Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ustawienie Vitotronic 200


lukaszzzz

Recommended Posts

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest sterownik pokojowy i nie mam problemu z łaźenką . Na dole mam 21,5*C i tam mam sterownik, a u góry w łaźence mam 23,5*C i nie załóważyłem spadku temperatury większej niż 0,5*C.

 

Nie mogę dać sterownika na dole bo tam mam samą podłogowkę i tylko w łazience jeden grzejnik żeberkowy.

Jesli sterownik będzie na dole to rozgrzana podłogówka mi go wyłączy, w tym czasie grzejniki na górze już dawno zdążą ostygnąć zanim sterownik znów włączy kocioł i pokoje będą niedogrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same dylematy gdy podejmowałem decyzję nt. zakupu tego kotła do podłogówki na dole z kominkiem w salonie i grzejników na górze.

 

Spotkałem się nawet ze specem z Viessmanna. Dowiedziałem się, że sterownik ten może pracować w 3 trybach:

1. Sterowanie pracą kotła z odczytem temperatury pomieszczenia. U mnie odpada bo sterownik chcę mieć w salonie, podłogówka i blisko kominek bardziej by szkodziły systemowi niż pomagały.

2. Sterowanie pracą kotła z uwzględnieniem temperatury pomieszczenia. Sterownik może redukować bądź zwiększać pracę kotła w zależności od nastawy i odczytu. Poziom "znieczulenia" można regulować. Co daje efekt taki, że kocioł opiera się na czujniku zewnętrznym i temperaturze wody biorąc mała korektę ze sterownika w salonie.

3. Sterownik służy tylko do zdalnej obsługi kotła, nie odczytuje temepratury pomieszczenia.

 

Ja spróbuję zaprogramować opcję 2 i zobaczę co się będzie działo. Spec z Viessmanna zapewnił mnie że będzie dobrze.

 

Powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po montaży sterownika pokojowego zauważyłem, że kocioł nie stosuje się do zadanej krzywej grzania lecz wyznacza sobie jakąś inną temperaturę. w tym przypadku z krzywej wychodziła mi woda około 35 stopni a kociołek pracował z temperaturą prawie 50 stopni. Nie wiem za bardzo o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o co chodzi.

 

Termostat pokojowy ten co masz wcale nie działa na kocioł na zasadzie włacz/wyłacz, ale wysyła do kotła sygnał po magistrali KM-BUS i sterownik kotła zmienia (przesuwa sobie) krzywą grzania w zależności od tego co ustawisz na sterowniku pokojowym. Krzywa grzania jest dostosowana do temp. pokoju 20*C, jak ustawisz sobie np. 22*C to przesuniesz krzywą grzewczą wzdłuż osi Y do góry, więc przy tej samej temp. zewnętrznej kocioł ustawi wyższą temp. zasilania CO.

Opisane jest to w którejś instrukcji, ale nie pamiętam w której. :-)

 

Tu masz fajne e-booki do poczytania. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dzisiaj od jednego z dystrybutorów a zarazem instalatora firmy viessmann, iż oprócz kodowania 1 i 2 zawartego w instrukcji serwisowej jest jeszcze trzeci poziom kodowania w którym m.in. ustawia się czasy włączenia pomp, maksymalną moc kotła itp. Nie ma go w oficjalnej dokumentacji dostępnej na stronach interentowych.

Poziom ten zarezerwowany jest ponoć wyłącznie dla serwisantów viessmana.

Pytanie brzmi czy ta informacja polega na prawdzie i jeśli tak to może ktoś wie ja wchodzi się do tego kodowania. Pytam z czystej ciekawości a nie zeby coś tam zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...