Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Budowy Marty i Maćka - Skrzat C 115 - KOMENTARZE


kropecka

Recommended Posts

hej :) kibelek nadal się trzyma. Początkowo chcieliśmy gotowy kupić, ale jak sobie pomyślałam że mam dać prawie 1000 zł za to , to się wstrzymaliśmy i zrobiliśmy po swojemu :)

 

Co do kosztów to ja tę tabelkę z excela wstawiam do programu typu paint (akurat ja używam Aury) i tam zapisuję jako jpg. A potem już bez problemu na stronę.

 

Zaraz wpadnę do ciebie poczytać co nieco, tylko dzieciaki spać muszą iść :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do kosztów to ja tę tabelkę z excela wstawiam do programu typu paint (akurat ja używam Aury) i tam zapisuję jako jpg. A potem już bez problemu na stronę

 

czarna magia :lol: :oops: :roll:

 

Jeszcze raz dokładniej obejrzałam Twoją "dolną" łazienkę i jestem w szoku :o No dokładnie jak nasza. Też mamy prysznic we wnęce. Też będzie zielona. Super, bo cięzko mi ją było sobie wyobrazić, a teraz widzę ją (łazieneczkę) u kogoś niemal "w mojej wersji" :D

 

Jakim programem komputerowym robisz wizualizacje? Tym o 30 dniowym okresie darmowym? bo nie do końca zrozumiałam. Jak szukać takich darmowych programów? Bo nie chcę nic kupować nie wiedząc czy w ogóle dałabym sobie z nim radę.

A pomysł firmy - super. A pomysł to podstawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj kropecka

Właśnie przeczytałam Twój dziennik budowy. Przystanęłam dłużej przy Twoich projektach salonu i łazienki i jestem zachwycona wizualizacjami. Jestem na etapie wykończeniówki, i sen z oczu spędza mi pytanie jak urządzić wnętrza :-? O ile z kuchnią walczę w różnych programach do projektowania (na razie z marnym skutkiem) to nie znalazłam nic fajnego do projektowania salonu czy łazienki... Podpowiesz, gdzie można takie programy ściągnąć? Czy bez super wiedzy informatycznej uda się samemu stworzyć taką wizualizację jak Twoja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba najepsze byłyby jakieś programy typu Cad dla architektów.

Ja używam programu do grafiki 3d. Jest tego trochę:

 

3dmax, maya, lightwave3d, softimage, ... darmowy bledner 3d.

Niektóre z programów mają darmowe wersje 30-dniowe itp.

 

Na takie coś jednak trzeba mieć bardzo dużo czasu i samozaparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj- dawno mnie tutaj nie było .

widze ,że zaczynasz urzadzanie wnetrz - projektowanie. Zauwazyłam ,że wybrałaś do łazienki płytki bambus z Paradyz.

Ja ma tez te wybrane do małej łazienki. Projket ciągle zmieniam i nie moge sie zdecydować ostatecznie na kolory. Mam łazienke małą , tj 1.65x 1,65 cm . , gdzie musi być prysznic , wc i umywalka . Zaprojektowałam głownie sciany z kremu, jako dodakti chce uzyc seledynu i ciemnej ziel .tj verde. Nie chce za żeby wyszła ciemna , ale tez nie chce mdłej łazienki. Na podłoge napewno ciemniejsze tj verde , bo kremu napewno juz nigdy nie połozę. Mam obecna łazienke w takim kolorze ( i to był błąd w utrzymaniu czystości ).

Jeżeli moge coś doradzić - W Twoim projekcie masz w rogu kabinę pod sciana , nie jesetem pewna , ale chyba Ci sie tam nie zmieści , czy napewno dobrze pomierzyłaś.? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslam,że kabinę masz pod ściana z skosem i dlatego pisałam, czy CI sie na wysokość zmięści . Ja miałam problem prz górnej łazience i musiałam zrezygnowac z prysznica , bo za duzo trzeba było sie odsynąć od ściany , aby zmieściła sie kabina. Mysle,że u Ciebie widac jest w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marta :) . Ja w sprawie tej kanalizy, nie wiem czy to nadal aktualne :roll: , bo widzę,że wycofałaś wpis do dziennika. Ale w naszym Skrzacie rura kanalizacyjna jest na głębokości ok 90cm, i nie jest możliwe,żeby zamarzła, no bo ciągle jest pusta. Podłączenie rury do kanalizacji powinno mieć spadek bodajże 15 stopni,aby" nic" po drodze się nie zatrzymało. Także wg mnie masz dobrze wykonaną robotę :D ,obym się nie myliła.Głowa do góry. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia specjalnie dla mnie :oops: :lol: :oops: :lol:

 

Z tym chudziakiem - to jesteście niesamowici!! :lol: :lol: :lol: Naprawdę kupa roboty!!!! :):):) Na pewno była to harówa, ale satysfakcja pewnie nieziemska, co? :lol: :lol:

A o "przepis" na chudziaka z betoniarki ja pytam się poważnie - słyszałam już kilka różnych "przepisów" i kazdy inny :o :roll:

 

Pozdróweczki M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...