Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.dacter.com.pl/images/tw/powerport07.jpghttp://www.dacter.com.pl/images/tw/powerport08.jpg

Symbol producenta

Opis Funkcjonalność i nowoczesny wygląd połączone w jedno System ułatwiający pracę z urządzeniami energetycznymi i elektrycznymi

Power Port ® zwiększa funkcjonaloność pomieszczeń kuchennych, dzięki zastosowaniu gniazdek elektrycznych, audiomedialnych czy internetowych tworzy wspaniały system do gabinetów, sal konferencyjnych czy hoteli

rysunek

Wymiary

Cena detal. (brutto) 455,66 PLN Jednostka szt.

 

\

 

http://www.dacter.com.pl/?mode=tw&tw=6680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojego doświadczenia dodam:

- blat na dopasowanej do użytkowników wysokości;

- szafki wiszące takoż;

- duże szuflady na pełen wysuw z amortyzatorami;

- amortyzatory przy drzwiach do szafek (nie strzelają);

- zmywarka;

- zlew z dużą komorą, oraz koszyczkiem –ociekaczem;

- dozownik na płyn do mycia naczyń;

- prowadnice w piekarniku;

- wysoka wylewka w kranie do zlewu;

- metalowe mydło, które zabija zapachy;

- organizer w płytkiej szufladzie na sztućce i inne duperele;

- relingi z systemem koszyczków i półeczek - wszystko na miejscu i pod ręką (w małej kuchni bezcenne);

- duża lodówka;

- taboret ze schodkiem z ikei (wszędzie dosięgam).

 

Jeszcze mi się coś przypomniało . W szafkach narożnych dolnych ażurowe półki obrotowe na słupku - łatwo wszystko wyciągnąć bez nurkowania do środka :)

a ja uważam, ze te półki są kiepskim pomysłem. bardzo dużo miejsca się traci i wszystko z nich spada... ja swoją narożną szafkę ze zwykłą półką uwielbiam, bo jest bardzo pakowna.

 

jakbym miała dużą kuchnię i dużo kasy to bym na pewno zainwestowała w:

- piekarnik i mikorofalówkę w słupku;

- wypaśny ekspres do kawy;

- zestaw sortowników do odpadków w szufladzie;

- co najmniej 2 carga;

- szafki bez uchwytów;

- blat na którym mogłabym kroić, stawiać gorące naczynia i ogólnie kompletnie sie nim nie przejmować…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie zachecam do samodzielnego wykonania kuchni ...mozna zaoszczedzic 3-5 krotnosc tego co kosztuje w "markowych salonach" i nie ma zadnych roznic ( w sumie w slaonach mebele robia ludzie z tych samych komponentow :))))

Jak ktos ma jakies pytania zapraszam na priv - jestem teraz na etapie wlasnej (juz 4 w zyciu) kuchni wiec wszytskie wymiarki i laczenia oraz namiary na hurtownie mam w glowie na biezaco :))

 

Wracajac do systemow cichego i lagodnego zamykania szuflad - zastanawialem sie nad blumowskimi tandemboxami ale w koncu zrezygnowalem z tego rozwiazania - jak sie okazuje w praktyce podobna funkcjonalnosc spelniaja prowadnice kulkowe z pelnym wysuwem i samodomykaniem (ok 10-15 zl za komplet - nie mylic z tandetnymi prowadnicami rolkowymi) wraz z hamulcem pneumatycznym blum (kilka zl za sztuke). Tandemboxy za kilkaset zl bluma tak naprawde sluza bardziej stolarzowi (ze wzgledu na szybki i lawty montaz) niz uzytkownikowi kuchni :). Oczywiscie Blum i hettich maja fajne unikalen rozwiazania z ktorych korzystam ale na pewno nie zlece ich zainstalowania wykonawcom z markowych sklepow

 

Jesli chodzi o czas wykonania w brew pozorom nie zajmuje tak duzo - a dla mnie jest to swojego rodzaaju rozrywka i oderwanie sie od innych obowiazkow ( na co dzien jestem informatykiem a nie stolarzem - a wiec kazdy moze ZROBIC sobie kuchnie :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto szufladę na talerze umieścić blisko zmywarki, żeby nie biegać z czystmi talerzami po całej kuchni :lol:

szafkę (szufladę) na garnki, patelnie itp pod płytą gazową (lub elektyczną).

W wąskiej szufladzie obok mieć wszystkie potrzebne sztućce (drewniane łyzki itp).

Pod piekarnikiem (w zadudowie) zawrto zrobić wysuwaną szyfladę na wszystkie formy do pieczenia, brytwanki, tortownice, formy do babeczek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiając kuchnie nie grało dla mnie roli czy to będzie blum czy hettich (zresztą cena była ta sama) ale w salonie, w którym kupiłam meble, zwrócono moją uwagę na sam efekt domykania. w systemie hettich ładniej to wygląda. szuflada przy końcu spowalnia i jakby dociąga się do szafki. ja zdecydowałam się na hettich, bo bardziej mi się podobał sam proces. ot taki prozaiczny powód :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie zachecam do samodzielnego wykonania kuchni ...mozna zaoszczedzic 3-5 krotnosc tego co kosztuje w "markowych salonach"

Łatwo powiedzieć... :-?

Marzy mi się kuchnia w takim stylu:

http://www.zappalorto.it/galleriazap/entra/entra.html

murowana, najlepiej z cegły, i już sam projekt czuję, że mnie przerośnie (żeby było ładnie i funkcjonalnie) :cry:

No i boję się, że skończy się na tradycyjnych meblach, a bardzo chciałabym ten wiejski klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiając kuchnie nie grało dla mnie roli czy to będzie blum czy hettich (zresztą cena była ta sama) ale w salonie, w którym kupiłam meble, zwrócono moją uwagę na sam efekt domykania. w systemie hettich ładniej to wygląda. szuflada przy końcu spowalnia i jakby dociąga się do szafki. ja zdecydowałam się na hettich, bo bardziej mi się podobał sam proces. ot taki prozaiczny powód :wink:

 

blum ma identyczne rozwiązanie "domykanie szuflad"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiając kuchnie nie grało dla mnie roli czy to będzie blum czy hettich (zresztą cena była ta sama) ale w salonie, w którym kupiłam meble, zwrócono moją uwagę na sam efekt domykania. w systemie hettich ładniej to wygląda. szuflada przy końcu spowalnia i jakby dociąga się do szafki. ja zdecydowałam się na hettich, bo bardziej mi się podobał sam proces. ot taki prozaiczny powód :wink:

 

blum ma identyczne rozwiązanie "domykanie szuflad"

właśnie nie do końca. jak to wyjasnić :roll: blum domyka a hettich spowalnia i przyciąga. nie mniej jednak, mało istotny szczegół w całej sprawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...