Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Budowy Marty i Maćka - Skrzat C 115 - KOMENTARZE


kropecka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Przeglądałam Wasz dziennik po raz pierwszy i jak zobaczyłam wykonanie Waszej podłogówki to się za głowę złapałam :o ( to pierwsze ułożenie oczywiście ), tym bardziej, że jestem w temacie na bieżąco, bo kilka dni temu u mnie hydraulik też zakończył kłaść podłogówkę. W każdym razie dobrze, że udało się znaleźć lepszych wykonawców, życzę Wam, abyście już nie spotykali takich "fachowców" jak ten Wasz pierwszy hydraulik :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Eeee, tam nie czyta.... , zawsze ktoś czyta :D

 

Szacun, że sama kładziesz płytki :o Co do krzywizn, co mówi poziomica ? :wink: Ja w kotłowni, jak kładłem, to też się okzazło, że ściana ma skos i płytki na początku ściany były normalnie na kleju, a pod koniec, żeby wyrównać na prawie 2 cm kleju ... :roll: Ale się trzymają :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za komentarze :)

 

majki - ściany są równe więc to nie ich wina (raczej moja skoro pierwszy raz w życiu trzymałam płytki w ręku :)) Następnym razem będę próbowała do skutku, jak się coś krzywo przykleito od razu odkleję i spróbuję ponownie bo te krzywizny mi spać nie dają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martusia:)

 

Kobieto puchu marny! :wink: :wink: :wink: Ja myślałam, że tylko ja jestem taka herod-baba, ale Ty pobiłaś wszystkie rekordy! :o :lol: :lol: :lol: Podziwiam z całego serca! :)

 

Co do kafelek to pytałam małżonka on kafelkarz ( też :8) ) jest i pytałam co jest z tymi Twoimi kafelkami nie tak. Nie wiem czy mu to dobrze wytłumaczyłam (przez telefon), ale on mówi, że primo płytki się układa od lewej do prawej ( lub na odwrót ) a nie z góry na dół ( nie wiem jak Ty układałaś) a secundo: pierwszą płytkę kleisz do poziomicy ( pion poziom i potem przykładasz do powierzchni kafelki - coś jakby trójwymiarowe poziomowanie :roll: :o ) a potem każdą następną kafelkę dorównuje się do poprzedniej. I jak odstaje od ściany to dobija się gumowym młotkiem :o albo pięścią ( nie sądzę by w Twoim przypadku pięść się sprawdziła :wink: )A jak "wpadnie" za głęboko to od razu się ją odrywa, ściąga cały klej z niej, dokłada kleju na ścianę i klei się od początku. To chyba tyle, nie wiem czy jakoś Ci to pomoże. Acha i koniecznie trzeba używać pacy zębatej. I krzyżyków dystansowych. Jak nie masz wprawy to lepiej mieć ich więcej niż za mało.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za efekty :lol: :lol: :lol:

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak nikt nie czyta, jak nikt nie czyta :wink: . Zawsze czytamy :lol:

 

Ekipa jak to ekipa,zawsze któraś da ciała,nie dotrzyma umowy :evil:

 

Co do płytek jestem pod wrażeniem :o :o :o i to ogromnym,pomóc nie pomogę, bo nie umiem,ale może coś przeczytasz na http://www.spryciarz.pl ,tam ostatnio widziałam porady jak kłaść glazurę i terakotę.

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, jak to "nie czyta" !!!!!!!!!!!!!

Właśnie ze czyta.....

Co prawda wkręciłem sie w wir budowania na swojej działce i umkneła mi kwestia podłogówki, ale zglądam tu regularnie.

 

Kurcze jak zobaczyłem te zdjęcia tych rurek!!!!!..........to jakaś masakra,no ja bym go zatłukł partacza jednego. Oni chyba byli pijani!!!!!!! Fotki z poprawionymi rurkami nie otwierają sie (nie wiedzieć czemu) ale mam nadzieje ze poprawiliście wszystko i ok bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madziu, dzieki za wszystkie porady, narazie ustepuje Maćkowi z tym układaniem bo ja chyba jestem za mało dokładna żeby się połapać w tych wszytkich milimetrach i wychodzi mi krzywo :/

 

vanilka, ten program to Lightwave (zaczynam sie zastanawiac ile razy udzielałam odpowiedzi na to pytanie i dochodze do wniosku że przynajmniej kilkanaście :wink: )

 

kamlotek , ja to taka dupa jestem, chce wobec wszystkich uczciwie, jak sobie zamowilam jedna ekipe to zeby byc fair to nie szukalam innych a tu sie okazuje (po raz kolejny zreszta) ze nie mozna na budowie nikomu ufac :/

 

adamgrazia - podłogówka poprawiona na tyle na ile się dało. W założeniach miało być trochę inaczej, ale ostatecznie wyszło do zaakceptowania. Na szczęście dzięki wylewkom już nie pamietam o tym niefortunnym zdarzeniu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

:(

Nie chcę Cie jakoś dobijać ... Znam sie tyle o ile ... ale z ta wełna to chyba nie teges ... :o

Szpary między krokwiami a wełną, upchnięta na odwal się, sznurka moim zdaniem za mało ( za rzadko )... :roll:

Skąd Ty te ekipy bierzesz ? Z tynkami czytałem też buba :evil:

Spytaj tu na forum usera FlashBack. Gość chyba ogarnia to co robi i pewno Ci fachowo podpowie ...

Wasz tygodniowy wyjazd chyba nie jest rewelacyjnym pomysłem ( ale wiem, życie czasem zmusza ... ), tylko teraz "fachowcy" będa mieli wolną rękę :roll:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź, im więcej czytam na forum o ocieplaniu poddasza tym więcej wad znajduję w swoim :evil: jestem w totalnej desperacji, nie miałam chyba jeszcze ekipy z której byłabym zadowolona w 100% a większości nie poleciłabym nawet najgorszemu wrogowi :evil: rozważam szybkie pożegnanie się z ekipą zanim zdążą więcej mi materiału i nerwów zmarnować. Ja już nie wiem co robić, jestem tym wszystkim wykończona :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam wyrazy głębokiego współczucia z powodu kolejnych ekip - w tym tej od ocieplenia. Myślę, że każdy laik zrobiłby to lepiej gdyby się postarał i wszedł na jakąkolwiek stronę o docieplaniu poddaszy. Nie płać im za to pod żadnym pozorem - chyba, że to poprawią. Z 5 cm masz absolutną rację - powinna iść w poprzek na krokwie. Kładzie się jako drugą warstwę.

 

Naprawdę współczuję bo wiem jakie to uczucie po tym jak zobaczyłam moje wymarzone, wyczekiwane drzwi... robione na zamówienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Marta,zgadzam się z innymi :cry: Ta wełna jest źle ułożona,niadokładnie spasowana,a ta 5cm powinna iść jako 2 warstwa w poprzek,aby wyeliinować mostki.Oni wepchnęli te 2 warstwy,aż masz wybrzuszenia :o . Sprawdzałaś,ćzy zostawili przerwę wentylacyjną między membraną a wełną. Spotkałam się z wieloma opiniami,że nawet jak sie ma membronę dachową ,to i tak trzeba dać wentylację. Pogońcie ich :x ,szkoda Waszych nerwów i pieniędzy. Przy ich sposobie układania wełny, będziecie mieli dach w fatalnie ocieplony.

Trzymam kciuki, a odpoczynek jak najbardziej wskazany,tylko nie zostawiajcie ich samych na budowie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...