Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja przepraszam, ale nie rozumiem... Gdzie do szafki z magicem jeszcze półkę montujemy??

To nie tak. Chodzi o to że karuzelę 3/4 koła montujemy w szafce narożnikowej w kształcie litery "L" (patrząc od góry), zwykle o wymiarach

90 x 90 cm. Natomiast szafka do magica jest prosta i ma zwykle wymiar

90 X 50 cm. Dlatego OBOK szafki z magic cornerem mieści się jeszcze jeden korpus, o szerokości 40 cm - wtedy taki zestaw 2 szafek zajmuje tyle samo miejsca co klasyczna szafka narożnikowa z karuzelą. Wyjaśniłem czy zagmatwałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
a ma ktoś z Was maszynkę do pieczenia chleba? Może to żadna ciekawostka, ale zastanawiam się nad takim czymś....

 

Owszem, ja mam 8)

Mam ją już od kilku lat i początkowo używałam jej bardzo często - upiekłam wieeele chlebów. Po pewnym czasie mi się znudziło, ale możliwe, że znowu spróbuję . Teraz używam jej do wyrabiania ciasta na pierogi i pizzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beczki ale nie znalazłem podobnego tematu a tu piszą ludzie z branży.

 

Czy mając już zabudowę kuchenną z szyfladami na zwykłych prowadnicach(ten najzwyklejsze metalowe, prowadnice z kułeczkiem na końcu prowadzenia szuflady:), może na ich meijsce zamontować bez problemu system blum a zostawić ze starej szuflady tylko front?

Oprócz tego frontu co jeszcze będzie mi potrzebne do tego aby na komplecie prowadnic bluma zrobić szufladę?

Dno? Tył szuflady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beczki ale nie znalazłem podobnego tematu a tu piszą ludzie z branży.

 

Czy mając już zabudowę kuchenną z szyfladami na zwykłych prowadnicach(ten najzwyklejsze metalowe, prowadnice z kułeczkiem na końcu prowadzenia szuflady:), może na ich meijsce zamontować bez problemu system blum a zostawić ze starej szuflady tylko front?

Oprócz tego frontu co jeszcze będzie mi potrzebne do tego aby na komplecie prowadnic bluma zrobić szufladę?

Dno? Tył szuflady?

Będzie potrzebne dno i tylna ścianka - obydwa elementy z płyty wiórowej o grubości 16mm.

Front można zostawić, ew. od wewnętrznej strony frontu mogą pozostać widoczne otwory po dotychczasowym mocowaniu frontu. Być może zostaną one zakryte przez bok szuflady (tandembox ma stosunkowo grube boki), ale może się okazać że nie i wtedy trzeba będzie je saślepić lub zaszpachlować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też jestem z branży i pracuję na Hettichu.

Hettich jest według mnie bardziej innowacyjna i mają bardzo szeroką ofertę.

Blum to generalnie zawiasy i systemy prowadnic

 

 

Hettich też ma dożywotnią gwarancję i i jest tańszy.

Mogę się podpisać pod każdym słowem-też jestem z branży i też uważam, ze Hettich jest lepszy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też jestem z branży i pracuję na Hettichu.

Hettich jest według mnie bardziej innowacyjna i mają bardzo szeroką ofertę.

Blum to generalnie zawiasy i systemy prowadnic

 

 

Hettich też ma dożywotnią gwarancję i i jest tańszy.

 

Faktycznie, Hettich ma dużo większą ofertę, ale to dlatego że firma ta pod swoją marką sprzedaje również produkty innych firm np. nożki aluminiowe dostępne w Hettichu produkowane są przez polską firmę Zobal, a do niedawna wszystkie podnośniki do szafek wiszących mimo że firmowane Hettichem produkowane były przez firmę Hetal. Obecnie sprzedawane podnośniki również nie są produkcji Hetticha - robi je jakaś włoska firma - nazwy nie pomnę... Pracuję w branży mebli kuchennych i wolę Bluma - mam przynajmniej pewność że to co kupuję jest faktycznie Made in Austria, a nie np. Made in China jak to ma miejsce w przypadku niektórych produktów Hetticha (wiem, bo rozmawiałem z ich przedstawicielem i wcale się z tym nie kryją). Ale ta moja opinia dotyczy okuć przeznaczonych do produkcji mebli kuchennych - z tego co wiem Hettich nie ma sobie równych w przypadku okuć do mebli biurowych, naprawdę super rozwiązania.

Wszystko to prawda, dodajmy też, że Peka to nie Peka tylko Kessebohmer... Ale co do Made in China to się nie zgodzę-w Chinach jest produkcja tylko tańszych prodkutów, takich jak prowadnice rolkowe naprzykład... Najważniejsze produkty Hetticha czyli Innotechy, prowadnice Quadro i zawiasy są produkowane w Niemczech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania padł mi zawias hetticha w szafce pod zlewem. Jestem w szoku, bo nawet ikea wytrzymała o wiele dłużej. Do prowadnic szuflad nie mam zastrzeżeń, ale zawiasów - nigdy więcej!
Może to kwestia montażu albo nieodpowiedniego doboru zawiasu-a ponieważ jest na to dożywotnia gwarancja to można bylo po prostu za darmo wymienić zawias na nowy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania padł mi zawias hetticha w szafce pod zlewem. Jestem w szoku, bo nawet ikea wytrzymała o wiele dłużej. Do prowadnic szuflad nie mam zastrzeżeń, ale zawiasów - nigdy więcej!
Może to kwestia montażu albo nieodpowiedniego doboru zawiasu-a ponieważ jest na to dożywotnia gwarancja to można bylo po prostu za darmo wymienić zawias na nowy..

 

Z przyjemnością zgłoszę reklamację, ale nie mam pojęcia, komu, bo studio kuchenne się zwinęło :( . Fabryce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania padł mi zawias hetticha w szafce pod zlewem. Jestem w szoku, bo nawet ikea wytrzymała o wiele dłużej. Do prowadnic szuflad nie mam zastrzeżeń, ale zawiasów - nigdy więcej!
Może to kwestia montażu albo nieodpowiedniego doboru zawiasu-a ponieważ jest na to dożywotnia gwarancja to można bylo po prostu za darmo wymienić zawias na nowy..

 

Z przyjemnością zgłoszę reklamację, ale nie mam pojęcia, komu, bo studio kuchenne się zwinęło :( . Fabryce?

No jeśli studio się zwinęło to jest problem, bo generalnie detalista, końcowy klient reklamuje zawias u producenta mebli a oni wymieniają go u swojego dostawcy. Można poszukać w swojej okolicy dealera Hetticha i u nich spróbować ale nie wiem czy da się to taką okrężną drogą załatwić... Ew wybadać, czy w danej hurtowni owe studio meblowe się zaopatrywało i tak złożyć reklamację. Hurtownia powinna założyć wtedy, ze zawias jest od nich i wymienić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...