk, o których jest cały ten temat.

 

Piątka na zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...