Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Budowy Marty i Maćka - Skrzat C115


kropecka

Recommended Posts

Dzień 75 - 14.11.2008

 

Maciek spotkał się z kierbudem który odebrał STAN SUROWY OTWARTY (tak odebrał że w dzienniku nie ma wzmianki o ściankach kolankowych, działowych itp :roll: )

 

Dostaliśmy też szczegółową wycenę całości dachu i szczęki nam opadły :o Z początkowych założeń w rezultacie wyszło 10 tyś zł więcej. Nie będę się wdawać w szczególy, ale wyszło tak, że "po znajomości" straciliśmy czujność i teraz zapłacimy majątek :-? W poniedziałek Maciek jedzie jeszcze wyjaśnić kilka wątpliwości w tej kwestii

 

Dzień 76 - 15.11.2008

 

Dzień rozliczeń z ekipą. Jak można się domyślić z naszego dziennika, nie byliśmy zbytnio zadowoleni z naszej ekipy. Błędy, niedoróbki, opóźnienia. Znalazło to jednak ujście w dzisiejszym rozliczeniu i ekipa pożegnała się z nami otrzymują wynagrodzenie o kilka tysięcy mniejsze (zgodnie z umową). Majster się burzył, stwierdził że współczuje naszym kolejnym ekipom.

 

W przekonaniu o słuszności naszej decyzji utwierdziło mnie uzasadnienie, czemu izolacja jest tylko pod jedną ścianką działową. Odpowiedź brzmiała : "Bo zabrakło papy". Szok :o

 

 

a oto nasz SSO (podsumowanie kosztów będzie w kolejnym poście)

 

 

http://img369.imageshack.us/img369/2986/img2904wh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 170
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

korzystając z zimowej przerwy i zastoju prac przymierzamy się powoli do planowania wnętrza naszego domku. Jest to o tyle ważne że niedługo czekają nas instalacje a w tym momencie trzeba już mniej więcej wiedzieć gdzie co ma stać, jakie oświetlenie i w którym miejscu. Zaczęliśmy od salonu i zastanawiamy się nad kolorem podłóg, wyglądem kominka itp. Pierwszym pomysłem jest jasna podłoga kafelkowa w kuchni i ciemny parkiet w pokoju. Do tego narożny kominek.

 

http://img377.imageshack.us/img377/9011/salon01oe5.jpg

 

Wizualizacja jest dopiero w azie testów. Do zmiany jest kształt podłogi, półki na kominku. Potem dodamy też podwieszane sufity itp. Niestety nasz komputer jest zbyt wolny i rysowanie takiego rysunku trwa 1 godz :x

 

Teraz spróbujemy z jasną podłogą w salonie i innym rodzajem kominka. Wizualizacje będę wklejać w miarę na bieżąco ich powstawania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorysowałem komplet Wajnert Ragusa (link) i się przestraszyłem, żę Skrzacik będzie ciaśniejszy niż by się wydawało... mierząc jednak powtórnie okazało się, że dotychczasowe wizualizacje miały o 0.5m za wąski salon i prawie 2m za krótki... uff :-) Poprawiłem wymiary, dodałem kilka szczegółów i wyszło narazie coś takiego. Komplet wypoczynkowy stoi pod znakiem zapytania... i to raczej po tamtej stronie... spróbuję zrobić jeszcze przymiarkę z czymś bardziej tradycyjnym.

 

http://img411.imageshack.us/img411/1395/salon05ik7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pomysły. Dodaliśmy ławę w salonie, stół do jadalni i karnisz nad jednym oknem. Salonik zaczyna nabierać kształtów :) Oj tylko kiedy ja się w rzeczywistości tego doczekam :roll:

 

http://img168.imageshack.us/img168/5734/salon060001hv9.jpg

 

Sorki że zarzucam was wizualizacjami, ale ponieważ trwa zimowa przerwa w robieniu czegokolwiek to mam wielką radochę z ogladania chociaż na komputerze tego jak prawdopodobnie będzie wyglądał mój domek za kilka miesięcy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu podpisaliśmy z ŁZE umowę o przyłączenie do sieci. W umowie widnieje kilka zapisów, w których jesteśmy zobowiązani do wykonania kilku rzeczy a ich niewykonanie skutkować będzie opóźnieniem lub brakiem podłączenia prądu. Jednym z takich warunków jest przedłożenie najpóźniej 9 miesięcy przed planowaną datą przyłączenia kserokopii pozwolenia na budowę. Chcieliśmy to załatwić od razu, co okazało się niemożliwe. Gdy Maciek pojechał do ŁZE w Zgierzu dowiedział się że do nich już to nie należy i teraz mamy się kontakjtować z oddziałem w Łodzi. W Łodzi w Biurze Obsługi Klienta Maciek został poinformowany że oprócz osoby która w umowie widnieje jako koordynator nikt inny się tym nie zajmuje i trzeba się z tą osobą skontaktować. Oczywiście ani osobiście ani telefonicznie nie udało się nam tego zrobić. Telefonów nikt nie odbiera. Wkurzyłam się więc, i wysłałam tą kserokopię pocztą. Nie będą mieli pretekstu do niewykonania nam przyłącza.

 

Maciek siedzi teraz na działce i zabezpiecza dom przed zimą. Mamy mało czasu, co drugi weekend mam szkołę i to "zabezpieczanie" trwa już kolejny tydzień. Prędzej się zima skończy niż my to zrobimy :roll:

 

Podejmujemy też kroki w kierunku zainstalowania przydomowej oczyszczalni ścieków. Okazuje się że nie jest to takie proste bo trzeba zmienić pozwolenie na budowę w której widnieje że będziemy podłączeni do kanalizacji miejskiej (sąsiedzi się wypięli i nikt nie chciał się złożyć na poprowadzenie kanalizacji w drodze). Musimy zrobić odwierty, projekt oczyszczalni, złożyć wniosek o zmianę pozwolenia i czekać na decyzję. Biurokracja w tym kraju nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wczoraj byliśmy na budowie i dalej odgruzowywaliśmy domek. Jest tego tak dużo że nie widać końca. Do tego musimy jeszcze wyrównać piasek i zdjąć jego warstwę tak aby jego poziom był 10 cm poniżej ostatniego bloczka fundamentowego. Potem hydraulika i zalanie chudziaka. Żałuję że nie zrobiliśmy tego od razu przy robieniu fundamentów :roll:

 

W dniu dzisiejszym zamówiliśmy okna. Wybraliśmy Oknplast - PCV. Na zewnątrz białe, w salonie, kuchni i pokoju wewnątrz z okleiną drewnopodobną. Drzwi tarasowe zmieniliśmy podobnie jak bungo na dwudzielne przesuwne.

 

Łączny koszt z montażem: 7900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ostatni weekend spędzony na przygotowywaniu podłoża do zalania chudziaka. Za jakiś tydzień robimy kanalizację i zalewamy. To był duży błąd że tego nie zrobiliśmy od razu (chociaż znając naszą ekipę pewnie byłoby to zrobione źle)

 

A w międzyczasie zabraliśmy się za dolną łazienkę. Płytki Paradyż - Bambus

 

http://img216.imageshack.us/img216/826/lazienka10oy7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie wizualizacje łazienki, na tym konczymy projektowanie dolnej łazienki więc już was nie będę męczyć :)

 

http://img150.imageshack.us/img150/7382/lazienka06004ou0.jpg

 

http://img156.imageshack.us/img156/6909/lazienka06003jf8.jpg

 

http://img177.imageshack.us/img177/9426/lazienka06002vd6.jpg

 

tak patrzac na te wizualizacje jeszcze mysle czy scianki za kibelkiem nie zrobic zielonej tylko do polowy a wyzej kremowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

ostatnie weekendy w miarę możliwości czasowych spędzaliśmy na działce odgruzowując dom i przygotowując podłoże do zalania chudziaka. Musieliśmy na całym dole zdjąć warstwę 10 cm piasku. W ostatnią niedzielę w końcu nam się udało.

 

W sobotę na działce pojawią się hydraulik i elektryk. Hydraulika do kanalizacji stanu zero potrzebujemy praktycznie na już.

 

Na działce mamy teraz wielkie bagno. Nie ma mowy żeby wjechała tam grucha z betonem. W związku z powyższym postanowiliśmy sami zalać chudziaka. Wyjdzie napewno taniej.

 

Za 2 tygodnie montują nam okna i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...