Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Budowy Marty i Maćka - Skrzat C 115 - KOMENTARZE


kropecka

Recommended Posts

Marta, Maciek :D

 

Gratuluję stropu!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

I bardzo zazdroszczę 8)

 

Co do ekipy od dachu - na pewno znajdziecie fajną i sprawdzoną ekipę. Trzymam kciuki :D A na marginesie, zwykle tańsza ekipa okazuje się w ostatecznym rozrachunku wcale nie taka tania.:( :roll:

 

Pozdrówki M.

 

PS. Co to jest dział: "nie polecam"? :roll: Poproszę o link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć.

 

Jeżeli chodzi o ekipę do dachu, to też mieliśmy problemy, ale znaleźliśmy takich których możemy polecić (jak nic nie macie jeszcze, to mogę podać kontakt, choć nie wiem, czy uda się termin dograć).

 

Odsetki za opóźnienie, hehe, dobre :} Jak Ci się uda potrącić im kasę za spóźnienie wg umowy, to stawiam flaszkę (czy co tam chcecie :})

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarze to mają fantazje, nie sądzę, żeby słupki mogły się trzymać na 1 pręcie i były wąskie, tzn obudowane częścią pustaka, pewnie chcieli dobrze.

W projekcie są same słupki bez wieńca, kasia, albo ktoś inny stwierdził, że to błąd w projekcie, mój kierownik stwierdził, że wieniec jest zawsze, tylko w niektórych projektach go nie ma bo to jest oczywiste. Inni budowlańcy mieli zdania podzielone, większość mówiła, że 2/5 pustaków ścianki kolankowej, to wieńca nie musi być, ale 3/6 to już być powinien i moim budowlańcom kazałem wieniec wylać, chociaż bardzo się bronili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropecka,

 

Z tymi slupkami w scianie kolankowej totalnie Ci spieprzyli zobacz jak to u mnie wyglada, chocby fragmentarycznie bo nie wszystkie są sfotografowane.

Co do wieńca to bezwzglednie powinien byc, zwłaszcza jeżeli dach bedzie kryty dachówką. Na twoim miejscu ostro wziąłbym sie za kierownoka budowy i wykonawców. Nie płac im wcale dopóki wszystko nie bedzie zrobione jak byc powinno; przynajmniej nie stracisz na robociźnie; jakkolwiek innemu, nowemu wykonawcy za poprawki też trzeba placic. Tu nie ma miejsca na sentymenty, chodzi o wasze pieniądze. Ja wywaliłem tynkarzy po 3 dnich, gdy zorientowałem sie, że żadni z nich fachowcy.

 

Pozdrawiam

Bungo (małżonek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, nie pisałam dlugo, ale nie było dnia,żebym nie śledziła waszych postępów. Marta mam pytanie,ćzy tak krzywy komin może być ,czy to są krzywizny w "normie",tolerowane? I mam pytanie do wszystkich doświadczonych budowlańców Skrzata i nie tylko. Co myślicie o gotowym stropie np. z Straszewa. Dostałam wycenę i jest ona droższa o 850zł od stropu Leiera. Proszę pomóżcie , wyjaśnijcie mi , lepszy gotowy czy z elementów :roll: .Dzięki z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropecka powiem szczerze że tak tylko "przeleciałam" twój dziennik i ostatnie posty mnie załamały. Co się stało???

Mam nadzieję że nie jest tak źle. Na każdej budowie są jakieś wpadki. U nas przez to że drzwi w kotłowni i do garażu muszą byćniższe przez schody to jak murowali to polecieli tak ze wszystkimi - no ale to w sumie jedyna wpadka. No może więźbę na wole oczko mogliby zrobić lepiej ale jak na murarzy to i tak wyszło bosko. W przyszłym tygodniu przyjeżdżają nam te drzwi poprawiać. Trzeba wszystkie podnieśćo 10cm.

Nie łam się i pisz co się stało może coś doradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marta :)

Wiem co czujesz, widząc jak pseudo-budowlańcy na każdym kroku robią coś źle. Za Twoje pieniądze i Twoje nerwy :roll:

Ja to cały czas myślałam, ze każda następna ekipa będzie lepsza... Boże jak ja się cieszyłam, jak murarze skończyli u nas robotę....

Marne to pocieszenie, ale dopiero teraz kiedy siedzę sobie w cieplutkim pokoju mam taki spokój ducha....

Fajne uczucie patrząc jak rosną mury, robi się dach, powstają pokoje na poddaszu, ale wbrew pozorom wewnętrzne napięcie i nerwy towarzyszyły przez całą budowę, a w szczególności kiedy były problemy i trudne decyzje do podjęcia :roll:

 

Przypilnuj sobie tych kominów, bo zdecydowanie są za niskie - dym z kominka będzie zawiewało do pokojów na poddaszu, nie mówiąc już o smrodzie z odpowietrzenia kanalizacji....U nas właśnie pojawił się brzydki zapach w garażu - prawdopodobnie z wywietrznika kanalizacji zawiewa do wentylacji garażu.... Trzeba będzie coś z tym zrobić :roll:

 

Dobrze widzę??? Nie macie wieńca???

 

Pozdrawiam i dużo cierpliwości życzę, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Martusia! :D

 

Jejku, ale poszliście z budową!!! :o :D :o :D No jestem w szoku!!!!!!! :o :o

 

Błędami sie nie przejmuj, to piskuś w porównaniu z moimi partaczami. Złodziejami w dodatku! :evil: Wiem, ze małe to pocieszenie na cudzej krzywdzie, ale zawsze coś :wink: Domek prezentuje się bardzo ładnie :D

 

A kominy, to przecież da się naprawić. Nawet bez straty materiału. :)

 

Trzymam kciuki za szybki koniec :D , buziaki M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję postepów na budowie , jak juz jest dach , to serce sie raduje. chciałoby sie dalej kończyc. Powoli i napewno uda Wam sie połozyć dachówke , a później to już okna ,instalacje i tynki. Zleci szybko jak u mnie.Życzę Wam duzo sił i wytrzymałości przy nastepnych zmaganiach

przy budowie domu. pozdrawiam maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieńce ścian parteru są obmurowane, zbrojenie i beton jest wewnątrz, a na zewnątrz 11,5cm muru, wygląda jakby rzeczywiście nie było.

 

Wieńce ścian kolankowych dobrze widać, więc rozumiem, że nie o nie chodziło w pytaniu.

 

Pozdr.

 

Hejka :)

Faktycznie, niedokładnie przyjrzałam się zdjęciom :oops:

 

Gratuluję dachu - normalnie błyskawica :o :o :o Super tempo - pięknie się prezentuje Wasz Skrzacik z dachem :lol:

Pokoiki prawie gotowe - naprawdę dużo zrobiliście przez te 2 miesiące.

Wpadki na budowie zawsze są - czasem po prostu szkoda nerwów i zdrowia :roll:

Pocieszę Cię, że my też nie mamy foli pod ścianami na poddaszu - podobno nie jest konieczna :roll:

 

Pozdrawiam ciepło, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poddaszu to my też nie mamy, mnie martwi że nie mamy też na parterze :o Kierownik powiedział że generalnie powinna być ale jak nie ma to generalnie nie trzeba kuć i tragedii nie będzie. Mnie to tylko wkurza że skoro powinna być to dlaczego jej tam nie ma??

 

No to nasz kierownik miał odmienne zdanie :roll:

Na dole folia fundamentowa pod ścianami jest konieczna, aby do domu nie dostawała się wilgoć. U nas nawet była sytuacja, że ta folia nie wystawała spod ścian i trzeba było podkuwać, aby połączyć papę termozgrzewalną układaną na posadzce z tą właśnie folią.... W sumie nawet nasz pierwszy kierownik "konował", którego się pozbyliśmy zwrócił na to uwagę na początku budowy....

 

Ale u Was widzę, ze jest posmarowane dyserbitem, więc może to wystarczy....

W naszym przypadku był goły beton więc pewnie dlatego tak tego pilnowali :roll:

 

Pozdrawiam, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marta, gratuluję SSO :p Co prawda trudno się domyśleć ile nerwów Cię to kosztowało, ale nie mniej jednak dałaś radę. Ośmielę się stwierdzić, że jesteS jednak odważna odliczając swojej ekipie. Ja mam do Ciebie pytanie , na jakiej wysokości powinny rozpoczynać się cegły klinkierowe komina. A ta sytuacja u Ciebie z tymi krótkimi kominami, nie wynikała z tego ,że podwyższałaś ściany? I Ile wysokości mają Twoje kominy? Bo u mnie z wyliczeń wychodzi 6,1m i 5,4. I jestem w kropce, czy aby nie dędą za niskie. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam i czekam napewno nie tylko ja , na kolejne wieści z budowy, oby tylko pomyslne!!! :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na jakiej wysokości powinny rozpoczynać się cegły klinkierowe komina. A ta sytuacja u Ciebie z tymi krótkimi kominami, nie wynikała z tego ,że podwyższałaś ściany? I Ile wysokości mają Twoje kominy?

 

Hej, odległości nie mamy zapisanych. Jak się uda zmiezyć to damy znać.

 

Różnica wysokości pomiędzy końcem kominów i końcem ścianki kolankowej była u nas za mała. Albo kominy poszły za nisko, albo ścianka za wysoko. Nie mniej, poprawili. W projekcie oryginalnym kominy są dość niskie.

 

Bo u mnie z wyliczeń wychodzi 6,1m i 5,4.

 

Te wysokości to oryginalne z projektu.

1. Przy podnoszeniu ścianki kolankowej trzeba kominy podnieść o conajmniej tą samą wysokość.

2. Przy zmianie kształtu na taki jak nasz trzeba dołożyć po 2 warstwy cegieł. Bo oryginalnie kominy mają taki sobie kształt (1 wartstwa szerzej, 1 wartswa z dziurami), u nas jest tak (2 poszerzane coraz bardziej warstwy, 2 warstwy z dziurami). Chodzi o to, żeby odległość pomiędzy dachem a dołem dziury była wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...