Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Foczy Jaśmin i jego KOMENTARZE


Foczki

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mamy bardzo podobne gusty jeśli chodzi o dom - my kierowaliśmy się bardzo podobnymi krtyeriami :) salon + koniecznie pokój na dole, dwa równe + sypialnia na górze... tylko kuchnię sobie zamknęliśmy (ale to w projekcie nie był problem), i nie ma połaczenia garażu z domem - to statystycznie najłatwiejsza i najszybsza droga dla złodzieja, najwięcej włamań jest właśnie przez garaż, więc mamy zamiast drzwi parę cegieł więcej :wink:

bardzo mi sie podobał wasz domek z klocków :D my na etapie klocków usłyszeliśmy od Syna - a czym ocieplimy garaż, wełną czy styropianem? :lol: nie ma to jak ocieplać domek z klocków......

życzę Wam powodzenia w papierologii i w budowaniu, satysfakcji z każdej kolejnej cegiełki i zawsze trafnych wyborów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dzięki ale jeszcze nie skończone :)

Szukam faktur na ściany aby oddać efekt wizualizacji i "produkuje" meble, strasznie czasochłonne, chyba poszukam innego programu do typowej wizualizacji, ten to był tylko techniczny - przydał się do obliczenia ilości materiałów (poprzez objętość murów np.)

 

No i po to aby przestawiać :) w połowie rysowania okazało się że daszek wchodzi na wysokość połowy pokoju, do rynny można było zaglądać. Jednak jak jest w pełnym 3D to można się doszukać tego i owego. Ogólnie jak ktoś ma pojęcie o 3D to polecam sobie narysować, i jeszcze lepiej trzymać się oryginalnych wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie:))

 

Nasz Jaśmin jest coraz bardziej popularny i rozpoznawalny , cieszę się bardzo :)

Dzieki za info w sprawie komentarzy, przyznaje , ze nie wiedzialam jak to zrobic , aby ten dziennik sie nie wklejal , ale juz jest OKI:)

Życze duzo wytrwalosci przy sprawach urzedowych i powodzenia przy budowie :lol:

 

pozdrawiam

Megi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślimy nad tym aby nie zepsuć klimatu kolorystycznego. Nawet dachówkę wybraliśmy taką co nie zachodzi na te deski frontowe.

 

a co do kominka to właśnie zrobiłem tak jak piszesz, schowałem kominek całkowicie w ścianę, nawet dostałem aprobatę naszego adaptatora i kierbuda.

Musiałem tylko wywalić kawałek ściany i kawałek komina, druga część komina zaczyna się od stropu i jest na nim podparta, muszę tylko wymyśleć jeszcze dobrą izolację i dylatcję.

 

ściany są poprzestawiane, jak popatrzysz na orginał i fotki z programu 3D to zobaczysz że conieco poprzestawiane. Poza środkową na dole oddzielającą garaż i kotłownię resztę można zmienić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Foczki gratulujemy Wam nowych pomysłów. Domek z klocków-zajefajny :D . Ile jasminków tyle wersji. Każdy inwestor cos dodał od siebie i w ten sposób rodzi sie domek doskonały. Widze ze zrezygnowaliście z postawienia waitarołapu przed obecnymi drzwiami. Szkoda, uwazałam to za super pomysł :) . Przedpokój nie nalezy do wielkich i wydzielanie w nim jeszcze zamknietej przestrzeni jako wiatrołap jeszcze bardziej okrawa przestrzen. Mysmy przedpokój poszerzyli kosztem pokoiku na dole o 0,60 cm, tak aby weszła tam śmiało szafa "komandora". Szafa w przedpokoju musi być-trudno brac za kazdym razem okrycie wierzchnie z garderoby :) albo biegac po czapke i rękawiczki. Mysle ze przewidzieliście chocby niewielka szafe.

Materiał juz zgromadzony :) kiedy kopiecie fundamenty? Moze uda Wam sie wybudować w przeciagu jednego sezonu. Zycze Wam tego z całego serca.

Pozytywnych wrazen na palcu boju -trzymajcie sie!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej foczki.Przed nami załatwianie WZ.Czy załatwiałeś od razu przyłącza techniczne dostaw mediów i jak to jest z kierbudem czy musi byćteż inspektor(już mi mieszają w głowie).Nasz architekt jest inspektorem,czy to wystarczy?

Niestety muszisz po kolei, wszyscy dalej wymagają WZetki. Inspektor nadzoru inwestorskiego może być ale nie musi, za to kierownik musi być.

 

 

Lucynka, wiatrołap jeszcze nie wyleciał całkiem z planów :)

Co do miejsca to nie wiem czy widzisz ale nasz jaśmin dostał gratis 120 cm długości więc się wiatrołap wydłużył do ca.3 metrów - teraz się mieszczą tam i szafa i drzwi do garażu.

 

Materiał jest wchodzimy za 2 tygodnie z ciężkim sprzętem a wprowadzć się chcemy na grudzień. Mże nawet pobijemy wasz rekord stawiania domów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foczki życzę Wam jak najszybszego wybudowania i wykończenia domku :D . Zmagania będę śledzić z wielka rozkoszą. Ciesze się ze wiatrołap wasz będzie normalnych rozmiarów, bo ten wg projektu jest stanowczo za mały. Jak tylko będę miała się do czegoś przydać to piszcie :) .Powiedz mi jeszcze na jaki kierunek świata będzie wychodził wasz taras.

Lucy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...