Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...

Witam serdecznie wszystkich sympatyków projektu Ala :)

 

mi bardzo przypadł do gustu ten projekt, a po kilku zmianach będzie to dom wręcz idealny.... jedyny minus jaki jest to te słupy na górze

jak sobie z nimi poradziliście?? mój eMek mówi że jak się nie będzie dało ich zlikwidować to on nie chce tego domu, a ja już zaczęłam go w marzeniach urządzać

bardzo dziękuję za wszelkie sugestie jak by można było się pozbyć tych słupów :)

mam jeszcze pytanko: czy ktoś buduję w woj. małopolskim ten domek?? z miłą chęcią wybrała bym się na oględziny tego domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum chori!

Ze słupami niestety nie pomogę, bo my je dla świętego spokoju zostawiliśmy (chociaż dach jest dodatkowo wzmocniony jętkami - czego nie ma w projekcie).

Ponieważ planujemy urządzenie domu w tzw. "babcinym stylu", myślę, że powinny dość dobrze wkomponować się w otoczenie. A tak prawdę mówiąc, to nie zamierzam ich widywać zbyt często ;) Dwa są schowane w ścianie, a kolejne dwa "ozdabiają" pokoje młodszego pokolenia, a im raczej jakoś specjalnie przeszkadzać nie powinny ;).

 

My budujemy się na Dolnym Śląsku, także kawałek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejti_82 dzięki za odpowiedź :) mi jakoś nie specjalnie przeszkadzają te słupy na forum wyczytałam, że da się je przenieść bliżej ścian a nie są tak chamsko na środku. Mój eMek się uparł choć powoli go przekonuję do tego że ten projekt jest dla nas idealny :)

 

my wcześniej planowaliśmy budowę domu Kawka 5 ale salon okazał się zbyt mały po odjęciu schodów, i tak szukałam szukałam i natrafiłam przypadkiem na Alę i zakochałam się :) planuję wykonać tylko kilka zmian bardziej kosmetycznych niż inwazyjnych

 

oczywiście dom chcemy wybudować bez garażu - garaż już mamy :)

 

nasze zmiany to:

- likwidacja tego zaciemnienia jak się wychodzi z salonu na taras, wtedy dom będzie miał bryłę prostokąta i zwiększy się salon :)

- zadaszenie tarasu po całej długości domu i wtedy będzie jedno duże wyjście na taras trzy skrzydłowe lub dwa mniejsze dwa skrzydłowe

- powiększenie ganku który będzie drewniany (drewniane słupy)

- doświetlenie klatki schodowej - okno

- przeniesieni drzwi ze spiżarki na korytarz łączący kuchnię z holem

 

- no i te słupy jakoś zlikwidować lub przenieść tak żeby pokoje stały się bardziej ustawne

 

co do stylu domku to nam się marzy taka "wiejska chata" dużo naturalnego drewna, bieli, gliny, ręcznie wypalane cegły lub cegły z odzysku, ręcznie robione płytki w łazienkach, ma być przytulanie i ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiększenie ganku na drewnianych słupach , okno na klatce schodowej i drzwi do spiżarni w korytarzu mamy my :) polecam!

 

ps. słupy pasują do wiejskiej chaty!

 

ps 2 złota zasada budowania!! trzeba uważać bo każda istotna zmiana pociąga za sobą kolejne! ;) nasze okno na klatce jest za wysoko! hahaha i ciężko ściera mi się kurz z parapetu.

 

ps 3 chyba jakieś foty ode mnie miały być? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emi601 okno na klatce schodowej zgapiłam od ciebie wcześniej myślałam o świetlikach ale nie wiem czy da się je zamontować w tym projekcie bo bardziej niż okna na klatce schodowej podobają mi się świetliki

 

tak, chciałam fotki pokoi z tymi słupami jak one wyglądają już w czasie użytkowania, oglądnęłam już wszystkie twoje zdjęcia po kilka razy, co je oglądam to wyłapuje nowe rzeczy na które chce zwrócić uwagę budując ten dom......... a jeżeli chodzi o słupy to poszperałam w necie i wyglądają niekiedy uroczo, choć wyczytałam też że mogą spowodować nieustawność pokoju

 

po za tym mam nadzieję że będziemy budować właśnie Alę, że przekonam męża :) do tych słupów

 

mam jeszcze do Was pytanko czy budował ktoś Alę na stropie drewniany ... marzą mi się widoczne belki na parterze tak też chce na poddaszu, żeby były belki widoczne ewentualnie myślę żeby ściany skośne były wykończone drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emi601 okno na klatce schodowej zgapiłam od ciebie wcześniej myślałam o świetlikach ale nie wiem czy da się je zamontować w tym projekcie bo bardziej niż okna na klatce schodowej podobają mi się świetliki

 

tak, chciałam fotki pokoi z tymi słupami jak one wyglądają już w czasie użytkowania, oglądnęłam już wszystkie twoje zdjęcia po kilka razy, co je oglądam to wyłapuje nowe rzeczy na które chce zwrócić uwagę budując ten dom......... a jeżeli chodzi o słupy to poszperałam w necie i wyglądają niekiedy uroczo, choć wyczytałam też że mogą spowodować nieustawność pokoju

 

po za tym mam nadzieję że będziemy budować właśnie Alę, że przekonam męża :) do tych słupów

 

mam jeszcze do Was pytanko czy budował ktoś Alę na stropie drewniany ... marzą mi się widoczne belki na parterze tak też chce na poddaszu, żeby były belki widoczne ewentualnie myślę żeby ściany skośne były wykończone drewnem.

 

W naszej Ali na poddaszu i nad garażem będą widoczne belki (jętki). Celowo zostały obniżone tak, by można je było wyeksponować. Nie myślałam o stropie drewnianym, bo jakoś do takowych nie jestem specjalnie przekonana. Żałuję jednak chyba trochę, że zrobiliśmy Terrivę, a nie strop monolityczny. Ale to jak wszędzie - wszystko ma swoje plusy i minusy (a czasem nawet plusy ujemne ;D). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...

hej hej!

sto lat mnie nie było chyba :)

odpoczywamy po budowie wśród kilku niedokończonych rzeczy , jak to zwykle bywa :)

dotarłam na forum w poszukiwaniu pomysłów na umocnienie skarpki dookoła domu, bo nawet nie zasługuje to na miano skarpy.

ale te geokraty , które są na allegro to na zbocza autostrad się nadają, takie to wielkie!

może macie jakieś doświadczenia ze skarpami, bo u nas dom na małej górce jest, róznica poziomów malutka - szerokość skarpy ok 30 cm, w porywach do 50 cm, czym to umocnić co by się nie osypywało jak coś na niej posadzę.

 

a tak w ogóle to mieszka się super! :)

 

a z rzeczy do zrobienia to:

łazienka górna ( w tym tyg będzie już czynna umywalka ), wanna przy następnej gotówce

obłożenie schodów (drewno już leży w domu)

podesty drewniane : weranda i tarasik - jest koncepcja ;)

listwy na dole - a po co, wygląda na to że można żyć bez nich :)

skarpa i opaska wkoło domu właśnie się obmyśla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja żyję, ale co to za życie :D Żartuję oczywiście!!! ;)

 

W tym roku zrobiliśmy ścianki działowe (w tym dwie z pełnej poniemieckiej cegły) i okrążyliśmy dom bednarką.

 

W październiku wstawiamy okna i bramę garażową. Mąż ma plan, żeby zimą pociągnąć elektrykę, a na wiosnę chyba zabierzemy się za tynki..... Zobaczymy.....

 

W każdym razie wypadałoby się zebrać i coś już konkretnie zacząć działać, bo niedługo rodzinka się powiększy :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

allex25 żyjesz?

Rodzinka już w komplecie?

U nas obecnie działają elektryk i hydraulik (wszystko to, co trzeba zrobić przed tynkowaniem), w październiku tynki, zimą ocieplenie poddasza, na wiosnę reszta hydrauliki i wylewki. "Szarpnęliśmy" się też na ogrodzenie boczne, także został tylko front.

Daj znać co u Was. Elewacja już jest?

Ja postaram się wrzucić jakieś zdjęcia już po tynkach, bo na chwilę obecną tylko masa rur i kabli. Nic ciekawego ;)

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

HEJ HEJ:)

 

Mieszkamy od 20 sierpnia:) Jest jeszcze masa rzeczy do zrobienia, poczawszy od drzwi wew., kontaktow gdzie niegdzie, dopracowaniu lazienki na gorze, listwy przypodlogowe, zyrandole, schody wewnetrzne i tak moglabym wymieniac i wymieniac. Domek ocieplilismy ale bez struktury, tylko styropian i klej. Naprawde jeszcze duuuzo do zrobienia zostalo:( No ale pomalutku...

Rodzinka w komplecie. Nasza Ala urodzila sie 22.02.2015 i wlasnie zaczela raczkowac. Opanowala juz caly dol:)

Co u Was drogie dziewczyny?

Jak bede miala wolniejsza chwile to zrobie kilka zdjec i wrzuce choc narazie to wszystko jest jeszcze ze starego mieszkania i srednio to wyglada:/

 

Pozdrawiam cieplo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...