Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

dziewczyny :) oto on!

jeszcze otoczony bałaganem ale już jest! tak wygląda nasz dom :D juuuuupi!

 

 

http://imageshack.us/a/img827/7470/dsc0159yg.jpg

 

 

 

parapety też sfotografuję z bliska, i bonie tez :) wszystko będzie ale stopniuję napięcie ;)

 

i kozę zamówiliśmy!

i ekipa , która ma ocieplać poddasze i robić płyty Gk umówiona na "po wszystkich świętych"

Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komplementy! :) my też jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu! szprosy, białe ramki , kolor elewacji, białe drzwi które kiedyś miały być czerwone, dach.

I już nie mogę doczekać się werandy przed wejściem!

 

Allex, byle do wiosny :) a przez zimę masz czas na prace koncepcyjną.

 

wieści z budowy! w domu płynie prąd! :D

w garażu zresztą też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

w domu leci woda z pierwszego kranu, na razie tylko w kotłowni

ogień buzuje w "kozie" :D

a jutro wkraczają panowie ocieplać dach i robić zabudowę poddasza płytami GK.

Trzymajcie kciuki, bo wpadnie także pan z kontrolą z banku przed drugą transzą.

błoto nas otacza :p

 

a ja zwątpiłam w moją koncepcję łazienek i "za pięć dwunasta" zostałam bez pomysłu, a zaraz trzeba kupować płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka miejsc ale nigdzie nie ma szału szczerze mówiąc. Napaliłam sie ostatni na serie Inwencja z Opoczna, ale w sklepie z masy kolorów maja tylko 3 , biały, beżowy i kremowy. :/

 

wpadam do :

-mak chemii na Panieńskiej

-sklepu na Piaskowej naprzeciwko starej siedziby Kometu, zapomniałam nazwy, niebieskie logo.

-salon nad Biedronką koło Szpitala Wojewódzkeigo tam sie rozczarowałam co do kolekcji Ton z Paradyża ( byc może to wina kiepskiej ekspozycji, była na prawde tragiczna) - ale mają dużo "wystawek" i jak tam byłam to budowali nawet nowe. A na tym samym prakingu jet tez Avantgarde ale zamknięte na głucho, nie ma juz tego sklepu? kiedyś o nim słyszałam.

-Quattro na Królewieckiej, daleko na gorze za szpitalem po lewej stronie - raz tam byłam ale to trochę za wysokie progi na moje nogi , tylko raz tam byłam.

-Nomi ( ale tam lipa strszna, mozaiki sa na wystawie ale ani widu ani słychu na sklepie)

-Ostatnio otworzyl się salon Królewskie Łazienki w Falkonie na Malborskiej piękne rzeczy mają tylko że drożyzna.

-Nowy Dwór Gdański, pięterko w hurtowni "u stasia".

- ponoć w Starym Polu jest duży sklep z kafelkami.

 

no i nigdy nie mam czasu żeby dokładnie pocohodzic po Castoramie, Leroy i OBI ( przy obwodnicy 3city) - bo zawsze wpadamy jak po ogień po jedną rzecz , w biegu bo zazwyczaj wpadamy tam po drodze dokądś - tym sposobem zwiedziłam już Casto w Koszalinie i Bydgoszczy ale nigdzie dokładnie nie obejrzałam asortymentu. Wypatrzylam tylko białe cegiełki do kuchni i czym predzej impusywnie nabyłam. I nie żałuje, to był wybór na 100% pewny.

 

a z resztą mam problem, bo w E-gu to kafelki sa tylko w katalogach, mało co w sklepach , w ciemno to ja sobie moge kupic w internecie, tak samo z wanną!

pewnie u mnie sie skończy na zakupie w jakimś markecie budowlanym w 3city bo ja muszę sobie popatrzec co kupuję, a tam, jak kafalek jest dostepny to sobie leży na kupce, pakujesz i jedziesz do kasy.

 

A ty gdzie szukasz kafelków , bo może jakis sklep pominełam?

Edytowane przez emi601
bo mi się lewa z prawą pomyliła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale mieszkam w El 2 lata i słabo go znam, więc w niewielu miejscach byłam.

 

Królewskie łazienki (w falconie) mnie rozczarowały bo mają opoczno, nowa gala i to tyle. Spodziewałam się większego wyboru.

Byłam też w tym na przeciwko szpitala i ton z paradyża znam. Zresztą u siebie jedne wklejałam. Chyba obok Quatro (w którym też byłam, ale tam znowu obsługa mnie rozczarowała) największy wybór.

No i oczywiście Nomi, ale tam to kupie tylko płytki do kotłowni bo straszna lipa.

W Awangardzie nie byłam, ale mąż mówi że właśnie tam za energetykiem są. Działają napewno bo kupowaliśmy u nich geberity.

 

Sklep w starym polu znam. No to za dużo powiedziane:) Wiem że jest i zamierzam się tam wybrać, ale jakoś czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hello dziewczyny!

wieści z naszej budowy ! wkraczamy w wykończeniówkę! :)

 

- panowie poddaszowcy już na finiszu - jeszcze tylko szlifowanie im zostało , zrobili dwa dni przerwy żeby sobie podeschło i wracają wyszlifować a my wkraczamy po nich z pędzlami i wałkami :)

- na dole w sobotę rusza robienie ściany z ceglanymi płytkami w salonie i ściany z cegieł między kuchnią a spiżarnią - mam na podwórku 402 szt cegły rozbiórkowej do oczyszczenia , 228 szt już mam oczyszczone!

- jutro jadę po w/w cegiełki-płytki które właśnie się dla mnie tną.

 

- mam zakupione kafelki!

do całego hallu na dole,

do kuchni na podłogę - dwa kolory

do łazienki dolnej na podłogę

do spiżarni na podłogę

wszystkie zakupione w marketach budowlanych! ;) nie chcę zanudzać wklejaniem fotek, wkleję jak będą poukładane :)

 

i chyba wybrałam płytki na ściany w łazienkach, bo chcemy w obu takie same : Cersanit płytka Luna Bianco - w rzeczywistości nie jest taka beżowa , tylko po prostu biała i u nas będzie leżeć poziomo , na razie kupiłam 1 sztukę i się z nią oswajam ;)

images?q=tbn:ANd9GcR7aGvh-1OEP9p5po5VJ4n1GXqY0Yr5q_NFfVBMV7Hs9g0qC06whg

 

i chyba na podłogę do górnej łazienki też wybrałam - jeszcze nie zakupiłam - szara terakota z kolekcji Penne z Paradyża.

 

- obmyśliłam zabudowę garderoby przy pomocy produktów z IKEA

- obmyśliłam zabudowę spiżarni przy pomocy produktów z IKEA

- nabyłam impulsywnie rolkę tapety-gazety do przedpokoju bo jak ją zobaczyłam to wpadłam na genialny pomysł.

- mamy zamówione drzwi - fiord Pol-skone - miesiąc czekania!

- kupiłam drewniane drzwi do spiżarni ( będą inne niż reszta)

- namierzyłam w Leroy moje wymarzone klamki , za płowe ceny w salonie z drzwiami ;)

- wybrane i zaklepane panele do salonu

 

teraz poszukuję sprzetu agd.

 

uff sporo tego :)

 

a co u Was? cisza taka? może chociaż jakieś pomysły się ulęgły? ;)

Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w Nomi, ale w Leroy M. sprzedali mi jedną bez mrugnięcia okiem.

 

Cegła się robi, w obu miejscach wygląda fenomenalnie! przyłożyłam do niej zakupione płytki kuchenne Black&white - wygląda super, przyłożyłam przedpokojowe szare też bomba! :)

 

w beczce miodu łyżka dziegciu - zakupiona wczoraj cegła pocięta na płytki wymagała jeszcze sporo mojej pracy i mam odrzuty :( bo są płytki tak zasyfione starą zaprawą, że się do niczego nie nadają. Tanie to one nie były, więc będę dzwonić do sprzedawcy żeby mi wymienił na jakieś bardziej przydatne, bo przez telefon zarzekał się że "starej zaprawy na nich nie będzie".

 

fachowiec wstępnie jest - ten sam, co na razie robi sprawy ceglane, w łazienkach na ścianach też będzie robił, resztę, czyli podłogi zrobi mój tata z mężem, parę złotych zaoszczędzimy.

 

po tym dzisiejszym czyszczeniu płytek jestem zrąbana jak koń po westernie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt nocnych przemyśleń ;P

 

białe płytki wklejone przez mnie wyżej jako pewniak do łazienek niestety się nie nadają :( są za kremowe, takie ciepło białe, nie są beżowe jak na fotce ale 100% białe też nie są.

Stwierdziłam w związku z tym, że będą lipnie wyglądać z szarą podłogą, która na dodatek będzie w lekką krateczkę wytłaczana i jakoś mi się te fale z krateczką gryzą. Ponadto zarówno szary kolor ściany w dolnej łazience jak i blado turkusowy w górnej mogą się kiepsko komponować z takim kremowym białym.

 

Znalazłam w necie zwykłe białe, matowe płytki 20x40 z firmy Rako. Moja mama pewnie powie, że to takie jak w łazienkach na stacjach benzynowych są ;) Ale dla mnie to akurat nie problem, będę przecież mieć kolorowe ściany, dodatki i drewniane meble.

Taki jest plan na chwilę obecną ;) Jak Wam się dziewczyny to widzi?

 

teraz szukam sklepu internetowego żeby kupić i białe i szare na podłogę w jednym i nie przepłacać za transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć dziewczyny,

 

na początek gorące życzenia na nadchodzący Nowy Rok! Przede wszystkim, realizacji wszystkich Waszych zamysłów i marzeń, szczególnie tych wydających się być nie do zrealizowania, zdrówka dużo i cierpliwości i szczęścia poprostu:)

 

Emi, co u Ciebie? Jak idą prace wykończeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Wam dziewczyny życzę samej dobrości w nowym roku! niech nie będzie gorszy! bo wiele udało się nam wszystkim zrobić w 2012 to niech w 13 się trend utrzymuje :) a oprócz tego zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy :D

 

zaczęło się wykańczanie :)

kafelki zgromadzone! koncepcje ostatecznie zatwierdzone, kolory powybierane.

sufity w garderobach pomalowane, tapety do nich już czekają. po nowym roku malujemy resztę sufitów w domu.

podłogówka elektryczna w łazienkach rozłożona, pierwsza łazienka zyska kafelki podłogowe zaraz po nowym roku.

drzwi czekają w sklepie.

 

a dziś pojawiły się pierwsze kafelki w kuchni na ścianie , o proszę :)

IMAG0340.jpg

IMAG0339.jpg

Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę Was dziweczyny "Alowiczki" informowac na bieżąco , :D

 

chyba nikt inny tu nie zagląda, hehe.

a w ogóle to czy zauważyłyście jakiś czas temu że administracja forum zmieniła nazwę tego watku i przeniosła go to tego działu? bo z tego co pamietam to zakładałam go gdzie indziej.

 

zastanawiam się własnie czy otworzyć swój watek w "Galerii domów forumowiczów"

no i czy ujawniac się w "nasze kuchnie" i 'nasze łazienki" - zobaczę czy będe zadowolona z efektów :) hihihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...