Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt C34 KOMFORTOWY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 319
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja wprowadzilem sporo zmian

- likwidacja jednego okna w sypialni (elewacja ogrodowa), poszerzenie okna w elewacji bocznej na wymiary 150/150

- powiększenie okien przy drzwiach tarasowych – zmiana wysokości okna do poziomu podłogi

- likwidacja okna w spiżarni

- likwidacja jednych drzwi do łazienki (wejście z sypialni)

- wykonanie drzwi do kotłowni z garażu.

- skrócenie budynku o 100cm (pokoje po przeciwnej stronie garazu)

- poszerzenie garażu poprzez przesunięcie ściany w kierunku wiatrołapu

- powiększenie pomieszczenia WC kosztem wejscia do pomieszczenia gosp z holu

- poszerzenie ściany pomiędzy kotłownią i sypialnią

- zamiast 2 lazienek jedna wieksza.

- powiekszenie kuchni kosztem gabinetu

 

to chyba tyle :)

jakies komentarze??

 

bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja wprowadzilem sporo zmian

- likwidacja jednego okna w sypialni (elewacja ogrodowa), poszerzenie okna w elewacji bocznej na wymiary 150/150

- powiększenie okien przy drzwiach tarasowych – zmiana wysokości okna do poziomu podłogi

- likwidacja okna w spiżarni

- likwidacja jednych drzwi do łazienki (wejście z sypialni)

- wykonanie drzwi do kotłowni z garażu.

- skrócenie budynku o 100cm (pokoje po przeciwnej stronie garazu)

- poszerzenie garażu poprzez przesunięcie ściany w kierunku wiatrołapu

- powiększenie pomieszczenia WC kosztem wejscia do pomieszczenia gosp z holu

- poszerzenie ściany pomiędzy kotłownią i sypialnią

- zamiast 2 lazienek jedna wieksza.

- powiekszenie kuchni kosztem gabinetu

 

to chyba tyle :)

jakies komentarze??

 

bede wdzieczny

Witam. bardzo ciekawe zmiany. Ja też mam podobne zmiany.napiszę o nich jak

tylko będą w wersji ostatecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My nie mamy takich problemow. Nasza dzialka ma 1ha

Ale z tego co piszesz przy szerokosci 30 lub 34 m nie powinno byc problemu. Zalezy na czym Wam bardziej zalezy czy na parterowym domu - co wiaze sie ze zmniejszeniem czesci "zielonej" czy wlasnie wieksza iloscia zieleni. U nas da sie to wszystko pogodzic, gorzej na dzialce 1000m2

Mam jednak nadzieje ze nastepna osoba dołączy do grona C34...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś tydzien zaczynamy z żoną budowę C34, materiał keramzyt alfa, ocieplenie wełną Fasrock - L 12 cm, bez zmian bryły budynku, ale być może najdą nas jakieś pomysły w trakcie ...

Na razie mamy usunięty humus, wykonane przyłącze energetyczne, po niedzieli będzie woda.

Pytanie do osób, które budują ten dom:

czy zmienialiście konstrukcję stropu na "zwykłą" terrivę (w firmie produkującej stropy pytali mnie czy mam zamiar tam trzymać przemyłowe tokarki lub inne potężne stalowe maszyny... i czy aby nie mam za dużo pieniędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam. moja działka ma 36x48m (coś koło 17arów). Ja mam inny problem : z czego budować. Mieszkam blisko granicy z Niemcami i u nich jest dostępny Porit. Z tego co się orientuję to jest odpowiednik Ytonga. Mam wycenę od Ytonga, przeliczyłem ten porit i na całym domu zaoszczędziłbym coś ok.5000zł. I tu moje pytanie: czy warto? Jedni mówią że co firmowe to firmowe, drudzy, że skoro porit ma te same parametry co Ytong to po co przepłacać? A co wy o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

czy zmienialiście konstrukcję stropu na "zwykłą" terrivę (w firmie produkującej stropy pytali mnie czy mam zamiar tam trzymać przemyłowe tokarki lub inne potężne stalowe maszyny... i czy aby nie mam za dużo pieniędzy[/b]).

 

 

My tez mamy dylemat co zrobic z tym stropem. Wykonawca robi wszystko by nas namowic na tradycyjny strop, ale jest to duzo wyzszy koszt budowy.

Mowi ze nawet w przypadku koniecznosci drobnej naprawy dachu jak bede musual wejsc na strop to przy takiej konstrukcji jaka jest w projekcie nie bedzie to mozliwe.

Jakie sa Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam Wszystkich,

 

ja ten projekt mam już upatrzony od kilku lat. Kombinuję i szukam trochę mniejszego, ale mi nie wychodzi. Ten jest prawie idealny. Postaram się zasięgnąć informacji, czy można byłoby troszeczkę go zmniejszyć. Piszesz Buraski, że musisz skrócić domek o 1 m. Ja nie muszę, ale chciałbym to zrobić.

Generalnie to pewnie nie będę cudował i raczej na pewno zostanę przy tym projekcie.

Mam parę propozycji zmian:

Podoba mi się kilka zmian, które robi Buraski oraz

1. Dodatkowe wyjście na taras,od kuchni (koło gabinetu). Jak jest impreza grillowa, to wszyscy z podwórka do WC i kuchni nie bądą musieli przechodzić przez salon.

2.Muszę gdzieś zmieścić saunę, tzn. musi być w łazience nr 11. Chcę albo powiększyć tę łazienkę kosztem sypialni nr 9, a w sypialni powstanie wnęka, np. garderoba, albo przesunąć obie łazienki. Automatycznie zapewne zmniejszy się sypialnia nr 8, a zwiększy nr 7 - chyba, bo za bardzo się nie znam.

 

Proszę napiszcie, jak w obecnej chwili szacujecie koszt budowy. Ja zakładam zmieścić się w 700 tys. Ale kompletnie wszystko. Ogrodzenie, nawadnianie, trawa, ogród (nic szczególnego), brama wjazdowa i garaż na pilota, liczę również wanny, prysznice, saunę, podłogi, część umeblowania. Po prostu chcę taką sumę przeznaczyć, mieszkać i spłacać kredyt, a nie zbierać cały czas na coś tam

 

To na razie tyle. Mam zamiar zacząć budowę na wiosnę 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie ze sie ktos odezwal...

My zaczynamy pod koniec sierpnia z fundamentami. Teraz bede zalatwial podlaczenie pradu budowlanego na budowe oraz wode.

Materialy praktycznie mam (przejmuje zamowienie mojego znajomego), bedzie to raczej Ytong tylko nie wiem czy 36,5 czy 40 cm

Koszty naprawde bardzo mi ciezko szacowac. Wykonczeniowka jest nieobliczalna. Mam jednak nadzieje ze wyjdzie mniej niz 700 tys, chcoaz dzialka ktora musze zagospodarowac to 1ha.

 

Wracajac do samego projektu. Skrocilismy dom o 1 m, te szczytowe sypialenie maja teraz po 16,5 i 14,5 m2 - mysle ze jako pokoje dla dzieci skopojnie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Buraski rozwiązłeś te skrócenie pokoi. Ja na 100% tak samo zrobię. Już projekt jest o 10 m2 mniejszy=25 tys zł taniej. Ja jeszcze chciałbym w jakiś sposób o 10 m2 zmniejszyć. Na pewno będę chciał ścianę dwuwarstwową, co też troszeczke obniży koszty. Dla mnie ten projekt byłby idealny, gdyby miał 180 m przy 6 pokojach lub 170 przy 5-ciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

my z mężem też upatrzyliśmy sobie właśnie ten domeczek, planujemy budowę od wiosny roku 2008

Mam jeszcze wielką prośbę do tych którzy mają już kupiony projekt; czy zawiera on dokładny przedmiar lub zestawienie materiałów

Będę wdzięczna za udostępnienie bo chcemy dobrze skalkulować koszty budowy

pozdrawiam

Ewka_C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

my z mężem też upatrzyliśmy sobie właśnie ten domeczek, planujemy budowę od wiosny roku 2008

Mam jeszcze wielką prośbę do tych którzy mają już kupiony projekt; czy zawiera on dokładny przedmiar lub zestawienie materiałów

Będę wdzięczna za udostępnienie bo chcemy dobrze skalkulować koszty budowy

pozdrawiam

Ewka_C

 

Nie ma problemu jesli sa te dane chetnie Ci je udostepnie.

Musze to po prostu sprawdzic.

Ja jutro bede mial nowa wycene na Ytong 40. Pierwsza ktora mialem wynosila 37.000 z klejem oraz scianami wewnetrzymi i nadprozami. Od lipca niestety byla podwyzka i moze byc wiecej. Zdecyduje sie najwyzej na 36,5cm

 

a jesli chodzi o zmniejszenie domu to moj ma po poprawkach 187m2 plus pomieszczenie gosp chyba 8,7 i garaz ktory dzieki poprawkom ma teraz 33,5m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujących. Lekko się przeraziłem tą kwotą 700 tyś. Zobaczymy ile mi wyjdzie. Narazie zapisuję każdy wydatek w zeszycie. Odnośnie wyceny materiału , to mam wycenę od Ytonga gr36,5 (bloczki , nadproża, kształtki itp. + transport) i wychodzi ok 55 tyś.zł. ceny z 01.07.2007r. W niemczech mam tańszy Porit. Ale materiały zaczeły spadać z ceny i ciekawy jestem jak ci (Buraski) wycenią teraz Ytonga. Jak będziesz coś wiedział to daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: My budujemy C34a od października 2006, jesteśmy już na wykończeniu budynku i siebie. Wewnątrz kończymy gładzie i przygotowywujemy się do parkietu, na zewnątrz robimy -elewację, cena przekroczy lekko 600 tyś, a zaczęliśmy gdy cegla Porotherm 25 była po 2,90. chętnie podzielimy się szacunkami i zdjęciami ,ale na jesieni , jak bedzie wiecej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozpoczęliśmy już budowę C34 (bez poddasza użytkowego) w czerwcu br.

Jesteśmy na etapie wznoszenia ścian. Mamy ścianę trójwarstwową z porothermu, ocieplana wełną. Już na tym etapie podobają mi się ściany. Są wykonywane bardzo solidnie. I dają poczucie, że domek będzie ciepły i bezpieczny. Nic nie zmienialiśmy w naszym projekcie, jeżeli chodzi o ściany nośne. Uważam, że zbyt dużo zmian w gotowym projekcie zmieni na niekorzyść stronę wizualną tego prostego domku. Pozostawiamy nawet bez zmian wyjście na taras. Koszty, jakie ponieśliśmy do tego etapu łącznie już zakupieniem dachówki ceramicznej to około 138 tys. Podniesiony został fundament o 30 cm. Budujemy w miejscu gdzie teren jest zróżnicowany poziomami. Tył domu jest na niższym terenie. A wczorajsze opady deszczu utwierdziły nas jeszcze bardziej w tym rozwiązaniu.

W najbliższym czasie będziemy ostatecznie podejmować decyzje dot. ścianek działowych. I tutaj pojawiają się się dylematy dot. wielkości kuchni. Przy powiększeniu kuchni kosztem gabinetu to wielkość ponad 20 m. Czy nie wydaje sie Wam, że to jednak zbyt duże pomieszczenie jak na kuchnie. Oczywiście podobają mi się kuchnie z dużym stołem rodzinnym. Ale przecież zaraz obok jest jadalnia. Proszę o opinie osób, które powiększyły właśnie w ten sposób kuchnie. Kolejna wątpliwość pojawia się przy sypialni. Jak sprawdza się sypialnia z własną łazienką? Czy rzeczywiście daje poczucie komfortu?

Kolejna zmiana wewnątrz domu, priorytetowa dla mnie to garderoba z wejściem od holu, nawet kosztem mniejszej spiżarni. To dla mnie najlepsze rozwiązanie, aby utrzymać porządek w głównym wejściu przy dwójce małych dzieci.

Pozdrawiam wszystkich budujących.

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam!

Rozpoczęliśmy już budowę C34 (bez poddasza użytkowego) w czerwcu br.

Jesteśmy na etapie wznoszenia ścian. Mamy ścianę trójwarstwową z porothermu, ocieplana wełną. Już na tym etapie podobają mi się ściany. Są wykonywane bardzo solidnie. I dają poczucie, że domek będzie ciepły i bezpieczny. Nic nie zmienialiśmy w naszym projekcie, jeżeli chodzi o ściany nośne. Uważam, że zbyt dużo zmian w gotowym projekcie zmieni na niekorzyść stronę wizualną tego prostego domku. Pozostawiamy nawet bez zmian wyjście na taras. Koszty, jakie ponieśliśmy do tego etapu łącznie już zakupieniem dachówki ceramicznej to około 138 tys. Podniesiony został fundament o 30 cm. Budujemy w miejscu gdzie teren jest zróżnicowany poziomami. Tył domu jest na niższym terenie. A wczorajsze opady deszczu utwierdziły nas jeszcze bardziej w tym rozwiązaniu.

W najbliższym czasie będziemy ostatecznie podejmować decyzje dot. ścianek działowych. I tutaj pojawiają się się dylematy dot. wielkości kuchni. Przy powiększeniu kuchni kosztem gabinetu to wielkość ponad 20 m. Czy nie wydaje sie Wam, że to jednak zbyt duże pomieszczenie jak na kuchnie. Oczywiście podobają mi się kuchnie z dużym stołem rodzinnym. Ale przecież zaraz obok jest jadalnia. Proszę o opinie osób, które powiększyły właśnie w ten sposób kuchnie. Kolejna wątpliwość pojawia się przy sypialni. Jak sprawdza się sypialnia z własną łazienką? Czy rzeczywiście daje poczucie komfortu?

Kolejna zmiana wewnątrz domu, priorytetowa dla mnie to garderoba z wejściem od holu, nawet kosztem mniejszej spiżarni. To dla mnie najlepsze rozwiązanie, aby utrzymać porządek w głównym wejściu przy dwójce małych dzieci.

Pozdrawiam wszystkich budujących.

Justyna

 

 

Powiedz Justyna czy robicie strop czy robicie dokladnie tak jak jest w projekcie? Ja ten temat juz tyle walkuje ze jestem nim zmeczony. Moj wykonawca nie chce robic w ten sposob ktory jest w projekcie, usilnie namawia mnie na strop (ktory bedzie bardzo drogi) natomiast czlowiek od materialow mowi by robic tak jak jest w projekcie...

Dzisiaj przychodzi geodeta wytyczyc miejsce pod dom, a w przyszlym tygodniu zaczną sie wykopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...