Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C34 KOMFORTOWY


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 319
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Niestety, my zatrzymalismy sie na wiencu. Pogoda nie pozwolila na kontynuacje prac budowlanych. Tartak dostarczyl nam drewno na konstrukcje dachu z 3 tygodniowym opoznieniem. Po kapieli w wannie impregnacyjnej drewno bylo tak zmrozone, ze nie dalo sie z tym nic zrobic. Dachowka juz czeka w hurtowni (Ceramiczna Nelskampa w kolorze staro-niemieckim). Kierownik doradzil nam, aby poczekac az drewno przeschnie, kilka razy je przelozyc i dach zaczynac nie wczesniej niz w marcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym doradził rezygnację z tego drewna. Kierownik powinien doradzić to samo.

 

Jeśli płyn impregnacyjny zamarzł po w niknięciu w drewno to są spore szanse, że rozsadził wiązania wewnętrzne w materiale i drewno nie będzie trzymało parametrów.

O tyle dobrze, że masz ceramikę na dach, bo na 100% bym się nie zdecydował na takie drewno z dachówką cementową.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym doradził rezygnację z tego drewna. Kierownik powinien doradzić to samo.

 

Jeśli płyn impregnacyjny zamarzł po w niknięciu w drewno to są spore szanse, że rozsadził wiązania wewnętrzne w materiale i drewno nie będzie trzymało parametrów.

O tyle dobrze, że masz ceramikę na dach, bo na 100% bym się nie zdecydował na takie drewno z dachówką cementową.

 

Pozdrawiam.

 

Mysle, ze nie bedzie tak zle. Drewno bylo impregnowane w wannie, a nie pod cisnieniem. Warstwa zaimpregnowana jest dosc plytka. Poza tym trudno jest wyrzucic w bloto kilkanascie tys. zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
W koncu podnieslismy fundament o dwa pustaki, bo okazalo sie, ze gmina planuje "podwyzszyc" nawierzchnie drogi-nie jestescie sami. Woda nie byla calkiem gruntowa, tylko deszczowa, opadla, ale okazalo sie, ze w calej okolicy "poziom wod" jest wysoki-wplynelo to na wybor kanalizacji-zamiast przydomowej oczyszczalni bedzie szambo. Nasz wykonawca zamaskuje dosc obecnie wysoki fundament nasypujac z powrotem humus. Czy te 230 to za SSO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też w tym roku stawiam c34

Jestem na etapie kończenia dachu, kryje dachówką. Ten dach wyszedł w sumie drożej aniżeli stan surowy. Robie bez stropu.

Chciałem się dowiedzieć ja u Was z kosztami dotej pory (robocizna i materiały

pozdrawiam

Ja za dach i stan surowy bez okien około 140 tyś

A jak jest u Was

Wyszlo ok 160 tys, ale blachodachowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 7 months później...

witam

my z naszym C34 jesteśmy na etapie malowania ścian wewnątrz budynku

w naszym domu dokonaliśmy wielu zmian w projekcie

przerobiliśmy kuchnię, dodaliśmy pralnię i inne

największą zmiana jest konstrukcja dachu

przyjeżdżało do nas wielu fachowcom do zrobienia konstrukcji

ale po obejrzeniu projektu, lekko zmodyfikowanego, ale za to bardzo zmniejszającego koszty

okazywało się, że są bardzo zajęci, a to maja jeszcze jakieś zobowiązania, a to ...

dla wszystkich chętnych służymy pomocą

moja żona odpowie na wszystkie pytania, łącznie z doborem koloru ścian

w wolnej chwili postaram się zamieścić kilka zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam wszystkich na forum :)

 

Piszę, bo interesuje mnie budowa projektu Murator Komfortowy C34?? Jakie zmiany wprowadziliście i czy możecie podzielić się zdjęciami wnętrza domu?

 

Chciałabym wprowadzić zmiany, ale nie wiem czy są one możliwe.

Interesuje mnie wprowadzenie podpiwniczenia i strychu i zmiany układu pomieszczeń w środku.

 

 

 

Wymogi:

I. 4 sypialnie, 2 łazienki

II. gabinet (dostępny z przedsionka),

III. Zrobienie podpiwniczenia (kanał w garażu, obok w podpiwniczeniu kotłownia, pralnia, inne pomieszczenia gospodarcze)

IV. Strych (chodzi o pomieszczenie gdzie wyrzucę pranie do suszenia)

 

Poniżej przedstawiam oryginalne rozmieszczeni pomieszczeń:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=117223&d=1337766774

 

 

A tutaj "ręcznie" naniesione zmiany, które chciałabym wprowadzić:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=117222&d=1337766774

 

 

1. Pomieszczenia 15 i 14 -> (jeśli się da, bo o to głównie chodzi) wstawić klatką schodową (schody dwubiegowe ze spocznikiem do piwnicy i na strych) + wyjście z garażu na dom. Nie wiem jak umiejscowić schody, czy one się tam zmieszczą i czy da się z nich wyjść na strych (nachylenie dachu)? W miejscu na rysunku "?" wstawienie garderoby?

2. Pomieszczenia 11 i 10 --> 1 duża łazienka,

3. Pomieszczenia 12 i 13 --> wydzielenie łazienki i pokoju

4. Wyrównanie ściany przy garażu

5. Pomieszczenia 3, 4 i 5 --> scalenie w jedno i wydzielenie gabinetu i kuchni

O przesuniecie/powiększenie okien nie pytam, bo to już kosmetyka ^^

 

Z góry dziękuję za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

4. Wyrównanie ściany przy garażu

5. Pomieszczenia 3, 4 i 5 --> scalenie w jedno i wydzielenie gabinetu i kuchni

 

 

Z góry dziękuję za odp :)

 

Rozumiem , ze chcesz budować C34 ze stropem

 

99% budujących na dzień dobry likwiduje to bezsensowne ścięcie salonu :)

 

u mnie z 4 i 5 kuchnia ( spiżarka została ale bez okna z zewnątrz i z przesuwnymi drzwiami od kuchni )

 

kominek jak na twoim rysunku , na wysokości 3 i 4 ściana rozdzielająca salon z kuchnią na wysokości 5 szerokie przejście do salonu

 

14 bez zmian mieści się tam spokojnie suszarka , deska do prasowania itd robienie poddasza tylko pod tym kątem to wg mnie utopienie kilkudziesięciu tysięcy , żeby latać na piętro powiesić gacie :)

 

... kanał w garażu ( ... chcesz w nim karpie trzymać na gwiazdkę ... nie komentuje :) )

 

 

przy twoim pomyśle gabinetu przy wejściu ten przedsionek jest za mały na jakąś przesuwną szafę , generalnie projekt bardzo fajny

 

powodzenia

Edytowane przez Wojtek R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 years później...
  • 1 year później...
  • 1 year później...
[ATTACH=CONFIG]400861[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400864[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400865[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400866[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400867[/ATTACH]

 

 

W zeszlym roku skonczylismy zagospodarowywanie terenu.

 

Witam, a czy mógłby Pan wrzucić parę zdjęć wnętrza (salon, kuchnia, korytarz:) ) wiosną ruszamy z wykańczaniem środka i zastanawiam się jak to wszystko wygląda gotowe :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...