Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo proszę o wypowiedz na temat projektów domów "dom na piątkę" a konkretnie interesuje mnie Ala. Moze ktos wie coś, czego ja nie wiem, a powinnam wiedziec :wink: Moze juz ktos sie borykał z przeróbkami itd. Czy jest z tym jakiś kłopot, wiem ze czeka mnie i tak architekt, ale zanim sie tam udam, chcialabym juz znać jakieś opinie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 year później...
  • 2 weeks później...

hello!

Projekt wybrany, twrają narady "adaptacyjne" przed aktem zakupu. Oto ALA:

rzut parteru (nasz bedzie bez garazu)

http://img70.imageshack.us/img70/6123/rzutala1zoomzh4.gif

PARTER:

1. wiatrołap - 3,4 m˛

2. hall - 6,8 m˛

3. kuchnia - 9,3 m˛

4. spiżarka - 2,6 m˛

5. jadalnia - 7,3 m˛

6. pokój dzienny - 25,1 m˛

7. komunikacja - 6,8 m˛

8. pokój/gabinet - 10,4 m˛

9. łazienka - 3,6 m˛

10* pom. gosp/C.O. - 6,1 m˛

11* garaż - 26,7 m˛

rzut góry

http://img70.imageshack.us/img70/3548/rzutala2zoomwd9.gif

 

i teraz mam pytnie do mądrzejszych od nas.

 

czy można by w tym domu zmienić konstrukcję schodów tak aby zjmowały mniej miejsca "wszerz" , bez tej luki , idziemy do góry, spocznik, w tył zwrot i idziemy dalej do góry. Zlikwidowałoby to skos , który obecnie jest w pomieszeczniu gospodarczym, (numer10.) . Zalezy mi na "normalnej" wysokości pomieszczenia gdyż w tym zakątku chcielibyśmy urządzić łazienkę a z obecnej łazienki i połowy obecnego gospodarczego zrobić docelowe gospodarcze z wejsciem z wiatrołapu.

czy to się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden prawdziwy fachura się nie wypowaida, pozwolę sobie ja jako laik :)

 

Z czego są planowane te schody? Jeśli z betonu i możesz je zastąpić drewnianymi to powinno dać radę, u mnie był problem odwrotny - drewniane z projektu zamienialiśmy na wylewane i trzeba było je powiększyć i gdzieś pomieścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie , jak z większych na mniejsze to zawsze łatwiej :) Szczerze to niem z czego one mają być, przypuszczem że betonowe, tylko teraz pojawił się problem , że jak się je "ściśnie" to mogą sie okazać za strome. Hmmm

Napisałam do autora projektu i czekam :)

 

a tak nawiasem mówiąć to nikt tego domku chyba nie buduje , nie mogę nic znaleźć na forum :) troche osób buduje łudząco podobną "agatkę" SB studio.

Agatka ma identyczny układ pomieszczeń , ma tylko dodatkowo wykusz na piętrze i nie ma słupów na poddaszu , ale tego ponoć łatwo się pozbc , rozmawiałam j jednym gościem z biura projektów, ale nie wiem czy był architektem :) no i odpada bo ma mikro pomieszczenie gospodarcze. Na placu boju została Ala :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzu oka nie powinno być problemu z likwidacją tej pustki w klatce schodowej, tylko raczej nie zmieszczą sie schody ze spocznikiem tylko zabiegowe. Jednak bez wymiarów trudno powiedzieć czy schody nie będa wówczas kolidowały z drzwiami do łazienki na poddaszu. Według mnie na 90% trzeba będzie przesunąć drzwi do łazienki kosztem garderoby przy sypialni 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomysły :)

 

dzwoniłam do projektanta tego domku, powiedział że zaprojektował takie schody dgyż na tyle było miejsce i "ściśniecie" schodów bedzie wymagało przeznaczenia na nie więcej miejsca , którego on tam raczej nie widzi.

 

Ale tuż po rozmowie z nim olśniło mnie!

zauważcie że nad obecnym pomieszczeniem gospodarczym sa w suficie raptem cztery albo pięć stopni :) razy 20 cm, wysokości schodka daje to ubytek metra w najniższym miejscu! parter ma wys 2,75 minus 1 zostaje 1,75. przesuwam drzwi pom nr 10 w strefę "normalnej" wysokości a pod skosem robię prysznic ( widziałam tu na forum ekstra prysznic pod skosem, ze ścianą z kafelkow, był bombowy), obok pod troche niższym sufitem kibelek i wydaje się że gra muzyka!

Zweryfikujcie mój pomysł, proszę :) Jak jest głupi to powiedzcie szczerze ! nie obrażę się ale wydaje mi się że jest niezły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja! ja1 my ! :)

to znaczy jeszcze nie budujemy ale mamy zamiar i to wielki! i właśnie ten projekt wygrał z milionem innych które po siedem razy w inernecie i katalogach obejrzałam! jest idelany jak na nasze potrzeby!

z chęcia powymieniam odczucia z "alowiczami" :) nie mogłam nic znaleźć o budujących "alę" a to proszę! wątek sam mi spada! witam Gosiu!

ProStaś dobrze napisał, wymienił same zalety tego domku! tylko ja tych słupów poddaszowych nie chcę i kombinuje co to zrobic zanim nie zakupimy projektu. jest to wielki dramat , gdyż jak wspominałam idelniejszego projektu nie ma w całym internecie, jak się wyrzuci słupy! Idelanie pasuje na działkę i ma wszystko co "nasz" dom ma mieć , i też będzie bez garażu, jak wasza, gdyz garaż będzie osobnym bud, gospodarczym.

Budujemy na Zuławach Wiślanych a chwilowo pozdraiwam z Zielonej Wyspy :)

 

Emi

 

założyłam wątek o moich rozterkach :)

http://forum.muratordom.pl/budujemy-ale-nieustajaca-burza-mozgow-nad-proj,t115217.htm?highlight=budujemy%20alę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! :D Strasznie sie cieszę, że się odezwałaś Emi :lol: :lol:

Dla nas także jest to projekt idealny.

To co nas w nim urzekło to proste i funkcjonalne(według nas) rozmieszczenie pomieszczeń

Pomieszczenie gosp i łazienkę zostawiamy na swoim miejscu, do gospodarczego będą oddzielne drzwi z zewnątrz

Twój pomysł z zamianą jest niezły, ale jeśli zrobisz wejście do kotłowni z wiarołapu , to już nic tam nie postawisz. Łazienka w twojej koncepcji według mnie powinna fajnie wyglądać, a ten skos to tylko ją upiększy Ja chciałabym mieć duży wiarołap, zastanawiałam sie czy by nie przesunąć tej ściany dzielącej witrołap i korytarz tak by sie kończyła na równi za spiżarką, ale czy wtedy korytarz nie będzie kiszkowaty?

 

O słupach nawet mowy nie ma! :roll: :roll: NA pewno nie będę we własnym domu mijać się ze słupami, nawet jeśli będą najpiękniej zrobione. Mam nadzieję że to się da zmienić w projekcie, bo jak nie....

 

Co do poddasza to na razie chcemy tylko powiększyć łazienkę, to nasze marzenie. :D a co jeszcze to nie wiadomo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesć! :) no więc...

 

wiem, wiem, jak w wiatrołapie powstaną drzwi to dużo tam nie wejdzie , coś za coś, ale może chociaz wieszak się w wciśnie, z resztą na większą szafę mam miejsce w hallu. gorzej z tym, ze nie bardzo widzę miejsce na konkretne lustro a takie mi się marzy. :( no nic, jakoś to będzie. jest miejsce na wąskiem lepsze to niż nic :)

Jak przeuniesz ścianę wiatrołapu w głąb, tak jak piszesz, to nie bedzie żle, wiatrołap będzie ekstra, ale faktycznie drzwi do mieszkania włąsciwego będą się otwierały prosto do salonu. tak jakby nie było w ogóle przedpokoju, muszisz to przemyśleć. Co mi się w tym domku podoba to to że jest zachowany tradycyjne podział na pomieszczenia a nie że wchodzisz i wszystko w jednym pomieszczeniu łacznie ze spiżarnią i kibelkiem bo już takie rzeczy widywałam, ale wiadomo, każdy według potrzeb. :)

No ja z kolei muszę przemyśleć łazienkę, ta "nowa" ma nawet lepsze wymiary niż "obecna" wydaje sie bardziej ustawna. docelowo bedzie to zapasowa łazienka gdyż właściwa bedzie na górze wiec przestrzenie raczej nie są tam konieczne. myślę myśle :)

 

tak z grubsza wyobrażam sobie kuchnię :) nie pod wzgledem kolorów ale mniej wiecej rozmieszczenia mebli. białe to lodówka a te drzwi obok , co ich koniuszek widać, te co wygladają jak do szafy to spiżarka i właśnie takie będą. :)

http://img145.imageshack.us/img145/2289/kuchniaalagy7.png

 

a do budowy jeszcze tak daleko!

dziś przyszedł kwitek do zapłaty pierwszego w moim życiu podtku gruntowego! :D całe 6 pln.

pozdrawiam!

Emi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesć! :) no więc...

 

wiem, wiem, jak w wiatrołapie powstaną drzwi to dużo tam nie wejdzie , coś za coś, ale może chociaz wieszak się w wciśnie, z resztą na większą szafę mam miejsce w hallu. gorzej z tym, ze nie bardzo widzę miejsce na konkretne lustro a takie mi się marzy. :( no nic, jakoś to będzie. jest miejsce na wąskiem lepsze to niż nic :)

Jak przeuniesz ścianę wiatrołapu w głąb, tak jak piszesz, to nie bedzie żle, wiatrołap będzie ekstra, ale faktycznie drzwi do mieszkania włąsciwego będą się otwierały prosto do salonu. tak jakby nie było w ogóle przedpokoju, muszisz to przemyśleć. Co mi się w tym domku podoba to to że jest zachowany tradycyjne podział na pomieszczenia a nie że wchodzisz i wszystko w jednym pomieszczeniu łacznie ze spiżarnią i kibelkiem bo już takie rzeczy widywałam, ale wiadomo, każdy według potrzeb. :)

No ja z kolei muszę przemyśleć łazienkę, ta "nowa" ma nawet lepsze wymiary niż "obecna" wydaje sie bardziej ustawna. docelowo bedzie to zapasowa łazienka gdyż właściwa bedzie na górze wiec przestrzenie raczej nie są tam konieczne. myślę myśle :)

 

tak z grubsza wyobrażam sobie kuchnię :) nie pod wzgledem kolorów ale mniej wiecej rozmieszczenia mebli. białe to lodówka a te drzwi obok , co ich koniuszek widać, te co wygladają jak do szafy to spiżarka i właśnie takie będą. :)

http://img145.imageshack.us/img145/2289/kuchniaalagy7.png

 

a do budowy jeszcze tak daleko!

dziś przyszedł kwitek do zapłaty pierwszego w moim życiu podtku gruntowego! :D całe 6 pln.

pozdrawiam!

Emi

 

No dobrze , czyli jeśli dobrze rozumiem drzwi do spiżarki zostawiasz na swoim miejscu, bo w twoim wątku wydawało mi się że przenosisz je na krótszą ścianę spiżarki? czy źle myślę?

:roll:

Rozumiem że kuchnia będzie typowo zamknięta Stół pod oknem całkiem fajnie , tylko ta lodówka jakaś taka samotna, myślę że będzie trochę przeszkadzać, bo w sumie na tej ścianie tylko ona stoi, no nie wiem czy to się sprawdzi?

JA w kuchni jedno okno wyrzucę, tylko jeszcze nie wiem które Będzie więcej miejsca na szafki i wolałabym raczej półotwartą, pewnie skróci sie trochę tę ścianę która dzieli kuchnię i salon, ale nie za bardzo co by bałagan trochę zasłonić 8) 8)

 

Emi a co planujecie odnośnie salonu?

Zostawiacie ten tarasik w rogu? My chyba raczej go zlikwidujemy, powiększymy salon jego kosztem. Chociaż z drugiej strony jeśli by go zostawić to jadalnia byłaby bardziej wyodrębniona, a tak to nie wiadomo jak ten stół ustawić :roll:

 

Napisz co o tym myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...