Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kejti, dziękuję bardzo za te slowa:* Bardzo ale to bardzo podniosły mnie na duchu bo mam ostatnio urzadzeniowy kryzys:( I jakos nic do niczego mi nie pasuje:( Jak zauwazylas nie ma jeszcze mebli a te w salonie to jedynie komoda, tv i sofa do spania bo w sypialni nie mamy jeszcze lozka. W jadalni stól tez taki "na chwile" .... no coz, wazne ze mieszkamy. Jesli mialabys jakies pytania, pisz smialo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Allex, mam pytanie i prośbę.

 

Pytanie.: jaka wyszła Ci wysokość parteru na gotowo? U nas po dołożeniu podłogówki i dodatkowych 5 cm styropianu (bo projektowe 5 cm to zdecydowanie za mało) będzie 263,5 cm. Mam wrażenie, że przydałoby się te 10 cm więcej, no ale cóż.....

 

Prośba: mogłabyś wkleić zdjęcie daszku nad wejściem? Tego małego... Okazuje się, że gwarancja na drzwi zewnętrzne jest ważna tylko przy bezpośrednim ich zadaszeniu i będziemy musieli pomyśleć nad takowym. Będę bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam!

Dolny korytarz.jpg

Garderoba przy wejściu zamiast spiżarki.jpg

Klatka schodowa.jpg

Korytarz na górze.jpg

Pokój na górze 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

kejti, dopiero przeczytalam...

 

Juz odpisuje. Jesli chodzi o wysokosc parteru to wyszlo mi chyba 268 cm jak dobrze pamietam...Ale pewnosci nie mam. Styropian tez byl 10 cm.

Jesli chodzi o daszek to jutro zrobie zdjecie i wkleje. Jest jeszcze nie pokryty blacha bo jak to fachowcy zawsze maja czas:(

Masz racje, zeby drzwi mialy gwarancje, konieczne jest jakies zadaszenie.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Nie ma za co Kejti:) Ja jeszcze nie planuje elewacji.Dom jest tylko zagruntowany na bialo ale napewno tez bedzie jakas biala lub smietankowa. Co do daszka to nadal czekam na pokrycie go blacha.Zaraz bede walic glowa w mur.Ile mozna?? Co do kwiatkow, to wieszaj:))))

 

Hej allex25, właśnie patrzę, że to już rok od naszej ostatniej pogawędki! Jak tam rodzinka, wszystko dobrze? Jak mieszka się w Ali? My ciągle wykańczamy (się), walcząc jednocześnie z ekipami, które więcej zdewastują niż zrobią ;( Płakać się chce.

 

Piszę, bo mam zagwozdkę z zadaszeniem wejścia. Zdecydowanie brakuje mi dachu bezpośrednio nad drzwiami. Mam ten z projektu, ale on jest mocno za wysoko.

Dokładając z kolei daszek pod daszkiem dom wygląda komicznie (tak mi się przynajmniej zaczęło wydawać). Czy Ty już oblachowałaś swoje wejście? Możesz podzielić się zdjęciem końcowym, proszę.

 

Ja wklejam to, co mi wyszło na dzień dzisiejszy i kolejne "wypociny" w Paint'cie w temacie zadaszenia wejścia. Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.

 

Zależy mi na estetycznej elewacji. Nie chciałabym z własnego domu zrobić makabryły/gargamela. Bardzo źle to wygląda?

 

Pozdrawiam cieplutko!

123_Elewacja.jpg

54321.jpg

Dom1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

o hej! :) ale mnie tu dawno nie było!!! zaraz bede nadrabiać!! :)

Kejti! z małym poślizgiem mi powiadomienia z forum przychodzą na maila!

ale już jestem!

 

kurczę!

mam mieszane uczucia co do tego daszkowego "dubla" :(

nie widzę tego!

Ja od zawsze chciałam werandę więc nie mam problemu , bo mam ten oryginalny daszek wydłużony po prostu i na przysłowiowy łeb nie kapie pod drzwiami.

Nie wydaje mi sie żeby to dobrze wyglądało na żywo! weź jeszcze pod uwagę, jak to się będzie prezentowało z profilu!

może zamiast trójkątnego daszka coś takiego jakby pergola nad wejściem z przeźroczystym dachem by się sprawdziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak wygląda przedłużony daszek - w wyniku czego powstała sympatyczna weranda, którą bardzo lubię :)

Jakieś krzywe i mało wdzięczne zdjęcie znalazłam na kompie ;P

 

jak mi coś w necie wejdzie w oczy , to wrzucę, tak na szybko nic nie znalazłam, żeby pokazać oc mi chodzi.

IMG_20160627_192039.jpg

Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku Emi, pięknie!!! Ja jestem wściekła aktualnie i na siebie i na moich budowlańców. Prosiłam ich, żeby wyciągnęli dach podobnie jak u Ciebie i innych Alowiczów (bo kilka osób ma podobnie), ale się uparli, że NIE i KONIEC :( A było to na etapie, kiedy jeszcze bez problemu można było to zrobić. Wystarczyło domówić trochę desek... Drzwi otwierają się na zewnątrz. Przy próbie wejścia do domu podczas deszczu będą mokre z obu stron, o właścicielach tych drzwi nie wspomnę. Wiem, że allex25 zadaszała delikatnie wejście. Mam nadzieję, że się odezwie. Chętnie obejrzę podrzucone zdjęcia z "Internetów".... A Paint'owy daszek "z profila" poniżej ;) Myślałam też może o czymś asymetrycznym, ale to już porażka na całego.

Ps. Jak będziemy za 20 lat odnawiać elewację, to wyciągnę dach na 200%. Teraz szkoda mi niszczyć dopiero co zrobioną :(

Daszek pod daszkiem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
  • 4 months później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...