Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Foczy Jaśmin i jego KOMENTARZE


Foczki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witajcie foczki

Widzę, że idziecie jak taran do przodu z budową :) . A co lepsze widzę pomysły z naszej budowy m.in daszek nad drzwiami,schody wew.:-)

Zauważyłam, ze nie macie okien dachowych-czy jest jakiś specjalny powód?

Ja najbardziej jestem zadowolona z dwóch okien-nad klatka schodową i w łazience-piękna sprawa :) .Jeśli nie jest to proces nieodwracalny to załóżcie przynajmniej te dwa okna-w domu jest jasno przez cały dzień, a w łazience ładnie rosną kwiatki a ze światła korzystamy tylko wieczorem-to spora oszczędność, poza tym to pomieszczenie jest lepiej wentylowane poprzez otwarcie okna. Jeśli wasza klatka schodowa jest otwarta na salon tak jak nasza to okno dachowe kapitalnie doświetla salon z góry. Myśmy świadomie zrezygnowali z okna dachowego w sypialni, za to mam spore szczytowe, ale nie wyobrażam sobie pokoi dziecięcych tylko z oknami balkonowymi-to są za duże pokoje żeby ich nie doświetlić dodatkowym źródłem. Zastanówcie się nad tym poważnie.

Nie traktujcie mojej wypowiedzi jako pouczenia ale jako serdeczne rady i sprawdzone pomysły.

życzę wam wszystkiego naj naj przy podejmowaniu każdej decyzji :-)

 

Lucyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucynka, okna dachowe będą, nie wstawialismy od razu bo ich nie kupilismy jeszcze i nie było czego wstawić :roll: .

 

I proszę... komentujcie śmiało, krytyka zawsze lepsza niż "rada".

 

Zastanawiamy się jeszcze nad oknem do klatki schodowej.

Za minus przemawia brak dobrego dostępu bo wysoko, oraz ryzyko że światło będzie padać na TV który robimy na scianie łazienkowej. Dolny bieg schodów zrobimy na ścianie nośnej (90° zamiast 180°). Ale skoro piszesz że kapitalnie doświetla to chyba jednak wstawimy. Zatem bedzie 5 sztuk, tylko nie wiemy kiedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mi ulżyło :D . Bo myślałam ze będziecie mieli ciemny domek.

Jeśli chodzi o okno połaciowe nad klatką ,my tego okna nie otwieramy, do mycia ustawiamy drabinę na schodach.

Ale jeśli faktycznie tv ma być na ścianie łazienkowej, to może wam słoneczko przeszkadzać w oglądaniu- musicie przemyśleć to jeszcze raz. Może zmieńcie umiejscowienie TV. Schody to dość strategiczny punkt w domu-cały czas jest na nich ruch. Jak córcia będzie chciała przyprowadzić znajomych do swojego pokoju na piętrze, to będą musieli wam przeparadować przed nosem :D . Może to być krępujące dla obu stron

 

Lucyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam calutki dziennik i baardzo mi się podoba..Wasz domek :lol:

 

czy mógłbyś na pw napisać ile kosztowała ta oczyszczalnia??

 

Co do mycia okna widziałem w ofercie okna ktore mają szybę co się sama myje, ciekawe na ile to prawda ale gdyby to takie jedno byśmy sobie sprawili.

 

jak sprawdzicie to może i my sobie takie sprawimy :lol:

 

powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Foczki dawno was nie śledziłam :D . A tutaj w międzyczasie tyle korzystnych zmian-SUPER!!!

Fajnie obmyśliliście tę wnękę na kominek-bardzo spora oszczędność miejsca w salonie :) .Zapewne będzie super wyglądało. Jesteście mniej więcej na podobnym etapie jak my równy rok temu-macie spore szanse wprowadzić się niebawem-będę wam kibicować.

 

pozdrawiam was cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

byłoby szybciej gdyby ktoś pomagał...

 

ostatnie miesiace robię praktycznie zupełnie sam, czasem żona pomoże czasem kolega z pracy jak cos ciężkiego, raz mama przyjechała na 3 dni. I tak jakoś powolutku idzie. Jednak mam coraz większe obawy że w tym roku będzie się trudno wprowadzić.

 

Najwazniejsze to, że brakuje łazienki. Resztę da się znieść, nawet brak gazu. W całym domu jest jeden czynny kranik z zimną wodą, ciągle ten sam, ciepłą upuszczam z zasobnika wężykiem spustowym :D

 

Jak zrobię łazienkę i podłogi to będą warunki do zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Ze szczerego serca w ten piękny czas,

gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,

życzę miłości

bez trosk i złości,

pokoju na świecie

i wszystkiego czego tylko zapragniecie,

niech Wam się spełni, radości doda i niech będzie biało,

żeby się szczęście w Waszym nowym domku zawsze do nas się do Was uśmiechało!

 

 

 

http://images44.fotosik.pl/41/d31d26aff0659c8a.gif

 

Małgosia i Pawełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam !

ja jestem ciekaw kominka z pw bo sam mam teraz taką sytuację jak u was dom nie ocieplony i podpalam kominkiem z pw

ja mam trochę więcej powierzchni kilka grzejników i podłogówki ok 45 m2 i jak palę teraz wrzucę kilka kawałków drewna to kominek nie zrobi 70 stopni C

pewnie bym musiał cały dzień palić ?

jak to u was się zachowuje przy ok-5 stopni jak teraz

pozdrawiam

 

podziwiam za tą instalację samodzielną CO !!!!!!!!!!!!!! :D

ładna robota!!!!!!!!!!!!!!!!11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...