Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika *Iskierka*


betina71

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 778
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie tak to sobie wyobrażałam :lol:

W tym tygodniu spotykam się z gościem, który być może bedzie kierownikiem budowy. Jezeli oczywiście nie będzie miał zastrzeżeń do projektu. Pustak kosztuje juz 10,26.

Mąż zaakceptował podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak :lol:

pluszku - czy u ciebie ława jest lana czy murowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ława u mnie jest wylewana

a na niej wymurowany jest mur fundamentowy z bloczkow betonowych

1 m3 betonu to 250 zl

na ławy Iskierki poszlo 11 m3 betonu - nie jest to jakos porazajaca ilosc

trzeba sie zastanowic czy jest sens robienia oszczednosci na etapie fundamentow - ich raczej nie da sie łatwo ani tanio poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak ławy to i trzeba kopać wszystko koparką tzn cały piach, za koparkę trzeba płacić a murarz kopanie ma już w cenie. Po za tym na moich fundamentach będzie tylko jedna warstwa bloczków a tak to beton, a beton jest tańszy od gotowych bloczków.

Wiem doskonale że ławy są dużo bardziej solidniejsze i też chciałam je robić ale murarz, kierownik budowy i mąż mnie przegłosowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia

tak ale jak ławy to i trzeba kopać wszystko koparką tzn cały piach, za koparkę trzeba płacić a murarz kopanie ma już w cenie

No niestety nasz murarz nie ma w cenie kopania fundamentów :cry:

Wczoraj mąż porównywał koszty obu wariantów fundamentów: okazuje się, że są zbliżone cenowo. Ja juz się pogubiłam (a to dopiero poczatek :wink: ), mąż jest jednak za fundamentem jak w projekcie. Poczekam jeszcze na opinię kierownika budowy- jak juz go będę miała :wink: .

Wiem doskonale że ławy są dużo bardziej solidniejsze

Nasz murarz twierdzi, że bardziej stabilniejsza jest ława lana

pluszku

U nas beton po 280/m3

Przeraża mnie jednak to wybieranie prawie całej ziemi spod budynku, a co sie z tym wiąże koszt koparki :o . Potem trzeba to wszystko jeszcze obsypać.

U Ciebie jest 6 czy 7 rzedów bloczków betonowych na ławie?

Pozdrawiam :lol:

Czy 1500zł to normalna opłata za kierownictwo budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 7 bloczkow "w domu" i 6 bloczkow "w garazu"

dodatkowo jeszcze 14 cm wysokosci wieniec na bloczkach dookoła budynku

jednak moj dom posadzony jest na "niekorzystnych warunkach gruntowych" wiec to całkiem inna bajka a i jeszcze 5 km ode mnie jest czynna kopalnia wiec u mnie w fundament poszlo sporo kasy

wolałem wrzucic tą tone stali w fundamenty wiecej by potem przez całe zycie sie nie zastanawiac czy mi zacznie ściana pekać

 

a z kierownikiem to jest tak - wazniejsze jest by miec do niego zaufanie niz to ile mu sie zaplaci

 

koparka kosztuje 90 zl/godzine a zasypywanie trwało 2 godziny, wiec o jakich tu kosztach mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki komin się zdecydowałeś?

my robimy murowany, a nie schiedla.

 

A kierownik budowy był naszym architektem. Nie mam do niego zastrzeżen, szybko się uwinął z papierami. Powiedział że od przyjazdu będzie brał pieniądze a nie za całość. I w sumie uważam że tak lepiej. Bo jak się zapłaci całą kwotę to potem może ograniczać swoje przyjazdy bo kasa i tak ta sama. A jak od przyjazdu to będzie przyjezdzal by zarobic wiecej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie zrobic systemowy ale nie schiedla tylko "schiedlo-podobny"

sporo firm tego w Polsce produkuje a i ceny maja o polowe nizsze niz schiedel

odsyłam do watku - "Najczesciej zadawane pytania" - jest tam sporo o kominach łącznie z adresami producentow

 

fakt - komin murowany z cegiel jest znacznie wiekszy ale niektorzy rezygnuja z kanalow wentylacyjnych i daja wentylacje mechaniczna - ale to oddzielny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluszku - dzięki za odsyłacza

gosiu - dzięki za wymiary

Trochę się zmartwiłam tym powiekszonym balkonem (chociaż studiując projekt miałam nieodparte wrażenie , ze dokładając okna trzeba będzie sie z tym liczyć). Taką zmianę to chyba musi zrobic architekt :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia - może i jakiś siedlecki tajniak jest na forum?

no bardzo bym chciała.

 

Tajniaku lubelski a może ty jesteś bliżej Siedlec niz Lublina co???

 

Bentina co do balkonu to powiem Ci że mi w zyciu do głowy nie wpadło by go powiększać. ja architektowi mówiłam ze nie chce dachowych okien a on że te okna mozna wstawic, a ja ok. Więc wstawił a dopiero na projekcie zobaczyłam ten powiększony balkon. Chociaz sama nie wiem czy potrzeba go robić.Przecież przez okno się nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pani kierownik naszej budowy wyraziła zgode na zmiany jakie chcemy wprowadzić.

Radziła nam, żeby fundament został taki jaki jest w projekcie. Stwierdziła, że murarz chce nas trochę zniechęcić, bo jej zdaniem wcale nie trzeba zostawiać mu tyle miejsca na murarkę.

Jeżeli bedziemy chcieli dołożyć po okienku do drzwi balkonowych bedzie sie to wiązało ze zmianą rozmiaru samego balkonu.

Podnosimy ścianke kolankową o jeden pustak, zamieniamy drzwi kotłowni z oknem, likwidujemy schodek, wyrównujemy długi pokój, rezygnujemy z okien połaciowych (oprócz łazienki).

Mąż wymyślił sobie żeby pod schodami zrobić wejście do garażu. :-? (Ktoś na forum pisał, że się nie zmieszczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech żebym to ja wiedziała...

My decydujemy się na murowane z kilku względów. Mąż uważa, że powinny być takie jak w projekcie, bo projektujący wie co robi, poza tym są one ocieplone. Pani kierownik ma to samo zdanie i wiem , że nie podpisze sie pod innym rozwiazaniem. Pozostaje jeszcze murarz... i jego dodatkowe 3 tysiące :-?

Nie potrafię ci nic doradzić, bo nie jestem fachowcem i nie wiem czy nasza decyzja jest słuszna czy nie. Wyjdzie w praniu. Generalnie w naszej okolicy leje sie fundanent i jakoś te domki stoją - nikt nie narzeka, ale jak sama wiesz ile ludzi tyle opinii. Można się zreszta o tym przekonac wchodząc na forum w jakiś nurtyjący cie temat - ja zawsze wychodze "kołowata" :wink:

A już nie daj Boże jak sie zetrą odmienne zdania - na gefraiterze wieje smutkiem :cry:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...