Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C34 KOMFORTOWY


Recommended Posts

czesc jolaapril,

 

Ja nie przycichlem, staram sie na biezaco sledzic watek, ale za to inni przycichli.

 

Patrzylem na projekt Znany II i zastanawialem sie, dlaczego ja go nie wybralem? Dopiero po chwili zalapalem, ze ma nachylenie dachu 20, a ja musialbym przerobic na 30 i nie za ciekawie by to wygladalo.

 

O kosztach C34 pisalem juz duzo i chyba wprowadzilem troche zamieszania i pesymizmu cenowego. A tak wlasciwie to nie do konca mam pojecie. Opieralem sie na jako takiej wycenie, ze chyba taki metraz to by tyle kosztowal. Tak nie mozna. Jestem teraz na etapie adaptacji projektu. Za jakis czas dam to do wyceny i podam informacje na forum.

Planowalem skrocic dom tak jak Buraski, ale okazalo sie, ze nie do konca jest to az tak oszczedne. Ja zakladalem, ze metraz zmniejszy mi sie np. o 10m2. To razy np. 2500 zl i mam 25 tys oszczednosci. Tak sie nie liczy. Bledne zalozenie.

 

Ja wogole calkowicie zmieniam ustawienie pomieszczen. Totalny misz masz. Nie chce narazie o tym pisac, bo jest kilka rozny wersji Dam znac.

 

Co do poszukiwania projektu to przyznaje Ci jolaapril racje. Ciezko znalezc ladna parterowke. Ladna i duza. Podsumowujac: C34 jest dla mnie z zewnatrz najladniejszym projektem, niestety wewnatrz - no chyba moge powiedziec, ze kompletny brak funkcjonalnosci. Ale idzie to wszystko poprzerabiac, co oczywiscie wiaze sie z dodatkowymi kosztami. Szacuje, ze zakup projektu z adaptacja moze mnie wyniesc ok. 10-11 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 319
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich. Właśnie przyjechał do mnie materiał (beton komórkowy z Solbetu , 36P+W, 24P+W ,12 oraz wszystkie nadproża systemowe, kształtki U i klej) na dom, na ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne i działowe. razem z transportem i rozładunkiem 42tyś zł. Po ile macie bloczki fundamentowe? bo u mnie po 3zł netto (biorę trochę bez faktury i trochę z fakturą). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marjio za odpowiedź, choć przyznam że nie do końca mnie uspokoiłeś.

Mam jeszcze jedno pytanko, bo znalazłam wczoraj całkiem interesujący projekt na http://www.dobry-dom.pl dom na Parkowej. Nie jest tak ładny jak Komfortowy ale ciut mniejszy. Niestety ma gigantyczny i skomplikowany konstrukcyjnie dach (390m kw.)

Jaka jest powierzchnia dachu w Komfortowym? Chcę porównać, bo może się okazać że taniej zrobić większy dom niż taki dach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marjio za odpowiedź, choć przyznam że nie do końca mnie uspokoiłeś.

Mam jeszcze jedno pytanko, bo znalazłam wczoraj całkiem interesujący projekt na http://www.dobry-dom.pl dom na Parkowej. Nie jest tak ładny jak Komfortowy ale ciut mniejszy. Niestety ma gigantyczny i skomplikowany konstrukcyjnie dach (390m kw.)

Jaka jest powierzchnia dachu w Komfortowym? Chcę porównać, bo może się okazać że taniej zrobić większy dom niż taki dach.

Pozdrawiam

 

nie podoba mi sie ten projekt. Ja bym musial cale wnetrze przerobic. Salon jest przedpokojem, z ktorego wchodzi sie do roznych pomieszczen.

Ja Ciebie rozumiem. Bo mi sie tez C34 podoba, ale uwazam, ze jest za duzy. Szukalem, szukalem i tylko C34 mi w miare pasowal. Nie mam przed soba projektu, ale dach w C34 to chyba 375 m2 ze strasznie skomplkowana i droga wiezba dachowa. Miedzy innymi z tego powodu, ja zamienilem go na C34A (poddasze bedzie nieuzytkowe).

Poczekaj jeszcze 3-4 tygodnie. Podam Ci realne koszty budowy. Bede kwotowal calosc w dwoch firmach budujacych stan deweloperski oraz u niezaleznego kosztorysanta.

 

pozdrawiam

 

-Marijo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

Przepraszam, ze tak dlugo kazalem na siebie czekac, ale jakos nie po drodze mi bylo na forum

Chcialbym napisac o tych kosztach. Mysle jednak, ze nie jestem w stanie opisac wszystkich jakie mnie czekaja by uzyskac stan surowy zamkniety. Ale sprobujmy:

1. fundamenty - 30000

2. materialy sciany zewn i wewn: 42000

3. materialy na strop - ? (ok.15000?)

4. robocizna (bez fundamentow a z przygotowaniem do pokrycia dachu i ze stropem) - 50000

5. elektryka (robocizna i materialy) - 10000

6. hudraulika (robocizna, kaloryfery, kominet z plaszczem wodnym, piec gazowy, zrobienie przylacza do budynku - jednym slowem wszystko) - 40000

7. pokrycie z materialami (dachowka betonowa) - 45.000

8. zostaja okna, drzwi - ?

 

wychodzi mi bez okien i drzwi ok 230.000

czego jeszcze nie ująłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Buraski,

 

bardzo pozyteczne informacje. Podaj jeszcze robocizne za dach.

 

Ja niedlugo opisze co ja nawyprawialem. Calkowicie zmienilem wnetrze.

Teraz jestem na etapie wyboru ekipy budowlanej.

 

1.oferta na robociznę : fundamenty, mury, wylewka, strop, więźba, dach

(czyli bez okien, drzwi,i tynków - po prostu stan surowy otwarty) - 110 tys

2. oferta na robociznę: fundamenty, mury, wylewka, strop - 40 tys.

 

Pozdrawiam

 

-Marijo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie,

my się również przymierzamy do tego domku. Jest cudowny!

Nasz "domowy" architekt otrzymał już koncepcję C34 i ma się zastanowić nad innym dachem - dwuspadowym - tak aby ograniczyć koszty.

Pozdrawiam serdecznie

Ola

(super że jest ten wątek i że tak chetnie się dzielicie informacjami!)

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam, wraz z moim chłopakiem zastanawiamy się czy nie zdecydować sie na c34a z poddaszem użytkowym. Jednak chcielibyśmy przed podjęciem tak ważnej decyzji zobaczyć dom w rzeczywistości. Jeżeli ktoś posiada już ten piękny domek w okolicach warszawy nawet w stanie surowym i byłby skłonny go pokazać bardzo proszę o odpowiedź.

pozdrawiamy,

Aga i Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam serdecznie,

my się również przymierzamy do tego domku. Jest cudowny!

Nasz "domowy" architekt otrzymał już koncepcję C34 i ma się zastanowić nad innym dachem - dwuspadowym - tak aby ograniczyć koszty.

Pozdrawiam serdecznie

Ola

(super że jest ten wątek i że tak chetnie się dzielicie informacjami!)

 

:D

 

Witaj zakreconaelfa!

Dwuspadowy dach dla C34? To już nie będzie C34. To będzie... "COŚ".

 

--

Nie odważyłbym się na zmiany w wizualizacji obiektu a zwłaszcza dachu. Mogłaby wyjść z tego maszkara jakich już w PL wiele. Dach jest OK. Architekt na prawdę wiedział co robi.

 

--

Zmiany wewnątrz TAK! Tylko Ty wiesz, czego na prawdę potrzebujesz.

 

--

Dla zainteresowanych widok na dom, na dużą kuchnię i okna kuchenne. Ostatnie foto to widok z kuchni na salon.

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/0994167e946fd3442571005e114bebc7,3,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/8d77672608dea9e48901beb0aed33c05,3,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/f674e9afcce7beb3c6e923c53a8b1fa9,3,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/7e260f0c3b663bbc64a6a9f973d2efad,3,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/bef4595e5f240ac02fc3ce3f15333988,3,19,0.jpg

 

Zdjęcia w powiększeniu: http://foto.onet.pl/i6vrb,106cckdebskd

 

Do tego albumu będę dodawać kolejne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

ja definitywnie zaczynam w kwietniu budowe. Narazie zakupilem porotherm z opcja odbioru na wiosne.

 

Bardzo znaczaco przerobilem wnetrze. Kosztowalo mnie to sporo czasu i pieniedzy. Ale jest to w tej chwili prawie idealnie dopasowane do moich potrzeb i wyobrazen.

 

Powiekszylem garaz (szerokosc i dlugosc) - 37m2

W miejscu gdzie pierwotnie jest przedsionek, spizarnia, kuchnia i gabinet u mnie jest przedsionek -5,2 m2; garderoba - 2,4 m2; kotlownio-pralnio-suszarnia - 4,1 m2 (bede instalowal pompe ciepla); spizarnia - 2,4 m2 oraz kuchnia 14,2 m2. Z kuchni jest wyjcie na taras, ktory ciagnie sie wzdluz salonu i laczy sie z tarasem wlasciwym. Taras jest powiekszony do konca budynku. "Wyprostowalem" sciane, gdzie jest wyjscie z salonu na taras, czyli bryla domu nie ma takiego zalamania. Salon+jadalnia ma 58 m2.

Tam gdzie wczesniej byla sypialnia, garderoba, pom.gosp. oraz wc u mnie jest

miejsce na schody strychowe, wc-3,7 m2, oraz dwa pokoje - 9,3 m2 i 10,5 m2. Tym sposobem w miejscu gdzie byly trzy sypialne i dwie lazienki, ja mam calkowicie odseparowana czesc sypialna. Dawny pok nr 9 z projektu to sypialnia rodzicow 14 m2 oraz garderoba 3,5 m2. dwie sypialnie zostaly i maja po 14 m2. Salon kapielowy ma 11,8 m2 + 1,8 m2 na saune.

 

Moim zdaniem takie przerobki jednoznacznie podzielily moj dom na konkretne strefy: 1. robocza, czyli kuchnia i pom.gosp; 2. salon, 3. goscinna oraz 4. sypialna.

 

Wczesniej juz pisalem, ze musialem zmienic nachylenie dachu do 30 st, wobec czego latwiejszym projektem byl dla mnie C34A, aczkolwiek poddasze bedzie nieuzytkowe.

 

Bede instalowal pompe ciepla oraz wentylacje mech. z reku. Rezygnuje z budowy kominow, zostawiam tylko komin do kominka.

 

pozdrawiam wszystkich

 

-Marijo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...