Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, hej!

 

U mnie stan zero prawie skończony. Prawie, bo nie wylewamy chudziaka. Zasypaliśmy piaskiem (nie ubijając go) i tak sobie postoi ok 2 lat - mam nadzieję, że się porządnie przez ten czas uleży.

 

W tym roku jeszcze drenaż opaskowy. O zgrozo spod ławy fundamentowej wybija mi źródełko (!!!), a spostrzegliśmy to dopiero przy nakładaniu folii kubełkowej. Także całe fundamenty obecnie w wodzie, bo sączy się niemiłosiernie.... :( Mam nadzieję, że sobie z tym jakoś poradzimy bez angażowania znacznych środków finansowych.

 

Poza tym zwozimy na działkę gruz (teściowie akurat zmieniają dach, więc otrzymaliśmy dwie przyczepy starej dachówki ;)), żeby utwardzić drogę do garażu, i trzeba będzie pomyśleć też o nawiezieniu ziemi, celem wyrównania działki.

 

Ale póki co, właśnie wróciłam z urlopu, wypoczęta i szczęśliwa :D

 

Na jesień zabieramy się za sadzenie drzew i krzewów, bo wreszcie wiadomo, gdzie ma stać dom. Już nie mogę się doczekać :)

 

A co u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u nas się dzieje!

pojutrze montaż okien! :) radocha i stres 2w1 . już wszystko zapięte na ostatni guzik.

i szykujemy się do murowania garażu. Właśnie robię rekonesans i szukam w okolicy taniej onduliny oraz odkryłam ze zdumieniem że od zeszłego roku kiedy braliśmy drewno na więźbę 1m3 impregnowanego podrożał o 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej:)

My za dwa tygodnie będziemy mieli pozwolenie i ruszamy z fundamentami. Postoją sobie do wiosny a później ciąg dalszy...

Kejti podsunełaś mi dobry pomysł z tymi drzewkami i krzewami, żeby na jesień coś posadzić bo u nas na działeczce jak narazie puściutko.

Emi masz może zdjęcia z obecnego etapu? :)

Pozdrawiam i dużo sił dla Was;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna są!

tfu tfu żeby nie zapeszyć jak na razie nie ma się do czego przyczepić w montażu. Wizualnie jestem mega zadowolona.! Szprosy to był strzał w 10!

oto klika fotek

http://img811.imageshack.us/img811/6660/dsc09452h.th.jpg

 

http://img692.imageshack.us/img692/9813/dsc09446o.th.jpg

 

http://img685.imageshack.us/img685/9651/dsc09445w.th.jpg

Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

z ostatnich wieści

 

Powoli zbieram materiały na garaż, najważniejsza rzecz pokrycie dachu! pod koniec miesiąca zaczynamy. Za bardzo dobrą cenę znalazłam dachówkę cementową Euronit. I powiem Wam coś bardzo ciekawego! byłam o krok od położenia na nim onduliny , kier-bud kazał mi się jeszcze raz zastanowić i lepiej poszukać i miał rację - może nie uwierzycie ale za tyle samo co miałam wydać na kompletne pokrycie onduliną wydam na tą dachówkę. i jestem zacieszona jak nie wiem co bo będzie baaardzo ładnie ! :D

 

Bramy też wybrane: uchylne Hormann, brązowe, tłoczone w takie pionowe paski , standard ;) bez fanaberii.

 

teraz jeszcze drzwi zewnętrzne do garażu ( jakieś obi albo castorama pewnie ma coś takiego stalowego niedrogiego)

 

no i marzenie - drzwi wejściowe do domu, nie mogę znaleźć nic na naszą kieszeń żeby było w kolorze czerwonym :/

ale spodobały mi się bardzo takie , są w obi za przystepną cenę http://www.splendoor.com/img/drzwi/duze/sigmalux_biel.jpg

Firma SplenDoor z torunia , drzwi Crystal - sigma lux.

jak z torunia to może nie chińszczyzna?

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

Bardzo fajnie, że Ci wyszło z tą dachówką:) Ja tez juz rozważam różne opcje pokrycia dachu, mąż mówi żeby kryć blachodachówką a ja raczej wolałabym dachówką no ale zobaczmy w praniu...

Co do drzwi to na bank będą pasowały do tych okienek białych ze szprosami także chyba drzwi też juz masz:)

 

A my wciąż czekamy na jeden papierek żeby zacząć...:(

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się przekonałam, że to co z pozoru wydaje się tańsze , niekoniecznie się takie w ogólnym rozrachunku okazuje. Dachówka choćby i betonowa zawsze lepiej wygląda niż blacha i jest bardziej trwała. A porządna blacha , tak to już jest dziwnie urządzone, wcale nie jest tania! Ja znalazłam dachówkę betonową euronit szarą, za 2,03 brutto/szt, na 1 metr kwadratowy dachu potrzeba 10 sztuk. Jeśli konstrukcja więźby na to pozwala to czemu nie dać dachówki! z blachą wcale nie jest tak łatwo, trzeba uważać przy cięciu, przy montażu, żeby nie porysować, jest nieporęczna bo to wielkie płachty, jaki macie mieć dach? jak wielospadowy, to dużo odpadów jest. Ja w ogóle nie brałam pod uwagę blachy bo mi się nie za bardzo podoba. Weźcie poszukajcie miejsca z dobrymi cenami, rzetelnie a nie optymistycznie porównajcie koszty jednego i drugiego i się okaże ;) Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Allex25 -> info o kosztach wysłałam Ci na priv'a.

 

My teraz walczymy z drenażem działki i drenażem opaskowym domu.

 

To chyba jeszcze gorsze niż budowanie.

 

Działka wygląda niczym pobojowisko. Nie ma gdzie nogą stanąć.... Ale przynajmniej odciągniemy wodę z okolic fundamentów, bo tej Ci u nas dostatek.

 

Jutro pstryknę parę fotek i postaram się coś wrzucić.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia :)

 

Jesteśmy gdzieś w środku prac drenażowych.

 

Robimy przy okazji odprowadzenie wody opadowej z przyszłych rynien (osobna rura) i mamy zamiar pociągnąć też rurę od wody i rury kanalizacyjne do granic działki (tam potem będą finalne przyłącza). Do tego nawozimy gruz na wykorytowany dojazd do garażu i ziemię do podniesienia działki.

 

Pracy masa, pieniędzy jeszcze więcej, ale jak już kopać, to raz a porządnie! Potem się zabronuje, wygładzi, ubije i można siać trawkę ;)

Fundament_1.jpg

Drenaż.jpg

Poczatek drogi do garażu.jpg

Pobojowisko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...