Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

no i mamy termosik...


agnieszkakusi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 374
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zadzwoniłam właśnie do Cichewicza. Twierdzą, że przy wrzucaniu miału przyduszony został ogień, który po chwili się przebił i to spowodowało samozapłon. W takich wypadkach z piecem nie powinno się nic stać, ale można uszkodzić komin. Bezpieczniejsze jest rozpalanie od góry, ale mniej efektywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, powtarzam jeszcze raz, podkładaj już od momentu rozpalania

małe ilości paliwa. Trudno, trzeba to robić częściej. To może nawet przynieść

korzyści, bo paliwo będzie prawidlowo spalane. Jak zawsze będzie płomień, nie będzie też niebezpieczeństwa wybuchu.

Możesz zawsze ostrożnie otworzyć i podrzucić. Jak już warstwa żaru będzie

większa, sytuacja powinna się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nadmuch wentylatorem... nowoczesny kocioł...

 

Trochę jestem tu bezradny. Mogę zaproponować wyrzucenie wentylatora, ale

producent w tym momencie może się mocno obrazić. Gdyby to byl mój własny

kocioł, długo bym się nie zastanawial, nie takie rzeczy poprawialem, "psując".

 

Pytaj producenta. Nie daj się zwieść bajkami o złym paliwie, albo kominie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest z górno-dolnym spalaniem. Napaliłam najpierw drzewem, nagrzał się dom, nagrzała woda. (...) Nagle huk i wielka zadyma w kotłowni.Dym, sadza...dobrze, że nie stałam przy rurze

 

Poradzicie coś zbłąkanej kobiecie?

 

Nie chce cię dołować, ale masz nowy domek, a w nim skopaną wentylację i na dodatek beznadziejny wybuchający kocioł (ciekawe co jeszcze ?).

Można ci poradzić wymianę kotła na retortowy, i zmianę wentylacji na mechaniczną. I twoje problemy znikną !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...no cóż...wiem już co zrobiłam źle jeśli chodzi o ten piec i wybuch. To był mój błąd, a nie zły piec i zła wentylacja. Gdybyś wczytał(a) się dobrze w wątek to wiedział(a)byś w czym był problem. Wentylacja w tej chwili działa bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jest z górno-dolnym spalaniem. Napaliłam najpierw drzewem, nagrzał się dom, nagrzała woda. (...) Nagle huk i wielka zadyma w kotłowni.Dym, sadza...dobrze, że nie stałam przy rurze

 

Poradzicie coś zbłąkanej kobiecie?

 

Nie chce cię dołować, ale masz nowy domek, a w nim skopaną wentylację i na dodatek beznadziejny wybuchający kocioł (ciekawe co jeszcze ?).

Można ci poradzić wymianę kotła na retortowy, i zmianę wentylacji na mechaniczną. I twoje problemy znikną !

 

Czyżby u Ciebie było wszystko idealnie? No to pogratulować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

no i znowu problem :evil:

W sobotę podłączyliśmy kominek. Do tej wieeeelkiej dziury, która zabierała nam powietrze :D :wink:

I...wentylacja w małej łazience przestała działać. Próbowaliśmy wszystkiego: tam zamknąć, tam otworzyć. Po dokonaniu wszystkich możliwych ustawień wentylacja w małej łazience nie działa. Wpycha powietrze do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bez przesady - temat nie jest nowy i będzie ciągle aktualny. Po cichu mam

nadzieję, że i moje teorie się kiedyś przydadzą. Zresztą i przypadku Agnieszki

prywatnie nie uważam za zupełnie zakończonego. Nie może być tak, żeby

coś złego działo się, kiedy o czymś zapomnimy, czegoś nie otworzymy lub

zamkniemy. To musi być tak ustawione raz na zawsze, żeby działalo bez

niespodzianek.

Pozdrawiam.

 

Czyżbym znowu coś wykrakał ? Agnieszko, przysłaniałiście te wyloty komina wentylacyjnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...