Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

emi601 - kuchnia cudna(!), tylko.... jakoś tak strasznie mało szafek ;) Zakładam, że większość kuchennych szpargałów będziesz przechowywać jednak w spiżarce ;)

 

allex25 - codziennie zaglądam, żeby zobaczyć ten Twój dach i nic.... :( Dawaj te fotki ;):D

 

ala5lustro - witaj! Twojego bloga znam prawie na pamięć :) Dzięki za wskazówkę z wyjściem na taras. Właśnie "obdyskutowałam" to rozwiązanie z mężem i zostało zaakceptowane:), z tym, że podobnie jak allex25 usunę całkowicie małe okienko z salonu, a to największe wydłużę do samej ziemi. Mam nadzieję, że będzie wystarczająco dużo światła. Jeśli możesz to podziel się jeszcze jakimiś fotkami, plisssss.... ;)

 

Ja z murami wchodzę w przyszły wtorek, czyli już za tydzień (!). Trochę nam się przesunęło, bo ekipa na dorobek do zachodnich sąsiadów się udała, ale nie ma tego złego.... przynajmniej nie mokną! Trzymajcie kciuki za pogodę na najbliższe tygodnie, bo będzie się działo! :)

 

I z tego miejsca muszę się Was coś poradzić. Mianowicie dręczy mnie strasznie izolacja pozioma (ta między ścianą fundamentową z bloczka a ścianami z pustaka ceramicznego/silki)..... Zakupiłam papę termozgrzewalną podkładową 4 mm + czarne mazidło do niej (Dyspermix), tylko.... w projekcie jest 2xpapa na lepiku, ale zakładam, że zwykła papa. Czy termozgrzewalnej wystarczy jedna warstwa? Ja zapobiegawczo dałabym dwie, bo kasa żadna w porównaniu z kosztem całego domu, ale wszyscy z którymi rozmawiam, twierdzą, że nadgorliwa jestem :(

Wiem, że pewnie dawno już o tej izolacji nie myślicie, ale jeśli mogłybyście wspomóc.... będę MEGA wdzięczna :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej dziewczyny!

 

Chudziak częściowo zalany. Niestety w części kuchenno-wiatrołapowej mamy basen i nie za bardzo wiemy skąd zbiera się/napływa tam woda, więc zostawiliśmy ją do obserwacji. Zalejemy to miejsce dopiero jak będzie stał dach. Całkiem możliwe, że będzie potrzebny dodatkowy drenaż wyprowadzający wodę z budynku :( A paradoksalnie jest to najwyżej położona część domu (9 bloczków!). No nic, będzie co ma być. Od wtorku lecimy z pustakami :)

Ps. po głębszych rozeznaniach w sprawie papy jest decyzja - kładziemy podwójnie.

 

allex25 - śliczny już ten Twój domek!

 

POZDAWIAM!

Zalewamy chudziaka.jpg

Woda w kuchni.jpg

Garaż.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej Allex,

 

nie, nie... strop się dopiero szykuje. I to ten nad garażem. Po zalaniu będą 2 tyg. przerwy i układamy właściwy strop nad częścią mieszkalną.

 

Żałuję, że nie mogłam zobaczyć i "zwiedzić" wybudowanej Ali przed rozpoczęciem naszej budowy. Mamy trochę pomysłów na drobne, ale istotne zmiany i będziemy musieli złożyć do starostwa projekt zamienny. Jak już będzie gotowy, to opiszę dokładniej co i jak. Głównie chodzi o wykorzystanie przestrzeni nad garażem, więc nie bardzo się to Was tyczy ;) Będę o kilka stówek lżejsza, ale mam nadzieję, że będzie się wygodniej mieszkało.

 

Staramy się zaglądać na budowę codziennie, więc kronikę zdjęć mam całkiem sporą, ale wklejam tylko te najświeższe ;)

 

Pozdrawiam!

Domek od frontu.jpg

Domek od frontu 2.jpg

Strop nad garażem.jpg

Zalążki balkonu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

jak miło patrzeć, że domki rosną :) hip hip hurra! :)

 

u nas ciężka praca, finiszujemy można rzec , chwilowo niczym się "chwalę" , ale jak już będę mogła to nie omieszkam :D na razie musicie mi wybaczyć ;)

ale cały czas za Was trzymam kciuki! i niezmiennie czekam na nowości.

 

Kejti,mnie zawsze zastanawiało jak się wchodzi do tego pomieszczenia nad garażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Emi!

Nic nie chcę mówić, ale my się już tych Twoich zdjęć doczekać nie możemy ;D. Także nie zwlekaj zbyt długo! Ps. i muszę tu nadmienić, że już nie raz pomogły mi w podjęciu całkiem poważnych decyzji dotyczących mojego domu.

 

Jeśli chodzi o przejście nad garaż, to generalnie pozostanie tak, jak w oryginalnym projekcie, tyle że nie będziemy przechodzić przez pokój z dwoma oknami dachowymi i garderobę, bo oba te pomieszczenia zostały zlikwidowane. Zamiast tego mamy:

- małą graciarnię z części pokoju - z wejściem z korytarza - (na dodatkowe poduszki/kołdry dla gości, koce, torby, plecaki, pościel, obrusy, materace, śpiwory i inne rzeczy, których u nas jest pełno a nie ma ich gdzie trzymać) - będzie to pomieszczenie bez okna,

- z drugiej części pokoju powstał natomiast mały korytarzyk z oknem dachowym, które przy okazji doświetli nam schody :)

 

Po całej tej reorganizacji pokój nr 1 troszkę się powiększył i w sporej wnęce powstanie szafa garderobiana, a nad garażem…........... tam będzie pralnio-suszarnia i nasza sypialnia!

To wszystko oczywiście wciąż na papierze… Najpierw trzeba załatwić urzędową papieologię :(

Próbowałam przenieść moje pomysły na kartkę. Mam nadzieję, że jest to czytelne.

Wszelkie sugestie mile widziane :)

Widok góry dla Emi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc to tam było oryginalnie wejście nad garaż ;) z szafy to przejście do Narni jest . hihi

 

ale wasze przeróbki są super! bardzo pomysłowe , szczególnie podoba mi się pralnia niedaleko sypialni (dodatkowy argument, to pion wodny blisko , to ułatwia zadanie) oraz ta pakamera na wszystko - mistrzostwo świata!

doświetlenie schodów - popieram , nie pożałujecie- będzie fajnie balustrada dookoła klatki schodowej szła.

 

Tylko czy dobrze przemyśleliście ustawienie łóżka w sypialni? nie będzie tam wąsko po bokach?

i jest na dodatek pod skosem, nie będzie "ciasno" ? w sensie że na głową nisko, po bokach blisko, bo w ogóle to będą tam u Was przestrzenie w Master Bedroom, tylko to łoże tak we wnęce. Nie można trochę odsunąć ściany pralni? chyba że tam jakiś słup się chowa w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Emi!

 

To łóżko wkleiłam tak tylko poglądowo. Nie znam jeszcze dokładnego rozstawienia ścianek działowych. Jak już wszystko będzie na "cacy", to wtedy zobaczę gdzie jest najlepsze dla niego miejsce.

 

W sobotę zalaliśmy schody i strop nad częścią mieszkalną. Teraz trwa ostre podlewanie. Niestety zmuszona byłam wziąć beton z innej niż zwykle betoniarni i jestem bardzo niezadowolona. Różnicę w jakości widać gołym okiem. Mam nadzieję, że nic złego nie będzie się z nim działo..... A żeby tego było mało, to zrobiliśmy przepust w stropie tylko na kanalizację. Zapomnieliśmy o całej reszcie (włącznie z wentylacją do kuchni). Zastanawiam się, dlaczego te przepusty nie są naniesione na rysunek stropu w projekcie??? W ogóle.... masa błędów popełniona przez projektującego ten dom jest porażająca, chociaż domek sam w sobie uroczy. Trzeba mieć naprawdę oczy wokół głowy, żeby wszystko wyszło tak jak powinno.

 

Poniżej zdjęcia schodów, stropu, obecnego wyglądu domku i planowanej dachówki.

 

Pozdrawiam urlopowo!

Schody.jpg

Strop nad częścią mieszkalną.jpg

Obecny widok domu.jpg

Taka prawdopodobnie będzie dachówka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Hej!

 

Piękna Ala, piękna... Widzę Kejti, że tak jak my, zrezygnowałaś z mniejszego okna w kuchni i małym tarasie i wydłużyłaś okno na dużym; dobra decyzja;)

Jak miło popatrzeć jak powstaje kolejna Ala.

My nadal na etapie okien i nadzieji, że wstawią się przed zimą. Jak tylko tak się stanie, wstawię fotki.

 

Emi, co u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Hej Allex!

Jestem, jestem :)

Ale........... nic się nie odzywam, coby nie zapeszyć;).

Jutro ekipa jest ostatni dzień na budowie, a w niedzielę impreza pożegnalna (chociaż pewnie się jeszcze spotkamy przy okazji innych poczynań, bo chłopaki fajne i robią nie najgorzej).

W sobotę wrzucę jakieś zdjęcia SSO, ale już teraz mogę powiedzieć, że Ala to był strzał w 10-tkę :D

 

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia Twojej Ali z oknami. No być na takim etapie i nie wkleić zdjęć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...