Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika *Iskierka*


betina71

Recommended Posts

Dzisiaj mamy umówione spotkanie z murarzem i będziemy chcieli przeforsować ławy. Jeżeli bedzie się wzbraniał to być może poprosimy kogoś innego o zrobienie fundamentów (mam kogoś na oku, ale nie wiem czy ma czas) w końcu to nie trwa długo.

Chcemy mieć ławy, bo:

- tak zakłada projekt

- boimy sie, żeby nadzór sie nie przyczepił

- licho wie jakie anomalie pogodowe jeszcze nas czekają

- no i jak sama wiesz większość je robi

Aha nie wiesz czy likwidując drzwi garażowe musze to uwzględniac w projekcie czy wystarczy kierownik budowy?

Nie mam pojęcia.

Wnioskuję, że przerabiacie garaż na pokój. Moim zdaniem (ale jestem laikiem) jeżeli nie bedzie się to wiązało ze zmianą instalacji to nie powinno byc problemu. W naszym projekcie w garażu były umieszczone jakieś zawory czy mierniki wody, ale w związku z tym, ze ustawiliśmy dom tyłem do drogi te wszystkie urzadzenia zostały przeniesione do kotłowni. Sprawdź jak jest w waszym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wnioskuję, że przerabiacie garaż na pokój

tak, ale to taki bardziej roboczy pokój. Taka bardziej graciarnia na mini siłownię, spiżarnia po boku, graty z podwórka. Więc zawory nie będą mi przeszkadzały.

 

Co do murarza, właśnie dzwoniłam do niego. Przed umową się strasznie wzbrania i chce zacząć tydzień po wielkanocy. Czyli na początku kwietnia. W niedzielę mamy jechać do niego i się wypytać o szczegóły no i przede wszystkim o cenę czy nic się nie podniósł. Kurde czuję że mam dejavu. Dostane wrzodów żołądka od tej budowy. Ciąglę się martwię że i ten murarz nas przerobi jak poprzedni i będzie kolejna obsuwa. Chociaż powiedziałam już sobie jeśli ten nas przekręci to mam to w dupie. Sprzedaję działkę i kupuje mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betina, na prawde warto podniesc scianke kolankowa.

Tez bałem sie aby domku nie oszpecic.

Wyszlo dobrze (choc o gustach sie nie opowiada).

W moim przypadku wieksze znaczenie ma fakt podniesienia troche domu nad otaczajacy teren - dzialke mam podmokla.

Gdybym miał płaska dzialke to spokojnie mozna podniesc scianke o 2 bloczki.

Krokwie zawsze zamawiasz z pewnym zapasem dlugosci.

Wynika to np. z tego ze zapewne kupisz inna dachowke niz masz w projekcie.

A wymiary dachowki nie sa standardowe.

Aby potem nie ciac dachowki - co jest kiepskim pomyslem dach kładziesz jako wieokotnosc dachowki.

Niepodniesienia scianki kolankowej powoduje takze to ze okap jest blisko okien, mozna wrecz powiedziec, ze zasłania troche nieba i słonca.

Tu masz iskierke bez podniesienia scianki kolankowej, podoba sie?

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/realizacje/iskierka__287.jpg

http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/realizacje/iskierka__288.jpg

 

 

Gdy juz bedziesz to piwo kupowac to pamietaj ..... lubie Pilsnera i Złotego Bażanta :lol:

 

Zamieszczone powyzej zdjecia nie sa mojego autorstwa, podlinkowałem je ze strony

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=152

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluszku - bardzo Ci dziękuję za rady i zdjęcia, przy okazji przejrzałam Wasz album .

Może uda mi sie przekabacić męża :lol:

W moim przypadku wieksze znaczenie ma fakt podniesienia troche domu nad otaczajacy teren - dzialke mam podmokla

To znaczy, ze dołożyłeś jeden bloczek (pustak) na fundamencie?

Twoje preferencje (odnosnie piwa) zostały zanotowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbyliśmy rozmowę z murarzem (3 godziny, które nie wiem kiedy minęły).

Ruszamy w kwietniu, o ile aura badzie łaskawa.

Odnośnie fundamentów, powiedzieliśmy mu, że chcemy je takie jak w projekcie, na co on stwierdził, że nie ma problemu, ale : po pierwsze generalnie powinniśmy wybrać prawie całą ziemię spod domu, bo do murowania musi mieć ok 1m z obu stron fundamentów, po drugie podnosi się o 3tys. W zamian zaproponował rezygnację ze stopy i zrobienie lanej ławy. Wybór należy do nas. Pewnie przekonsultujemy to z kierownikiem, którego jeszcze nie wybraliśmy :wink:

Mam kolejny problem do przemyślenia: on twierdzi, że po zrobieniu fundamentów nie wylewa się chudziaku, tylko zasypuje piachem, ubija lub polewa wodą i czeka się aż ten piach osiądzie. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też w niedzielę rozmawialiśmy z murarzem. Co do fundamentów ma to samo podejście co twój. Tzn twierdzi że koszty wzrosną do tego było by trzeba dużo warstw bloczków (a tak to lany beton plus jedna warstwa bloczków). No i on proponuje by zrobić taką stopkę. Tzn rozszerzenie jakby dwa trójkąty dołożyć.

Co do kierownika budowy to my już wcześniej z nim rozmawialiśmy na ten temat. I on twierdzi to samo co murarz, że nie ma potrzeby ław wystarczą te stopki. Więc my chyba nie będziemy tych ław robić.

 

Co do chudziaku poprzedni murarz nie chciał go robić (później chciał za dodatkową opłatą) więc trochę się interesowałam tym tematem. Tzn kto ma wylewać ten chudziak. I wyszło różnie. Tzn jak się dogada z murarzem. A znajomy od wykończeniówki twierdził że jak murarz nie chce tego robić to nie ma co się upierać. Bo zrobi to na sztukę. A później jak ktoś przyjdzie od wykończenia to i tak będzie podłogę robił więc może za jednym zamachem wszystko zrobić.

 

A zaczynamy również w kwietniu. Chce tydzień po świętach. Aha ile wy płacicie? My 20tys. I już sie umowilismy ze podnosimy o dwie cegły ściankę. No i garażu się pozbywamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem fundamentow nie macie co porownywac swojej budowy do mojej. U mnie jest glina i sporo wody gruntowej. Dlatego ławy miałem nawet poszerzane wzgledem projektu. Z tego tez powodu oraz ze wzgledu na spadek poziomu dzialki 40 cm/10 metrow mam 1 rzad bloczkow betonowych wiecej. Jesli jednak Wasze dzialki nie maja takich wad to mozecie sporo przyciac na kosztach fundamentow - ale niech o tym sie wypowie ktos z uprawnieniami budowlanymi.

Rada odnosnie nie wylewania chudziaka jest słuszna choc u mnie zrobili inaczej.

Chudziak wylali w maju 2007 i jeszcze nic nie popekało - moze pomogło zageszczanie plus ogromna ulewa pomiedzy ubiciem piachu a wylaniem chudziaka.

Sporo o etapie fundamentow pisze na forum w dziale "Najczesciej zadawane pytania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. U mnie jest glina i sporo wody gruntowej.

To mnie troche uspokoiles. U mnie ziemia jest w porządku. Woda tam nigdy sie nie utrzymuje, zresztą działka jest na górce.

 

Gdyby sam murarz tak twierdził to rzeczywiście bym się zastanawiała, bo wiadomo chce najmniej zrobić by jak najwięcej wziąć. Ale kierownik też nam to radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiliśmy sie na 18 tys. ( na początku zeszłego roku) i nic nie mówił o podwyżce.

Wstępnie jesteśmy też umówieni na wykonawstwo dachu - chce 30zł z metra. ale nie wiem czy zlecę to jemu czy jeszcze poszukam.

Zastanawiam się nad tą twoją stopką - o niczym takim nasz murarz nie wspominał. Popytam jeszcze, może źle go zrozumiałam.

Faktycznie jak chudziak ma być lany na sztukę to lepiej poczekać i zlecić wykonawstwo komuś od posadzek i tynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...