Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 5 months później...

Witam

 

Doświadczenia z wynalazkami kuchennymi jeszcze nie mam, do tej pory moje kuchnie były do bólu tradycyjne, ale jestem świeżo po rozmowie z przedstawicielem firmy robiącej meble na wymiar i teraz czekam na wycenę moich pobożnych życzeń. W swojej nowej kuchni chcę mieć szuflady samozamykające się - baaardzo wygodne w użytkowaniu (przetestowane u znajomych), chcę mieć na zasadzie cargo wstępny sortownik śmieci, wysuwane półki w wiszących szafkach. Podczas pomiarów i robienia wstępnego projektu ten pan zaproponował mi jeszcze małe cargo w okolicy płyty grzejnej na przyprawy itp.

 

Mam nadzieję, że wycena nie zwali mnie z nóg i nie będę musiała rezygnować z tych udogodnień. Widziałam już kilka kuchni robionych przez tę firmę - bardzo ładne a ceny naprawdę przyzwoite.

 

 

pozdrawiam serdecznie

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Początkowo myślałam "po co mi ten badziew"

 

 

Hmmm... a ja to nawet w ogóle nie myslałam o czymś takim, w żadnych kategoriach a to naprawdę ma sens. Zakup zlewu i baterii jeszcze przede mną, więc kto wie... Ale najpierw muszę dostać wycenę tego co sobie zaplanowałam i jak się nie złapię za głowę gdy usłyszę cenę za meble, to może i na baterię z wylewką zostanie:-)

 

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kasę dokładam do systemu Blum, do wyciąganej wylewki, okapu z lepszym wyciągiem. Co jeszcze będzie, to się jeszcze okaże. 8)

 

moja mama uzytkuje coś takiego i jest super, w mojej kuchni na 100% będzie

 

 

Mówisz o wylewce czy systemie blum? Jeśli o wylewce, to możesz coś więcej napisać?

 

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W które z kuchennych wynalazków warto zainwestować? Jak Wam się sprawują w użytkowaniu?

 

szuflady z hamulcami - nie mam hamulców w szufladach (a mam w szafkach) i żałuję, ale są do kupienia takie tanie piprztyki w IKEA (takie przyciski wyhamowywujace w ostatniej chwili), chyba zakupię; nie ma bólu bez hamulców, ale wygodniej z hamulcami.

 

szafki cargo - jak najbardziej, bardzo pakowne i dobry dostęp do zawartości;

 

kosze do szafek? Składane czy obrotowe? - kosze obrotowe to duża strata miejsca, niby łatwiejszy dostęp, ale widzę że juz ludzie z nich rezygnuja (ja też), a takie w pelni wysuwane podwójne super hiper systemy niestety są strasznie drogie;

 

wyciągane wylewki - jak najbardziej!!! opłukac zlew, nalać wody do dużego naczynia (nie mieszczącego sie w zlewie) czy generalnie skierować gdzieś strumień wody przy płukaniu, ale to juz nie jest aż taka różnica cenowa miedzy zwykłymi wylewkami czy wyjmowanymi; juz od 200 zł mozna kupić kran z wyjmowana wylewką, oczywiscie renomowanej formy duzo drożej, ale to juz jakiego by typu nie kupować cena bedzie odpowiednio wysoka;

 

To co mi sie podoba w kuchni, a z czego jednak zrezygnowałam (kwestie techniczne i finansowe) to wysuwanie kosza/koszy na śmieci umieszczonych pod zlewem nogą (np. nacisnięcie pedału=otwiera się szuflada z sortownikiem śmieci).

 

Generalnie dużo szuflad w kuchni - małych i dużych, dają dużo wygodniejszy dostęp do całej zawartości.

 

Pozdrawiam

zielony_listek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o wylewce czy systemie blum? Jeśli o wylewce, to możesz coś więcej napisać?

 

mialam na myśli wylewkę, a zielony_listek wyręczył mnie i napisal coś więcej:

 

wyciągane wylewki - jak najbardziej!!! opłukac zlew, nalać wody do dużego naczynia (nie mieszczącego sie w zlewie) czy generalnie skierować gdzieś strumień wody przy płukaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bluma to chodziło mi o wszelkie zawiasy, carga, prowadnice. Zero problemi i dożywotnia gwarancja.

 

Firma która robiła mi pomiar kuchni (i teraz czekam na wycenę) akcesoria bluma ma w standardzie, nawet najtańsze meble mają te zawiasy, co chyba dobrze świadczy o firmie. Oczywiście za samozamykające szuflady trzeba zapłacić więcej niż za zwykłe na rolkach, ale i tak jakoś sympatycznie liczą koszta i mam nadzieję, że będę mogła pozwolić sobie na zamówienie mebli.

 

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...